Mekanik Saatlerin M覺knat覺slanma Sorunsal覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mekanik Saatlerin M覺knat覺slanma Sorunsal覺

Mesaj darksilence » 08 Eyl 2016, 08:47

Patek Philippe End羹stri Meslek Lisesi... :lol:
Onlar覺n seviyesine asla eriemeyiz. Ger癟i hangi 羹lke eriebilir ki o da var. ~10 milyon nufusu olan bir 羹lke ama zenginlikte, disiplinizelikte olsun 癟ok ilerdeler bence. Her gece ampanya patlatmalar覺n覺n sebebi de burdan geliyor.
Deseler ki bana, "zg羹r, 襤svi癟re'den X firmas覺nda 癟ayc覺 aran覺yomu?" . G繹z羹m kapal覺 y羹r羹yerek giderim yeminle... :super: :D
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj manil » 08 Eyl 2016, 09:40

darksilence'a tamamen kat覺l覺yorum. Bu cihaz覺 da almak istemem maalesef, sak覺narak kulland覺覺m saatimin baltan覺n teki taraf覺ndan kan覺rta kan覺rta tamir edilmesini 繹nlemek.

San覺r覺m saatim manyetize oldu. Bu vesile ile fizik bilgisi y羹ksek 羹yelere soral覺m, manyetizasyonun bir 繹mr羹 var m覺d覺r? arat覺rd覺覺mda "for a long period of time" gibi mulak ifadeler var.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj darksilence » 08 Eyl 2016, 22:23

Benim sormak istediim bir husus daha var. Watch Winder 'lar覺n i癟ine koyduumuz saatler manyetizasyona uram覺yor mu acaba? Ama watch winder olarak tekli veya ikili kurmal覺 Buben&Zurweg hari癟 (癟ok pahal覺 :shock: . ark Saat癟ilie 襤kilisini sordum 7500 lira dediler :!: ) Wolf gibi, Modalo gibi fiyatlar覺 1500-2000 lira olan modeller mesela. 襤癟inde saati d繹nd羹ren step motor ve programlama i癟in elektronik bir kart mod羹l羹 var. Acaba bunlar yal覺t覺ml覺 m覺d覺r?
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Mesaj asymptote » 12 Eyl 2016, 00:03

manil yazd覺:manyetizasyonun bir 繹mr羹 var m覺d覺r? arat覺rd覺覺mda "for a long period of time" gibi mulak ifadeler var.

Muhtemelen senin 繹mr羹nden 癟ok daha fazlad覺r.. :) Saatin manyetize olduundan emin miyiz bu arada? Belki farkl覺 bir sorunu vard覺r? al覺mas覺nda olaan d覺覺 bir durum varsa bence servise yollamal覺s覺n saati.. :thumbup:

darksilence yazd覺:Benim sormak istediim bir husus daha var. Watch Winder 'lar覺n i癟ine koyduumuz saatler manyetizasyona uram覺yor mu acaba?

Sanmam. Bir d繹nem watch winder'lar覺 癟ok arat覺rm覺t覺m; kullan覺c覺 yorumlar覺nda manyetizasyonla ilgili bir sorundan bahsedildiini hat覺rlam覺yorum. Winder'覺n motoru ve kullan覺lan kontrol devresi bir miktar manyetik alan olutursa dahi bunun saati manyetize edecek boyutta olaca覺n覺 sanm覺yorum. Kald覺 ki saat s羹rekli d繹n羹yor. Bir objeyi elektromanyetik alanda hareket ettirmek bildiiniz gibi demanyetizasyon ileminin kendisi oluyor zaten.. ;)
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj darksilence » 12 Eyl 2016, 00:26

asymptote, engin bilgilerinle bizi bilgilendirdiin i癟in 癟ok teekk羹r ederim. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Mesaj asymptote » 12 Eyl 2016, 00:33

Estafirullah. Yazd覺覺m eyleri kesin dorularm覺 gibi alg覺lamad覺覺n覺z覺 umuyorum. Burada g繹r羹leri payla覺yoruz sadece. Hepsi teyide muhta癟.. :thumbup:

Forumda Gauss iddeti y羹ksek kullan覺c覺lar var, Thevenin reyiz gibi. Onlar g繹r羹 bildirse asl覺nda daha isabetli olur.. :)
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj darksilence » 12 Eyl 2016, 09:33

asymptote yazd覺:Estafirullah. Yazd覺覺m eyleri kesin dorularm覺 gibi alg覺lamad覺覺n覺z覺 umuyorum. Burada g繹r羹leri payla覺yoruz sadece. Hepsi teyide muhta癟.. :thumbup:

Kesinlikle 繹yle alg覺l覺yoruz... :D Bir konuyu arat覺r覺p, irdeleyip sonrada sunmak; ger癟ekliin temel esas覺 gibidir. ok okuyan m覺 bilir, yoksa 癟ok gezen mi sorusuna bence her ikisi de diyorum ben... Senin dediin gibi "Hepsi teyide muhta癟"... arat覺r覺p, irdeleyip sonrada sunduun bilgilere muhtac覺z... :lol: :champ: :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Mesaj elbruz84 » 11 May 2022, 17:19

asymptote yazd覺:Hay覺r, hi癟bir zarar覺 olmaz. Bir cam fanusun i癟inde mavi toplarla k覺rm覺z覺 toplar覺 kar覺t覺ran bir mikser d羹羹n, demanyetiz繹r羹n yapt覺覺 da tam olarak buna benziyor. K覺rm覺z覺 toplarla mavi toplar zaten kar覺m覺sa bunlar覺 yeniden kar覺t覺rman覺n hi癟bir zarar覺 olmaz (ger癟i demanyetizasyon ilemi teoride saati manyetize de edebilir, ancak bu ihtimal o kadar d羹羹kt羹r ki asla ger癟eklemez, bu y羹zden ihmal edilebilir).

Ayr覺ca linkini verdiin demanyetiz繹r b羹t羹n bir saati demanyetize etmeye yetmez. Onunla ancak c覺mb覺z ya da tornavida ucunu demanyetize edebilirsin. B羹t羹n bir saati demanyetize etmek istiyorsan paraya k覺y覺p en aa覺 bir Elma Antimag almal覺s覺n.. ;) :thumbup:

Merhaba ben de bir y覺la yak覺nd覺r kendi 癟ap覺mda saat al覺p koleksiyon yap覺yordum. Saatleri ahap dolapta mufavaza ediyordum. Fakat aylar sonra fark ettim ki saatlerin durduu raf覺n 羹st羹nde eski bir kaset 癟alar varm覺. 襤ki hoparl繹r羹 ile. Tabi i癟lerinde avu癟 kadar m覺knat覺s lar var. Orda yedi ayd覺r falan duran saatlerim var. Acaba manyetik alana maruz kalm覺lar m覺d覺r? Plastik yada karton kutular覺n i癟inde duruyorlard覺. Bu durumda manyetik alana maruz kalm覺lar m覺d覺r? Saat servisene gidip hepsine tek tek demanyetizma cihaz覺na koydurmal覺 m覺y覺m?
Kullan覺c覺 avatar覺
elbruz84

Kay覺t: 11 May 2022, 09:38

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners