Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj SeRxx » 19 Ağu 2015, 22:35

Ben de hayatta gitmem ama durumumun ne kadar vahim olduğunu dile getirmek için kullandım :) İğne korkumu bir anlatsam :D
Anesthesia yazdı:
SeRxx yazdı:Bu arada bende öyle bir doktor korkusu var ki, hastalık derecesinde; sanırım bu konuda psikolojik tedaviye ihtiyacım var. :oops:

Eyimen :champ: :champ:

Doktorum,anestezi uzmaniyim ve hergün tanimadigim insanlara ilaç vermek icin damaryollari kullanirim, ama eriskin hayatimda hiç doktor muayenesi geçirmediğim gibi aşırı iğne korkum var :) psikiyatriste de gitmem ;)

Caner1983 umarım :champ:

Aşkın abi estağfurullah ne demek :D :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj MertYe » 19 Ağu 2015, 23:10

Doktorlarla aram iyi ama gittiğim diş hekimini yolda görsem yolumu değiştiririm. Aslında kendisi iyi bir insan ve işinde de çok iyi ama diş rahatsızlıkları benim korkulu rüyam
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Caner1983 » 20 Ağu 2015, 06:55

Anesthesia preop dışında severim sizi :lol:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Anesthesia » 20 Ağu 2015, 10:14

Caner1983 yazdı:Anesthesia preop dışında severim sizi [emoji38]

:) bilmukabele hocam:)
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj Cct » 20 Ağu 2015, 10:17

http://youtu.be/5bo-9wTxQ8c

Saat yok mu saat? :D
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj MertYe » 20 Ağu 2015, 12:00

Resim kaliteleri için kusura bakmayın

Audemars Piguet RubberClad

Aslında çok başarılı bulduğum bir saat olmasına rağmen forumdaki bezel açıklamalarından dolayı kauçuk bezelli AP'lere dikkatli yaklaşmaya çalışıyorum. Bilekte duruşunu ve rahatlığını çok beğendim fakat dediğim gibi kauçuk bezel ve kauçuk chrono butonları kafada soru işareti bırakıyor.Tip olarak çok beğenmiş olmama rağmen o fiyat bareminde AP diverı tercih ederim açıkçası.
Resim

AP Volcano

Limitli olması ve üzerinin renkli olması beni etkilemişti ondan dolayı denemiştim bu saati. Normalde deri kordonu çok tercih etmesemde gerçekten çok güzel duran bir deri kordonu vardı. Yanlış bilmiyorsam AP'nin deri kordonlarının ortasında yüzgeç gibi çıkıntı olmasının sebebi köpek balığı derisinden yapılması. İlginçtir ki bu saati beğenmiş olmama rağmen telefonumdan bu resmi kime gösterdiysem ne biçim saat bu turunculu falan diye tepki gösterdi. Kimseye beğendiremedim şu saati :D
Resim

Ulysse Nardin Voyage Bleu

Elimden toplamda 7-8 tane otomatik saat geçti ve bunlardan 2 tanesi UN olduğu için UN'e karşı bir zaafım var açıkçası. Her ne kadar Türkiye ve Dünya pazarında kendilerini yavaş yavaş bitirdiklerini düşünüyorum(Bu şahsi fikrim). Ticari amaçlar doğrultusunda bile olsa Türkiye için Limited Edition saat yapmaları hoşuma gidiyor açıkçası. Tabi yaptıkları tüm saatler güzel olacak diye bir kaide yok. Voyage bleu internette gördüğümde laciverti çok yakıştırdığım bir saatti fakat canlı görünce pek öyle olmadı. Kendi kullandığım UN Savarona ile aynı teknikle yapılmış bir saat olduğunu düşünüyorum Voyage Bleu'nun fakat mavi olmasından mıdır bilemedim biraz fazla kalitesizmiş hissi yaşatmıştı bana.
Resim

Chopard Mille Miglia GT XL Lightweight

Bu bölümde Denediğimiz ve incelediğimiz saatlerle ilgili paylaşımda bulunuyoruz normalde fakat eskiden kullanmış olduğum bu saatle ilgili forumda da inceleme olmamış olmasından ötürü birkaç bişeyler yazmak istedim çünkü hala bu saati takasta verdiğim için pişmanlık duyarım. O gün için alacağım yeni saatim için komple nakit para verebilme gibi bir durum yoktu ve bir saatimi feda etmem gerekiyordu takasta. Racing tip kordon inanılmaz güzeldi. Lightweight olmasından dolayı hem 1000 limitli bir saatti hemde titanium kasaya sahipti. 44 mm olupta kolda bu kadar rahat taşınabileceğini düşünmezdim. Şu dolar ve Euronun ne olacağı belli olduktan sonra belki bu konuda yeni bir atılım yapma girişimim olabilir. :thumbup:
Resim

Rolex Submariner No date 14060M

2009 üretimi olan bu saati kutu ve sertifikası olmadığı için almamıştım. Yeni kasa No Date'e göre bilekte biraz daha zarif olduğunu düşünüyorum kasa kalınlığından ötürü. Ben yeni versiyonunu daha çok sevsemde efsaneleşmiş bir model modifiyeli mekanizma ve eski kasanın son üretim yıllarından olduğu için almak düşüncesindeydim uygun bir fiyata alma şansım vardı fakat dediğim gibi kutu sertifika olmayışı beni bu işten vazgeçirmişti.
Resim

Arşivide iyice taradım elimde olanlar bunlar. 3-4 tane daha saat resmi vardı incelemiş olduğum fakat hem daha fazla uzatmak istemedim hemde onlar hakkında çok bilgi sahibi değildim. Şimdilik bu kadarı yeter bence :D
Kullanıcı avatarı
MertYe

Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj Cct » 20 Ağu 2015, 12:25

darksider :champ:

eyimen :champ:

Tgm :champ:

MertYe :champ: Chopard'da gerçekten yazık olmuş.

AP ROO kayışları "Hornback Alligator" olarak geçiyor. Tam erişkinliğe ulaşmamış timsahların sırtındaki çıkıntı kullanılarak kayışlar elde ediliyor.

Kayışlardaki egzotik hayvan derisi kullanımına da ayrı ayar oluyorum. Çiftlik hayvanları neyimize yetmiyor yani? Eskiden beri tiksinirim sürüngen derisi kullanımından.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj khef » 20 Ağu 2015, 13:25

MertYe, Chopard gerçekten çok güzel gözüküyor. Umarım tekrar kavuşursunuz. :champ:
Kullanıcı avatarı
khef

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: goblis, Neuvillette ve 106 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners