TSF yelerine zel 襤ndirimli L羹ks Saat Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Saatlare Bu Kadar Paray覺 Nas覺l Veriyorsunuz?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlare bu kadar paray覺 nas覺l veriyorsunuz?

Mesaj doc » 26 Mar 2019, 00:38

Maradona yazd覺:Ben fuhutan kazan覺yorum, dier arkadalar覺 bilemem... [emoji39]

Hocam bu yorumla bitirdin beni, sesli g羹ld羹m [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
doc

Ya: 45
Kay覺t: 13 Mar 2015, 17:25

Mesaj HknDrsn » 26 Mar 2019, 00:39

azizkaya yazd覺:Hala zengin deyince doktor ve pilotlar覺n akla gelmesi 癟ok ac覺...

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Doktor var doktor var, doktor deyince aile hekimi akla gelmesin. ok iyi para basan doktorlar var iyi biliyorum :D
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullan覺c覺 avatar覺
HknDrsn

Ya: 44
Kay覺t: 13 Oca 2014, 15:27

Mesaj AhmetDeniz » 26 Mar 2019, 00:39

Ne makara d繹nm羹 bu konuda b繹yle [emoji38][emoji38]
Kullan覺c覺 avatar覺
AhmetDeniz

Ya: 31
Kay覺t: 11 Oca 2017, 08:37

Mesaj asymptote » 26 Mar 2019, 00:41

Maradona yazd覺:Tanzim sat覺 癟ad覺r覺 da olur bak... Tek seferde 3 saatten fazlas覺n覺 almak yok mesela...

Aynen hocam. Tanzimde Rolex satt覺lar da sanki almad覺k!..
Resim
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Saatlare bu kadar paray覺 nas覺l veriyorsunuz?

Mesaj gozdentunay » 26 Mar 2019, 00:44

mert55 yazd覺:
sieger yazd覺:Ben cok elestiri olarak gormedim, arkadas aslinda diyor ki, ne kadar paraniz var ki, saati bu kadar verebiliyorsunuz..

Acikcasi bunun meslekle pek de bir alakasi yok, bu onceliklerle alakali. Mesela ben araba sevmem, kendi isimi yapiyorum, ve garip sekilde bir cok akrabam, arkadasim ya neden araba almiyorsun diyor, su anda ortalama bir araba alsam 100bin tl minimum vermeliyim, ki ben sevmiyorum, taksiye binmeyi ya datoplu tasima kullanmayi tercih ediyorum. Sizin tabirinizle bir de 10bin liralik rolexim var. Hatta ne fark eder haydi 100bin lira olsun, araba fiyati. Bu kadar basit, araba almadim bunu aldim, ve sattigimda yine benzer bir parayi geri alacagim, hatta seneler icerisinde degeri daha da artacak.

O yuzden bu konuda cok dusunmemelisiniz kanimca, sadece parasi oldugu icin saati alana diyebilirsiniz, napiyorsun sen diye, ama bu forumda oyle insan olmasi zor. Cunku gorursunuz, 100 liralik saati bile birisi alsa herkes tebrik eder, tercihi o seviyede yorumlar. Ya da birisi bir milyon liralik saat alsa, kimse de fiyatina laf etmez. Bizim icin parasindan bagimsiz bir sey saat, varligi guzel, onun temsil ettikleri guzel, benim icin en azindan asla geri gelmeyen seyleri temsil etmesi, ve bunu otomatik bri sekilde, klasik aksamlarla yapabilmesi gercekten tanimlanabilecek bri sey degil, benim icin en onemli seyleri bana her an hatirlatan bir sey.

Konudan bagimsiz: Richard mille saat satiyor mu yahu? Her saati limited, ve sadece unlulere verilen sponsor olunmus saatleri goruyoruz. Satiliyor mu hic acaba diye merak ediyorum ve hatta keske duzgun bir inceleme olsa, nasil bir mekanizma, saglam mi, oyle sporcular gibi cidden bilekteyken tenis oynayabiliyor muyuz.. baya merak ediyor insan.

Bu arada beni anlad覺覺n覺z i癟in teekk羹r ederim. Konuda 癟ok sa癟ma yorumlar at覺lm覺.Saatler erkein neredeyse tek aksesuar覺 diyebiliriz. Kendimi tam ifade edemedim. Ben mimarl覺k okuyorum mesela. Mezun olduumda forumdakiler gibi saatlere bu kadar b羹t癟e ay覺rabilecek miyim diye d羹羹nd羹m. Yani mesleklerinizi genelde pilot, doktor olarak alg覺lad覺m. 羹nk羹 saate o paralar覺 vermek t羹rkiyede her baba yiidin harc覺 deil.

Birg羹n sende al覺rs覺n Sevgili Mert ,lise -羹niversite y覺llar覺nda imkans覺z gelirdi baz覺 eyler 癟羹nk羹 繹rencisin bizde ayn覺 eyleri yaad覺k .zamanla inallah kariyerin olutuunda g羹zel iler yapt覺覺nda (malzemeden 癟almadan) :) hakk覺yla seninde olur inallah ,bu forumda 癟ok deerli b羹y羹klerimiz ve kariyer sahibi forumdalar覺m覺z var ve hepsinin ortak zevki saat ,ne mutluki b繹yle zarif bir hobimiz var ki yaama dair g羹zel al覺veriler yapabiliyoruz .ahs覺m ad覺na 20 y覺ld覺r hobim olan saat sevgisi benide 癟ok gelitirdi ve pozitif y繹nde kazan覺mlar salad覺.Umar覺m ilerleyen y覺llarda sende ayn覺 ortak zevkleri bizlerle payla覺rs覺n.renim hayat覺nda baar覺lar dilerim.

En son gozdentunay taraf覺ndan 26 Mar 2019, 02:21 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Kay覺t: 24 Kas 2017, 10:58

Mesaj doc » 26 Mar 2019, 00:46

Ben doktorum ama zengin deilim, sevdiim eyler i癟in b羹t癟e ay覺r覺yorum ve al覺yorum. Sizde mezun olup i hayat覺na at覺l覺nca ve belli bir kazanca ula覺nca belki daha pahal覺 zevkleriniz olacak. imdiden bunlara tak覺lmay覺n. Forumdan beklentiniz 繹renmek olmal覺. Boverin insanlar覺n mesleklerini ve kazan癟lar覺n覺.

Bu arada A.Lang&S繹hne al覺nca bu sevdadan vazge癟erim gibime geliyor ya da Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpetuel [emoji16]

aka aka, maddi imkan覺m olduk癟a devam [emoji4]

Kullan覺c覺 avatar覺
doc

Ya: 45
Kay覺t: 13 Mar 2015, 17:25

Mesaj Maradona » 26 Mar 2019, 00:47

byakrep yazd覺:
azizkaya yazd覺:Hala zengin deyince doktor ve pilotlar覺n akla gelmesi 癟ok ac覺...

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Doktor var doktor var, doktor deyince aile hekimi akla gelmesin. ok iyi para basan doktorlar var iyi biliyorum :D
Bizim bebek i癟in gittiimiz doktorda b繹yle garip bir alet var, kocaman b繹yle, ultrason g繹r羹nt羹s羹n羹 ka覺da falan basabiliyor... Kalpazanl覺k da yap覺labilir onunla, yeminle akl覺ma geldiydi... Hemi de kue ka覺da, daha kaliteli... [emoji16]
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 47
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj MertYe » 26 Mar 2019, 01:54

Ben kendi ad覺ma konuay覺m bu konuda kendimi biraz ansl覺 g繹r羹yorum. Ben pahal覺 tabir edeceimiz saatlerimi almaya balad覺覺mda dolar daha 2.15 seviyelerindeydi. Zaten ana saat but癟emi burada oluturmu oldum.

Mesela arabam覺 2016 yaz覺nda 2. El olarak 125 bin liraya sat覺n ald覺m tam 40 bin dolar ediyordu o zamanlar. u an arabam覺 satsam belki 140-150 bin lira eder ama 26-27 bin dolar gibi bir paraya tekabul eder. Onun yerine 40 bin dolara denk gelecek ekilde birka癟 tane 癟elik Rolex sat覺n alsayd覺m o d繹nem hem bu zaman aral覺覺nda saatleri kullanm覺 olacakt覺m hemde muhtemelen elimde 55-60 bin dolarl覺k bir ekstra saat b羹t癟esi olacakt覺.

Bu saatlerin bir 癟ounu ailemin paras覺yla ald覺m ama dolar 2.15 iken saat sat覺n almaya balam覺 olmasayd覺m u an muhtemelen bu tip luks saatlere sadece vitrinden bakabiliyor olacakt覺m.

Yani buradaki olay 50 bin liral覺k saati tak覺yor olmaktan ziyade onun ne kadara ve ne zaman al覺nm覺 olduu.

SM-G955F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Eterna, muratcan07, Stealth, yaman20 ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners