AB'de 350 euroluk saat nas覺l burada 21000tl'ye sat覺l覺r?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: AB'de 350 euroluk saat nas覺l burada 21000tl'ye sat覺l覺r?

Mesaj g繹rkemk » 24 Kas 2022, 09:01

dostum direk s繹yleyelim ayd覺n saat ve seiko fiyatlar覺 , aslan saat ve orient fiyatlar覺 ite. resmen 癟akall覺k yap覺yorlar yok uzakdoudan ithalat daha pahal覺ym覺 evet bir y羹zde 10 avrupa birliine g繹re pahal覺 olabilir. ama her 羹r羹n羹n liste fiyat覺 neredeyse dolar 羹zerinden y羹zde elli daha fazla avrupa fiyatlar覺na g繹re.

ayr覺ca avrupadaki arkadalar覺n liste fiyatlar覺 羹zerinden yine bir y羹zde 15 indirimle bu saatleri ald覺klar覺n覺 hemen s繹yleyelim.

resmen nas覺lsa g羹mr羹kten ge癟miyor art覺k 癟akabildiimiz kadar 癟akal覺m kafas覺ndalar. gidin hamilton - tissot al覺n ayn覺 fiyat seiko orientle.

bu fiyatlamadan dolay覺 her y覺l iki tane japon al覺rd覺m bir tane bile almam art覺k. 70 bine seiko astron satmaya 癟al覺覺yor. 3800 dolara saatin seiko sitesindeki liste fiyat覺 2500 dolar el insaf be
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj fsinan » 24 Kas 2022, 17:28

Japonya'ya vize yok, son dakika u癟ular覺 600 dolara kadar d羹ebiliyor aktarmal覺...Git al gel, bir gece kal hava deiiklii olur ayn覺 fiyata gelir.. :lol:

yledir b繹yledir ben isim vermedim, buna ticaret deil, soygunculuk denir. Bunlar sadece 癟al覺nan paran覺n haram olduunu zannediyorlar. Ger癟i onu da umursam覺yorlar ya neyse..

T羹rkiye'de u anda t羹m ticaret b繹yle asl覺nda. Burada da 癟ok ticaret erbab覺 vard覺r, sesleri 癟覺km覺yor 癟羹nk羹 kendileri de ayn覺 ekilde ticaret yap覺yorlar.
"Money has no owners, has spenders". -Omar嚜
Kullan覺c覺 avatar覺
fsinan

Ya: 48
Kay覺t: 11 Mar 2010, 17:35

Mesaj prx » 24 Kas 2022, 17:44

g繹rkemk yazd覺:dostum direk s繹yleyelim ayd覺n saat ve seiko fiyatlar覺 , aslan saat ve orient fiyatlar覺 ite. resmen 癟akall覺k yap覺yorlar yok uzakdoudan ithalat daha pahal覺ym覺 evet bir y羹zde 10 avrupa birliine g繹re pahal覺 olabilir. ama her 羹r羹n羹n liste fiyat覺 neredeyse dolar 羹zerinden y羹zde elli daha fazla avrupa fiyatlar覺na g繹re.

ayr覺ca avrupadaki arkadalar覺n liste fiyatlar覺 羹zerinden yine bir y羹zde 15 indirimle bu saatleri ald覺klar覺n覺 hemen s繹yleyelim.

resmen nas覺lsa g羹mr羹kten ge癟miyor art覺k 癟akabildiimiz kadar 癟akal覺m kafas覺ndalar. gidin hamilton - tissot al覺n ayn覺 fiyat seiko orientle.

bu fiyatlamadan dolay覺 her y覺l iki tane japon al覺rd覺m bir tane bile almam art覺k. 70 bine seiko astron satmaya 癟al覺覺yor. 3800 dolara saatin seiko sitesindeki liste fiyat覺 2500 dolar el insaf be
Zaten ben 癟oktan seiko ve orient yerine Tissota hamiltona ge癟tim. gerek zaman tutmas覺 gerek cam kalitesi hatta kutusu kasa ve bilezik estetii ilemeler.ayni segmentteki bu saatlerden 2 g繹mlek 羹stte.[emoji106]

SM-J610F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Prx; Batt覺 bal覺k yan going.
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Kay覺t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj HknDrsn » 25 Kas 2022, 01:18

fsinan yazd覺:Japonya'ya vize yok, son dakika u癟ular覺 600 dolara kadar d羹ebiliyor aktarmal覺...Git al gel, bir gece kal hava deiiklii olur ayn覺 fiyata gelir.. :lol:

yledir b繹yledir ben isim vermedim, buna ticaret deil, soygunculuk denir. Bunlar sadece 癟al覺nan paran覺n haram olduunu zannediyorlar. Ger癟i onu da umursam覺yorlar ya neyse..

T羹rkiye'de u anda t羹m ticaret b繹yle asl覺nda. Burada da 癟ok ticaret erbab覺 vard覺r, sesleri 癟覺km覺yor 癟羹nk羹 kendileri de ayn覺 ekilde ticaret yap覺yorlar.

Ticaret ahlak覺 bizde s覺f覺r olduu i癟in 3 liral覺k 羹r羹n 5 lirada olur 15 lirada, Seiko ve Orient saatlerin fiyatland覺rma konusuna kesinlikle kat覺l覺yorum.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullan覺c覺 avatar覺
HknDrsn

Ya: 44
Kay覺t: 13 Oca 2014, 15:27

Mesaj prx » 28 Kas 2022, 06:02

Zaten bence sat覺lar h覺z kesti d羹er fiyatlar diye d羹羹n羹yorum saatler acisindan

Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Mesaj muratcan87 » 28 Kas 2022, 08:17

prx yazd覺:Zaten bence sat覺lar h覺z kesti d羹er fiyatlar diye d羹羹n羹yorum saatler acisindan

D羹eceini hi癟 sanm覺yorum. En fazla d繹viz artarsa bir s羹re sabit b覺rak覺p o makas覺 kapat覺rlar. Bu durumun en b羹y羹k sebeplerinden biri de d繹viz sabitken enflasyonun h覺zla y羹kselmesi. T羹rkiye d繹viz baz覺nda da olduk癟a pahal覺 hale geldi ve bu b繹yle de devam edecek gibi. Mesela d羹kkan kiras覺 ge癟en seneye g繹re %40-50 artt覺 belki de d繹viz baz覺nda. Yine elektrii, lojistii, kulland覺覺n krediye ulaman覺n bedeli ve zorluu gibi her eyi bu anlamda artt覺. Bu da dorudan t羹keticiye yans覺t覺ld覺 ticaretin doal bir refleksi olarak. Yine de bu kadar覺 tabii ki f覺rsat癟覺l覺k ve ileri vadede markalara da verilen bir zarar. Dediiniz gibi mesela bu durum size Tissot ve Hamilton'覺 tan覺tm覺 oldu. Seiko ve Orient anlam覺nda bir pazar kayb覺 oldu. Geleceinden emin olamad覺覺n bir durumda -ki bu T羹rkiye'de bir klasiktir- fiyatlar d羹mez en iyi ihtimalle sabit kal覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

Mesaj prx » 28 Kas 2022, 10:57

muratcan87 yazd覺:
prx yazd覺:Zaten bence sat覺lar h覺z kesti d羹er fiyatlar diye d羹羹n羹yorum saatler acisindan

D羹eceini hi癟 sanm覺yorum. En fazla d繹viz artarsa bir s羹re sabit b覺rak覺p o makas覺 kapat覺rlar. Bu durumun en b羹y羹k sebeplerinden biri de d繹viz sabitken enflasyonun h覺zla y羹kselmesi. T羹rkiye d繹viz baz覺nda da olduk癟a pahal覺 hale geldi ve bu b繹yle de devam edecek gibi. Mesela d羹kkan kiras覺 ge癟en seneye g繹re %40-50 artt覺 belki de d繹viz baz覺nda. Yine elektrii, lojistii, kulland覺覺n krediye ulaman覺n bedeli ve zorluu gibi her eyi bu anlamda artt覺. Bu da dorudan t羹keticiye yans覺t覺ld覺 ticaretin doal bir refleksi olarak. Yine de bu kadar覺 tabii ki f覺rsat癟覺l覺k ve ileri vadede markalara da verilen bir zarar. Dediiniz gibi mesela bu durum size Tissot ve Hamilton'覺 tan覺tm覺 oldu. Seiko ve Orient anlam覺nda bir pazar kayb覺 oldu. Geleceinden emin olamad覺覺n bir durumda -ki bu T羹rkiye'de bir klasiktir- fiyatlar d羹mez en iyi ihtimalle sabit kal覺r.
Evet Hocam sabit kal覺r ev fiyatlar覺 artar ama d羹stugunu g繹rmedim.

Kullan覺c覺 avatar覺
prx

nceki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners