İnternet Üzerinden Vintage Saat Alımı

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İnternet Üzerinden Vintage Saat Alımı

Mesaj Clk » 06 Mar 2010, 00:53

TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 06 Mar 2010, 00:57

Bu saatlerin ilan bilgilerinde zaten dialların refinished olduğu açıkça belirtilmiş. Yani orjinal kadranları değil orjinaline benzer şekilde hazırlanıp takılmış. Orjinal vintageları toplama amacı ile ise elbette alınmaz. Ama dönem kasa ve mekanizması ile beraber orjinal olmasada benzer bir kadran ve parçalar ile yenilenmiş/temizlenmiş bir saat alayım diyorsan satıcıya sorarak elbette alınabilir.

Clk doğal olarak olguya profesyonel ve gerçek vintage edinme mantığı ile yaklaşmış, dediğim gibi burada neden ve ne tarz vintage saatler ile ilgilenildiği kavramı devreye giriyor.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Customs » 06 Mar 2010, 14:28

ebay den ziyade istanbulda istiklal caddesindeki pasajlar veye gittigidiyora bazen uygun fiyatlı saatler geliyor onlara bakabilirsiniz.Almadan once bura da sorarsanız buradaki ustadlar da yardımcı olur vintage omega masraflı saattir yalnız bunu da soyluyeyim
Kullanıcı avatarı
Customs

Mesaj e1551597 » 06 Mar 2010, 16:38

Çok teşekkürler arkadaşlar oldukça yararlı bilgiler olmuş. Girard Perregaux'lar için professionally refinished yazısı dikkatimi biraz geç çekti. Ancak bu başlıktan almak istediğimi aldım diyebilirim. Mesela omega için o ayrıntıyı bilmem imkansızdı ayrıca teşekkürler. Demek istediğim bu tarz ayrıntılarla saatlerin orjinalmi sahtem, veya tamir görmüşmü görmemişmi olduklarına karar verelim ve acemiler için aydınlatıcı olsun. Tekrar tekrar teşekkür ederim herkese.
Kullanıcı avatarı
e1551597

Mesaj e1551597 » 06 Mar 2010, 16:41

clk link için ayrıca teşekkürler ama bu saat benim bütçemi aşar. Ancak öğrencilik bitince bunlara bakabilirim zaten açtığım başlıktan belli kelepir kovalıyorum :D
Kullanıcı avatarı
e1551597

Mesaj Clk » 06 Mar 2010, 18:30

Ben o linki sadece sana iyi durumda ki vintage bir saate ne kadar istendigini göstermek adina yükledim. Yoksa aradiginin daha uygun birsey oldugunu bende biliyorum. Sen nerede yasiyorsun?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj e1551597 » 06 Mar 2010, 23:56

Ankara'dayım. Bu yüzden biraz sıkıntı çekiyorum incelemke görmek fırsatımız pek olmuyo, ancak internetten. Ankara'da yaşıyan arkadaşarada sesleniyorum bildikleri yerler varsa paylaşsınlar hepimiz faydalanalım. Bu arada dikkatimi çeken bir şeyi daha ekleyim bunda clk'nın linkinin katkısı büyük orjinal saatlerde illaki seri numaraları fotoğraflanmış, bu büyük bi ayrım yapmamızı sağlıyor.
Kullanıcı avatarı
e1551597

Mesaj mech16 » 07 Mar 2010, 00:41

e1551597.....

odtu okul numaran mi bu?
hangi bolumde okuyorsun?
Kullanıcı avatarı
mech16

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: nadsevic ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners