Mekanik Saatlerin M覺knat覺slanma Sorunsal覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mekanik Saatlerin M覺knat覺slanma Sorunsal覺

Mesaj Mandos » 12 May 2022, 09:56

elbruz84 yazd覺:
asymptote yazd覺:Hay覺r, hi癟bir zarar覺 olmaz. Bir cam fanusun i癟inde mavi toplarla k覺rm覺z覺 toplar覺 kar覺t覺ran bir mikser d羹羹n, demanyetiz繹r羹n yapt覺覺 da tam olarak buna benziyor. K覺rm覺z覺 toplarla mavi toplar zaten kar覺m覺sa bunlar覺 yeniden kar覺t覺rman覺n hi癟bir zarar覺 olmaz (ger癟i demanyetizasyon ilemi teoride saati manyetize de edebilir, ancak bu ihtimal o kadar d羹羹kt羹r ki asla ger癟eklemez, bu y羹zden ihmal edilebilir).

Ayr覺ca linkini verdiin demanyetiz繹r b羹t羹n bir saati demanyetize etmeye yetmez. Onunla ancak c覺mb覺z ya da tornavida ucunu demanyetize edebilirsin. B羹t羹n bir saati demanyetize etmek istiyorsan paraya k覺y覺p en aa覺 bir Elma Antimag almal覺s覺n.. ;) :thumbup:

Merhaba ben de bir y覺la yak覺nd覺r kendi 癟ap覺mda saat al覺p koleksiyon yap覺yordum. Saatleri ahap dolapta mufavaza ediyordum. Fakat aylar sonra fark ettim ki saatlerin durduu raf覺n 羹st羹nde eski bir kaset 癟alar varm覺. 襤ki hoparl繹r羹 ile. Tabi i癟lerinde avu癟 kadar m覺knat覺s lar var. Orda yedi ayd覺r falan duran saatlerim var. Acaba manyetik alana maruz kalm覺lar m覺d覺r? Plastik yada karton kutular覺n i癟inde duruyorlard覺. Bu durumda manyetik alana maruz kalm覺lar m覺d覺r? Saat servisene gidip hepsine tek tek demanyetizma cihaz覺na koydurmal覺 m覺y覺m?

Zaman 繹l癟羹m羹 yap覺n kolayca anlars覺n覺z. Hatta cep telefonu uygulamas覺 bile vard覺 galiba bunun. Servise gerek yok 襤stanbul'daysan覺z Sirkeci'de 1 dakikada hallederler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 44
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj elbruz84 » 12 May 2022, 13:02

Mandos yazd覺:
elbruz84 yazd覺:
asymptote yazd覺:Hay覺r, hi癟bir zarar覺 olmaz. Bir cam fanusun i癟inde mavi toplarla k覺rm覺z覺 toplar覺 kar覺t覺ran bir mikser d羹羹n, demanyetiz繹r羹n yapt覺覺 da tam olarak buna benziyor. K覺rm覺z覺 toplarla mavi toplar zaten kar覺m覺sa bunlar覺 yeniden kar覺t覺rman覺n hi癟bir zarar覺 olmaz (ger癟i demanyetizasyon ilemi teoride saati manyetize de edebilir, ancak bu ihtimal o kadar d羹羹kt羹r ki asla ger癟eklemez, bu y羹zden ihmal edilebilir).

Ayr覺ca linkini verdiin demanyetiz繹r b羹t羹n bir saati demanyetize etmeye yetmez. Onunla ancak c覺mb覺z ya da tornavida ucunu demanyetize edebilirsin. B羹t羹n bir saati demanyetize etmek istiyorsan paraya k覺y覺p en aa覺 bir Elma Antimag almal覺s覺n.. ;) :thumbup:

Merhaba ben de bir y覺la yak覺nd覺r kendi 癟ap覺mda saat al覺p koleksiyon yap覺yordum. Saatleri ahap dolapta mufavaza ediyordum. Fakat aylar sonra fark ettim ki saatlerin durduu raf覺n 羹st羹nde eski bir kaset 癟alar varm覺. 襤ki hoparl繹r羹 ile. Tabi i癟lerinde avu癟 kadar m覺knat覺s lar var. Orda yedi ayd覺r falan duran saatlerim var. Acaba manyetik alana maruz kalm覺lar m覺d覺r? Plastik yada karton kutular覺n i癟inde duruyorlard覺. Bu durumda manyetik alana maruz kalm覺lar m覺d覺r? Saat servisene gidip hepsine tek tek demanyetizma cihaz覺na koydurmal覺 m覺y覺m?

Zaman 繹l癟羹m羹 yap覺n kolayca anlars覺n覺z. Hatta cep telefonu uygulamas覺 bile vard覺 galiba bunun. Servise gerek yok 襤stanbul'daysan覺z Sirkeci'de 1 dakikada hallederler.

Cevap i癟in teekk羹rler. uan on saat i癟inde zaman 繹l癟羹m羹 yap覺yorum 24 saatlik s羹rede anla覺l覺r deil mi? Her saat i癟in ayr覺 bir m覺 bakmam laz覺m. Ankara'day覺m burda da vard覺r saat demagnetizer kullanan saat癟iler san覺r覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
elbruz84

Kay覺t: 11 May 2022, 09:38

Mesaj poyrazz » 01 Haz 2022, 21:55

Benim saatime olmutu bariz ileri gidiyordu saat, g繹t羹rd羹m ustaya demanyetize eder misin dedim. u s繹k羹lecek bu s繹k羹lecek dedi sen normal demanyetize et abi dedim. Etti ve normale d繹nd羹. Lepsi diye bir uygulama var arat覺rsan覺z nas覺 kullan覺laca覺n覺 g繹steren videolar mevcut
Kullan覺c覺 avatar覺
poyrazz

Kay覺t: 31 May 2022, 13:25

nceki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners