Prometheus Ocean Diver Automatic

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Prometheus Ocean Diver Automatic

Mesaj bizantolog » 30 Oca 2010, 10:51

OceanicTime blogundan fotoğraflar:

Resim
Resim
Resim

Kaynak: http://oceanictime.blogspot.com/
Fotoğraflar: © Prometheus Watch Co.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj razz » 30 Oca 2010, 13:07

@bizantolog
Saat GunMetal finish'e sahipmiş bu arada.. Biraz daha güzel gözüktü gözüme şimdi :)
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Proximus » 30 Oca 2010, 23:42

Rengi bende begendim...cıkıntılı bir cam yapısı var...arkası daha ozenli olabilirmis...
Kullanıcı avatarı
Proximus

Mesaj Zemberek » 08 May 2010, 18:51

Frax yazdı:Bence tek sebebi Türk milletindeki gösteriş merakı.Başka bir açıklaması olamaz.

Yapma Frax sen böyle düşünürsen bilmeyenler neler düşünür. Ben alırken tek kriterim gözüme güzel gözükmesi idi, yani o sırada saatçi bana değil Guess, Ören Bayan marka gösterseydi ve beğenseydim onu alırdım :lol:, quartz ya da mekanik olması gibi en temel detayı bile bilmeden tercihimi yaptım.
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Mesaj Frax » 09 May 2010, 01:19

Benim eleştirim doğrudan Guess ya da başka bir markaya yönelik değildi.Ben genel anlamda AAA X mi Y mi diyenlere tepki gösterdim.Tissot ne ye böyle bir marka mı var!? tepkisini verenler küçük dünyalarında mutlu olsunlar Çin malı saatleriyle...Yoksa beğenilen saat alınır tabi ki öncelik beğeni.Malesef eleştirdiğim insanlar da beğenmeden marka diye saat alıyorlar.Yaşadığım diyalog:

Bana bir X marka saat alalım ya?
Nasıl bir model olacak?
Önemli değil X olsun yeter benim için.

Buna ne denir peki?
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Zemberek » 09 May 2010, 04:00

Haklısın bence burada savunduklarının yanısıra birazda bilgisizlik giriyor olabilir. Sen konuyla alâkası olmayan bir insana göre doğal olarak çok daha mantıklı ve yerinde tercihler yapacaksın şüphesiz, farklı bir açıdan bakıyor olacaksın, çünkü belirli bir bilgi birikimin var konuyla ilgili o yüzden tepkini anlayabiliyorum ;). Mesela ben de Panerai'ye gıcık oluyorum ama örneğin Clk almış o niye beğendiğini bilerek almış ama ben daha neden beğenmediğimi bilmiyorum çünkü markayı, geçmişini, mekanizmasını, başarısının sebebini bilemediğim için dış görünüşüne bakarak sadece değerlendirebiliyorum :). Bir ihtimal X olmasında Y olsun çünkü.... diye anlatsan belki tercihi değişir karşındakinin ama dediğin gibi bir durum olduğunda Y değil zamanı göstermek uzaya çıksa umursamayacaktır önemli olan X olsun diyecektir :D. Bununla ilgili bir karikatür geldi aklıma, yanlış hatırlamıyorsam amca uçak için rezervasyon yaptıyor, "Boing, moing anlamam Mersedesden başga uçaaa binmen ben." :lol:. Gece gece yazdırdın da yazdırdın bana Frax :lol:.

İyi sabahlar.
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Mesaj Clk » 12 May 2010, 17:31

Zemberek, biraz önce diger bir baslikta (50 yilldir kirilamayan rekor) yazdigim yazinin üzerine akli selim insanlarin oldugunu yazmis oldugun mesaj ile görmek cok güzel.

Panerai, Rolex, A yada X farketmez. Kimse hicbir markayi begenmek zorunda degil. Ama insanlarin farkli zevkleri, farkli öncelikleri ve farkli bakis acilari oldugunu benimseyebilmek bu olgunlugu gösterebilmek cok önemli. Sende de bu var....

Not: Su karikatürü göndersene bana bulabilirsen kendime avatar yapacagim :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj sosyalcan » 12 May 2010, 20:25

Özellilke bizantolog arkadaşa teşekkürler nihayet bütçeme uygun gerçekten kaliteli bir saat buldum ama internet sitelerinde bir model gözüküyor oysa sitenin ana sayfasında sol köşede bir saat var chrono esas onu beğendim onu araştırdım başka yerde bulamdım o saat hakkında bilgisi olan var mı?
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: barzoon ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners