TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Tek saatle 'koleksiyon' yapmak! Siz hangisini seçerdiniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj ogeday » 25 May 2024, 15:08

Selamlar,

Bu ara koleksiyondaki mevcut saatleri çıkarıp (Tissot'dan Casio'ya kadar farklı markalardan 8 saat var) tek saate geçme fikrim var. Tek saatle 'koleksiyon' yapma fikri ne derece mantıklı/doğru açıkçası emin değilim. Son zamanlarda takmadığım saatlerim olduğunu fark etmem beni biraz rahatsız etti. Ben de tek saatim olsun sürekli takayım moduna geçtim. Bu noktada tek saat olarak araştırmalarım sonucu seçeneklerimi 2'ye kadar indirdim. Bu 2 saatin karşılaştırmasını forumda kurcalamama rağmen denk gelemedim. (Eğer böyle bir karşılaştırma varsa kusura bakmayın tekrar sorduğum için) Bu 2 saatte forumda çokça ismi geçmiş, üyelerimizce kullanılan saatler.

1- TUDOR BLACK BAY 58

Bileğim ince olduğu için 39mm kasa çapı beni cezbediyor. Vintage havası, bilekteki duruşunu beğendim. Hatta yeni model Black Bay 54 (37mm) bu model yerine de olabilir. Çünkü genelde 36mm saatler bileğime tam istediğim gibi oturuyor.

Resim

2- OMEGA SEAMASTER DİVER 300M

Gerçekten bana göre neredeyse rakipsiz bir diver modeli olması, tasarımı ve marka tarihiyle ön plana çıkıyor. Tabi 2. el değeri de günümüz koşullarında benim için öncelikli olmasa da önemli. Sadece 42mm olması kafamı kurcalıyor. Bileğimde deneme fırsatım daha olmadı. Yakın zamanda deneyeceğim.

Resim

Evet, siz olsanız bu 2 saatten hangisini tek saat olarak tercih ederdiniz?
Kullanıcı avatarı
ogeday

Re: Tek saatle 'koleksiyon' yapmak! Siz hangisini seçerdiniz

Mesaj MrJingles » 25 May 2024, 15:42

Ben biraz simetri konusunda takık biriyimdir. O yüzden kadranda tarih göstergesine bile karşıyım. Kadranın simetrik yapısını bozuyor. Saat sadece zamanı göstermelidir diyenlerdenim. Ayrıca Omega’nın iki tane tepesi var diğeri alakasız bir yerde. Görünce direk saatten soğudum. O yüzden Tudor diyorum. :D
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Mesaj hfatih » 25 May 2024, 17:30

Sanırım tek saat olacaksa submariner olsun isterdim. Mükemmel zaman tutar, dayanıklı, değerini korur, timing bezel var, isteyene date de var, her türlü giyime de uyar. Tam olarak evladiyelik.

Zaman ölçmeye ve date'e gerek yok ise de explorer.
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj hfatih » 25 May 2024, 17:44

Sizin seçeneklerden ise tasarımını sevmesem de Omega seçerdim. Benim için tarih göstergesi şart, tarih için telefona bakmaktan nefret ediyorum.
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj Heesh » 25 May 2024, 18:00

Bende yek saat olsa omega seçerdim ama bütçemin çok üstüne o yüzden güzel hedefim bb58

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj oztk » 25 May 2024, 18:50

Omeganın en büyük problemi kordonu. Daralmadan sabit genişlikle devam ettiği için genellikle beğenilmiyor. Sonradan satın alınacak bir Çelik kordon orjinali kadar kaliteli olmayacaktır. Tek saat olacağı ve hep bilekte takılı olacağı için kordona dikkat etmelisiniz. Deri, nato, silikon alternatifler ile de mutlu olunabilir tabi.
Kullanıcı avatarı
oztk

Mesaj recepergun » 25 May 2024, 19:28

Omega direkt diver, resmi günlerde kullanmaya çok uygun kalmayacaktır.
Tudor ise her koşulda kullanılır diye düşünüyorum.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
recepergun

Mesaj haylo » 25 May 2024, 20:07

Bileğim ince dediğiniz için Tudor derim. Ayrıca Omega’daki helyum çıkış yeri gözümü tırmalıyor benim. Tamam ikonik olabilir ama sırf bu yüzden her seferinde koluma takıp almaktan vazgeçiyorum.
Bu iki saatin kıyaslamasında bende kazanan Tudor. Hatta dediğiniz gibi bb54 daha iyi bile olabilir bileğinize. T fit toka da yanınıza kar kalır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
haylo

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners