Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj Althor » 17 Ara 2019, 18:56

moy yazdı:
ilkerhos57 yazdı:Rado Captain Cook 42mm deneme fırsatım oldu kanyon Times Square'de. Saati çok beğendim gerçekten, güzel bir vintage reissue olmuş. Yalnız keşke 40mm olsaymış biraz daha uygun olabilirmis bana kalırsa.

Fakat buradaki satış elemanının biraz kaba tutumu ve kullandığı azarlayıcı üslup nedeniyle bedava olsa dahi burdan almam herhalde [emoji28]

Yine de listeme ekledim bu saati de [emoji23]Resim

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orta yaş üzeri göbekli bi beyefendimiydi servis veren kişi.
Bende omegayı alma döneminde kendilerini ziyaret etmiştim po, moonwatch, 300m i incelemiştim.300 m için 5 puan daha İskonto yaparsanız alacağım demiştim olmaz vs dedi bakın ben ciddiyim goygoy yapmaya gelmedim kartta burda ıskontoyu yapıp karttan çekelim lütfen dedim.
Ciddi olmasaydınız zaten bu kadar çok saati çıkartıp göstermezdim demişti.
Bende servis için teşekkür edip 10 puanda yapsanız almayı düşünmüyorum diyerek çıktım.Sonra sami saatten poyu aldım.İnsan gibi insan esnaf gibi esnaflar.
O Gün bu gündür dükkandan içeri girmem times squerin kapısından girmem.Herkezede anlatırım

Saate gelince youtube reklamlarında bu ara çok karşıma çıkıyor Captain Cook 2 tane abi rögar kapağından bok çukuruna girip maceralara atılıyor vs. [emoji38] [emoji38] [emoji38]
Yeşil kadranlısı çok alınası duruyor.
Geçen sene kız arkadaşımdan rica etmiştim ordayken bir saate bakmasını, ona da çok ukalaca bir tutumları olmuş. Bu nedenle bugün çok giresim yoktu benim de fakat saati görünce bir bakayım bari dedim. Pişman oldum [emoji28]. İşini pek severek yapmayan biri anladığım kadarı ile.
Saat konusunda da haklısınız youtube'da çok agresif bir marketingleri var gerçekten [emoji23]

Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj Althor » 17 Ara 2019, 19:00

Umutt yazdı:Bu mağaza sıkıntılı evet, daha önce ben de bir kaç olumsuz diyalog yaşadım, sanırım bahsettiğimiz kişi de aynı kişi.

Esas beyin yanması sadece bir kaç metre ötedeki Tevfik Aydın a girince yaşanıyor, insanın önünü ilikleyesi geliyor içeriye girerken.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bana özel herhalde diye düşünmüştüm ancak genel bir sorunmuş demek ki. Tevfik Aydın konusunda da kesinlikle haklısınız, gece ile gündüz kadar farklı birer yaklaşım sunuyorlar. Özellikle Yüksel Bey gerçekten çok kibar ve hoş sohbet biri, sırf laflamak için bile girilesi bir yer. Her gidişimde nomosa daha da ısınıyorum [emoji28]

Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj Althor » 17 Ara 2019, 19:03

eraslani yazdı:
ilkerhos57 yazdı:Rado Captain Cook 42mm deneme fırsatım oldu kanyon Times Square'de. Saati çok beğendim gerçekten, güzel bir vintage reissue olmuş. Yalnız keşke 40mm olsaymış biraz daha uygun olabilirmis bana kalırsa.

Fakat buradaki satış elemanının biraz kaba tutumu ve kullandığı azarlayıcı üslup nedeniyle bedava olsa dahi burdan almam herhalde [emoji28]

Geçenlerde bir vitrinde gördüm, baya ilgimi çekmişti.Bence boyut olarak sizin bilekte ideal durmuş.Erkek saati dediğin azıcık kalıplı olur dostlar,yapmayın etmeyin [emoji12]

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Güzel saat gerçekten bir denemekte fayda var. 42mm'e de karşı değilim aslında 17.5cm bilek kalınlığım var ve belki de olabilecek en büyük 42mm saat olan Lld kullanıcısıyım [emoji23]. Bu saat özelinde o vintage hissi daha iyi yakalamak için 40 demiştim, ancak 42 de beni bozmaz :D

Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj Caner1983 » 17 Ara 2019, 23:00

ilkerhos57 yazdı:
eraslani yazdı:

Geçenlerde bir vitrinde gördüm, baya ilgimi çekmişti.Bence boyut olarak sizin bilekte ideal durmuş.Erkek saati dediğin azıcık kalıplı olur dostlar,yapmayın etmeyin [emoji12]

Güzel saat gerçekten bir denemekte fayda var. 42mm'e de karşı değilim aslında 17.5cm bilek kalınlığım var ve belki de olabilecek en büyük 42mm saat olan Lld kullanıcısıyım [emoji23]. Bu saat özelinde o vintage hissi daha iyi yakalamak için 40 demiştim, ancak 42 de beni bozmaz :D

Masa üzerindeli lld mi baya ince geldi? Lld nin 36 mm nisi gerçekte görüp inceleyen oldu mu acaba?
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Althor » 17 Ara 2019, 23:14

Caner1983 yazdı:
ilkerhos57 yazdı:
eraslani yazdı:

Masa üzerindeli lld mi baya ince geldi? Lld nin 36 mm nisi gerçekte görüp inceleyen oldu mu acaba?
Görselde öyle çıkmış sanırım, kullanmakta olduğum 42mm lld fotoğraftaki.

Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj slhgzl » 18 Ara 2019, 10:06

Tevfik Aydın konusunda haklısınız.Ömer Aydın beyle telefonla birkaç defa konuşmamız oldu yüz yüze tanışıklığımız yok çok değerli bir esnaf ve insan kendisine burdan tekrar teşekkür ederim.Kendilerinden bir kaç defa alışverişim oldu.
Diğer taraftan böyle bir berbat anıyı ben de Ankara da yasadım.Yanılmıyorsam Uğur saatin kızılaydaki şubesiydi.Seikonun bir modelini sormak için içeri girdim.Ilgilenen kişi alma fiyatimı ,sorma fiyatımı istiyorsun dedi.Ben de saate bakıp uygun olursa alacağımı söyledim.Biraz münakaşa ettikten sonra saate de bakmadan çıktım.Maalesef ülkemizde bu tür insanlar çok.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj copycat » 20 Ara 2019, 09:18

Dün Burak Saat'in yine Sirkeci'deki ikinci mağazasında aşağıdaki FC Healey gmt'ye 6000 TL fiyat, Kredi kartına 6 taksit teklif verdiler. Saati ve fiyatı beğenen, ihtiyacı olan varsa değerlendirebilir.Resim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj eraslani » 20 Ara 2019, 09:41

copycat yazdı:Dün Burak Saat'in yine Sirkeci'deki ikinci mağazasında aşağıdaki FC Healey gmt'ye 6000 TL fiyat, Kredi kartına 6 taksit teklif verdiler. Saati ve fiyatı beğenen, ihtiyacı olan varsa değerlendirebilir.Resim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Burak saatte defalarca bakmışımdır bu saate,en son 3500 tl fiyat vermişlerdi.Demek baya zaman geçmiş [emoji38]
Sıradan seiko'larin 3-4 bin tl olduğunu düşünürsek fena fiyat sayılmaz,çok beğeniyorum ben bu saati.Resim

Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], HknDrsn, platinum, teknobrand ve 95 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners