TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Genel Rolex Fiyatları ve İndirimleri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Genel Rolex Fiyatları ve İndirimleri

Mesaj onurkoseoglu » 25 Tem 2020, 14:44

Ben yetkili satıcıda Rolex çelik spor bulunursa alınması taraftarıyım. Şayet gerçek bir saat severseniz fiyatı düşse de keyifle kullanmaya devam edersiniz, uzun vadede zaten değerini koruyacaktır.

Belli bir grup var ki (forumda ve özel arkadaşlarım arasında) sabah akşam web de grey market fiyatları takip ediyor. Bu grubun saat sever olduğunu düşünmüyorum.

Hatta herhangi bir arkadaş ortamında Rolex fiyatları düşecek derseniz normal bir saat meraklısı sevinir (zira istediği saate daha kolay ulaşacaktır) ancak gerçek dünyada linç edilirsiniz çünkü fiyatlar asla düşmemelidir:)

Bir konuda daha kendi fikrimce yorum yapmak istiyorum, yine forumda ve özel arkadaşlarım arasında sürekli Rhodium dan alışveriş yaparak iki hafta sonra saatini satışa koyanlar var. Tudor, dj, op ne bulursa alıyor iki hafta sonra ise satıyor. Arkadaşlar bu yöntem çelik Daytona ya da GMT nin yolunu açmayacaktır.

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
onurkoseoglu

Mesaj cbk84 » 30 Tem 2020, 10:21

onurkoseoglu yazdı:Ben yetkili satıcıda Rolex çelik spor bulunursa alınması taraftarıyım. Şayet gerçek bir saat severseniz fiyatı düşse de keyifle kullanmaya devam edersiniz, uzun vadede zaten değerini koruyacaktır.

Belli bir grup var ki (forumda ve özel arkadaşlarım arasında) sabah akşam web de grey market fiyatları takip ediyor. Bu grubun saat sever olduğunu düşünmüyorum.

Hatta herhangi bir arkadaş ortamında Rolex fiyatları düşecek derseniz normal bir saat meraklısı sevinir (zira istediği saate daha kolay ulaşacaktır) ancak gerçek dünyada linç edilirsiniz çünkü fiyatlar asla düşmemelidir:)

Bir konuda daha kendi fikrimce yorum yapmak istiyorum, yine forumda ve özel arkadaşlarım arasında sürekli Rhodium dan alışveriş yaparak iki hafta sonra saatini satışa koyanlar var. Tudor, dj, op ne bulursa alıyor iki hafta sonra ise satıyor. Arkadaşlar bu yöntem çelik Daytona ya da GMT nin yolunu açmayacaktır.

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında alıcı/satıcı'dan ziyade Rolex ya da Rhodium'un buna engel olması lazım...
cbk84

Mesaj eskiserkan » 30 Tem 2020, 18:23

Rolex buna engel olmaz ;) Hatta daha da boyle olmasina tesvik eder... Satan memnun alan memnun.
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Mesaj gokhangirgin » 30 Tem 2020, 20:39

eskiserkan yazdı:Rolex buna engel olmaz ;) Hatta daha da boyle olmasina tesvik eder... Satan memnun alan memnun.
Ama gonulden kullanmak icin alamayanlar memnun degil :(

Bence butikler takip etmeli. Birisi bir saat alip gercekten pisman olabilir ve bir iki hafta icinde satabilirki ben de boyle aranan bir modeli alip sonra hic begenmedigimindan bir iki hafta sonra sattim. Ama 1 tanesini sattim. Her aldigimi degil. Butikler kendilerinden alinmis 5-6 saatten 1 tane satilmis olmasin lar etmemeli ama her saat sariliyoraa veya alindigi gun baska yere gitmis ise o kisiyi gercekten blackliste almali. Rolexin veya butiklerin bu tur kisilere ihtiyaci yok. Her modeli kullanmak icin almayi bekleyen bir suru kisi var. onlar stoklari bitirir. Al satcilari onlerseler hem kendileri gercek kisilere saatip saat sevgisini ve potansiyel koleksiyonerleri desteklemis hem de ikinci eldeki anlamsiz fiytlatlari dizginlemis olurlar. Gercek alicilari premiuma mahkum ediyorlar bu sekilde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj timeluxury » 30 Tem 2020, 20:50

gokhangirgin yazdı:
eskiserkan yazdı:Rolex buna engel olmaz ;) Hatta daha da boyle olmasina tesvik eder... Satan memnun alan memnun.

Bence butikler takip etmeli. Birisi bir saat alip gercekten pisman olabilir ve bir iki hafta icinde satabilirki ben de boyle aranan bir modeli alip sonra hic begenmedigimindan bir iki hafta sonra sattim. Ama 1 tanesini sattim. Her aldigimi degil. Butikler kendilerinden alinmis 5-6 saatten 1 tane satilmis olmasin lar etmemeli ama her saat sariliyoraa veya alindigi gun baska yere gitmis ise o kisiyi gercekten blackliste almali. Rolexin veya butiklerin bu tur kisilere ihtiyaci yok. Her modeli kullanmak icin almayi bekleyen bir suru kisi var. onlar stoklari bitirir. Al satcilari onlerseler hem kendileri gercek kisilere saatip saat sevgisini ve potansiyel koleksiyonerleri desteklemis hem de ikinci eldeki anlamsiz fiytlatlari dizginlemis olurlar. Gercek alicilari premiuma mahkum ediyorlar bu sekilde.

Gökhan bey size tamamıyla katılıyorum :thumbup:
Kullanıcı avatarı
timeluxury

Mesaj gokhangirgin » 30 Tem 2020, 23:00

timeluxury yazdı:
gokhangirgin yazdı:

Gökhan bey size tamamıyla katılıyorum :thumbup:
[emoji120][emoji120][emoji120]

Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj eskiserkan » 30 Tem 2020, 23:21

Talep goren modeller belli, bunlarin disinda kalanlar butikler icin her zaman yem edilmesi gereken modeller olarak goruluyor. Acikcasi suan hicbir Rolex bayisi bizler gibi saat severlerin saat sevgisiyle falan da ilgilenmemekte. Kasitli olarak bir bulunmazlik ortami yaratilmakta ureticiler tarafindan. Herkes kazanacagi paraya bakiyor. AP ve Patek’te bu durum daha belirgin vaziyette.

Butikleri takip edelim de hangi butigi ??? Bugun 116500 Panda almak icin kac adet luzumsuz saat almak
veya kac sene beklemek gerekiyor bilen var mi ? AP 15202 veya 15500 mavi kadran, Patek 5711 icin yorum yapabilen BAYİ PERSONELİ taniyan var mi aramizda cok merak etmekteyim.
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: sphinx, vertas ve 61 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners