Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj MertYe » 19 Ağu 2015, 13:58

Tgm yazdı:Mert şu kauçuk kordon hastalığından sıyrıl artık :twisted: [emoji38]

2 ay kadar önce forumda tag heuer grand carrera calibre 17 rs2 açılışı yapmıştım. Hayallerimin saatiydi 4-5 sene önce. Deri kordon olarak aldım kauçuk kordon için saat saat i aradım 500 küsür chf para istedikleri için aldığım saatçiye geri verdim satarsın geri uğraşamam ben bununla diye. Antalya gibi bir memlekette özellikle senede 1 defa deri kordon yenilemek lazım orjinal deri 580 chf idi o saatte. Ciddi maliyetler bir kordon için bence. Sadece yıpranma değil olay kauçuk kordona karşı ciddi bir zaafim var sebebini çözemediğim bir şekilde. Ama bu maliyetlerde tuzu biberi oluyor genel olarak. :D

Edit: Bu aralar 116710 blnr batman GMT için çok ciddi düşünüyorum. Ama dolar ve euro artışı benim kadar ciddi düşünmüyor. Ben parayi nasıl denklestiririm diye düşündükçe euro ve dolar tırmanmaya devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Caner1983 » 19 Ağu 2015, 14:55

batman beni de yoldan çıkarmıştı sub ile batman aynı anda denemiştim.bu büyük bir hata batman yanında sub gösterişsiz ama tabi hem ucuz hem de bilezikteki parlaklıktan dolayı yani tamamen duygusal sub u almıştım
şuda bir gerçek ocak ayından beri rolex aldı başını gitti önce chf şimdi de euro vurmaya devam
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj MertYe » 19 Ağu 2015, 15:10

Caner1983 yazdı:batman beni de yoldan çıkarmıştı sub ile batman aynı anda denemiştim.bu büyük bir hata batman yanında sub gösterişsiz ama tabi hem ucuz hem de bilezikteki parlaklıktan dolayı yani tamamen duygusal sub u almıştım
şuda bir gerçek ocak ayından beri rolex aldı başını gitti önce chf şimdi de euro vurmaya devam

Benim kafamda da aynı sorular mevcut. Bu birazda kalbim batman diyor mantığım no date diyor gibi oluyor. Submariner mazisi dolayısıyla çok sevdiğim ve çok saygı duyduğum bir saat. Mantığıma göre GMT'ye göre sub tercih edilmeli fakat optik faktörlerde araya girince herşey karman çorman oluyor. Ara ara babama bi no date sub aldırmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Batman pek ona göre bir saat değil ve no date alırsak ona bende arada takar rolex sevgimi biraz olsun baskılarım diye düşünüyorum. Kullanmaya başlayınca bu sevgi bir aşka dönüşürse o zaman çok acı olabilir tabi.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Tgm » 19 Ağu 2015, 15:24

MertYe yazdı:
Caner1983 yazdı:batman beni de yoldan çıkarmıştı sub ile batman aynı anda denemiştim.bu büyük bir hata batman yanında sub gösterişsiz ama tabi hem ucuz hem de bilezikteki parlaklıktan dolayı yani tamamen duygusal sub u almıştım

Benim kafamda da aynı sorular mevcut. Bu birazda kalbim batman diyor mantığım no date diyor gibi oluyor. Submariner mazisi dolayısıyla çok sevdiğim ve çok saygı duyduğum bir saat. Mantığıma göre GMT'ye göre sub tercih edilmeli fakat optik faktörlerde araya girince herşey karman çorman oluyor. Ara ara babama bi no date sub aldırmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Batman pek ona göre bir saat değil ve no date alırsak ona bende arada takar rolex sevgimi biraz olsun baskılarım diye düşünüyorum. Kullanmaya başlayınca bu sevgi bir aşka dönüşürse o zaman çok acı olabilir tabi.

No Date alınır, rahatça arkaya yaslanılır :D
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Caner1983 » 19 Ağu 2015, 15:57

Resim
Tgm böle mi?
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Tgm » 19 Ağu 2015, 15:58

Caner :lol: :thumbup: :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj MertYe » 19 Ağu 2015, 19:36

Ben dün öyle arkaya yaslandığımda koltukta uyuyakalmistim çok tavsiye etmiyorum. :D
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj asymptote » 19 Ağu 2015, 20:00

Karnın mı ağrıyor Caner? Bir doktora görün istersen.. :D :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ImpureZiggurat ve 174 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners