Mekanik Saatlerin M覺knat覺slanma Sorunsal覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mekanik Saatlerin M覺knat覺slanma Sorunsal覺

Mesaj asymptote » 08 Eyl 2016, 01:32

Evinizde saat at繹lyesi kurmuyorsan覺z b繹yle bir cihaz alman覺za gerek yok beyler.. ;) Saat tamir at繹lyesinde bile 癟ok s覺k kullan覺lan bir cihaz olduunu d羹羹nm羹yorum.. manil'in paylat覺覺 cihaz覺n orjinal olan覺 (Etic Swiss) gerektiinde k羹癟羹k aletleri demanyetize etmek i癟in bulunsa kafidir.. :geek:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj darksilence » 08 Eyl 2016, 01:37

Vallahi hi癟 farketmez.. Az buz para vermiyoruz bu saatler i癟in. Hani 羹lkemi aa覺lamak deil amac覺m ama, maalesef ki iimizi d羹zg羹n yapm覺yoruz. Bak sana bu konuda bir 繹rnek vereyim hatta..
Sene 1994 de kendi paramla ilk defa bir saat ald覺m kendime. Markas覺 Lorus. ok g羹zel bir saat ve Seikonun para癟alar覺n覺 kullan覺yor(癟ark, dili vs). Tabi daha o zamanlar ya覺m覺n k羹癟羹k olmas覺ndan ve konulara fazla hakim olamamandan dolay覺 gece yar覺s覺 saat 22 ila 02 aras覺nda ben hem saati hemde takvimi ayarlamaya kalkt覺m. Bu durumdan dolay覺 saatin takvim 癟ark覺 hasar g繹rd羹 ve 襤stanbuldaki Ayd覺n Saat e kargolad覺m. Paras覺 繹dendi ve 1 ay sonra saatim geri geldi. Ve inan覺r m覺s覺n hi癟bir ayarlama yapmad覺覺m halde ayn覺 癟ark dilisi yine zarar g繹rm羹 ve yine yere bu sefer garantiden deitirilmesi i癟in g繹nderildi. Saat yine 1 ay ge癟meden geri geldi. Bu sefer noldu dersin? Saatin cam覺 癟atlad覺. Herneyse yine ayn覺 prosed羹rler vs derken saat yine bana geldi bu sefer saatin cam覺n覺n arka yani i癟 taraf覺nda takan adam覺n parmak izi...! (Yorum yok)
Saolsun kemeralt覺nda hat覺r覺 say覺l覺r salep癟iolunda bir ustam vard覺. Ona sildirdim.

Dier bir vakka... Buck marka CSAR-T modeli bir b覺癟ak ald覺m. Biraz kulland覺ktan sonra nas覺l olduysa sap k覺sm覺ndan k覺r覺ld覺 b覺癟ak. T羹rkiye distrib羹t繹r羹 olan Ey羹bolu'nu arad覺m ve durumu anlatt覺m garantiye girer mi acaba diye bir sordum. Onlarda bu durumu Buck USA ya sorucaklar覺n覺 (halbuki yalan) ve oradan al覺ca覺m覺z teyitle bana geri d繹n羹 yapacaklar覺n覺 s繹ylediler. Neyse beni 1 g羹n sonra arad覺lar(hayatta inanmad覺m. Amerikayla aranda onca saat fark覺n var. Mailleicen falan felan hemen cevap gelir mi bilinmezken 1 g羹n sonra beni ar覺yolar. Pehh) Yaln覺zca bir kereliine mahsuben onay ald覺klar覺n覺 ve deiim yapacaklar覺n覺 s繹yledikler. ok a覺rm覺t覺m 癟羹nk羹 繹ylesine garantiye girer mi acaba diye sormutum. Neyse, daha eskisini g繹ndermeden yenisi geldi (tabi bu arada benden eskisi istiyorlar). Bende eskisini g繹nderdim falan. Abi noldu biliyo musun? Daha b覺癟a覺 bir hafta kullanmad覺m bile b覺癟ak paslanmaya balad覺. 襤nan覺l覺r gibi deil Buck marka 羹zeri Zirblast kaplamal覺 b覺癟a覺m her ge癟en g羹n paslan覺yor. B覺癟a覺n teknik verilerini felan arat覺rd覺m derken bana g繹nderilen b覺癟a覺n 40 gr hafif olduu ve 3 mm civar覺nda da k覺sa olduunu farkettim. Yani senin anl覺ycan sahte b覺癟a覺 itelemiler resmen. Amerika ile mailletik bir d羹nya, havada fotoraflar u癟tu bilmem ne hi癟bir sonu癟a ulaamad覺k.!
Yok ya yaas覺n T羹rk milleti..! Ger癟ekten..! 襤imizi 癟ok iyi yap覺yoruz..
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj darksilence » 08 Eyl 2016, 01:38

asymptote yazd覺:Evinizde saat at繹lyesi kurmuyorsan覺z b繹yle bir cihaz alman覺za gerek yok beyler.. ;) Saat tamir at繹lyesinde bile 癟ok s覺k kullan覺lan bir cihaz olduunu d羹羹nm羹yorum.. manil'in paylat覺覺 cihaz覺n orjinal olan覺 (Etic Swiss) gerektiinde k羹癟羹k aletleri demanyetize etmek i癟in bulunsa kafidir.. :geek:

Teekk羹r ederim 羹stad.. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Mesaj asymptote » 08 Eyl 2016, 01:41

darksilence yazd覺:Elma Antimag i癟in en aa覺 繹rnei verilmi. Bunun daha yukar覺s覺 da var m覺?

Olmam覺.. :D :thumbup:
http://www.jewelerssupplies.com/demagnetizer.html
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Mesaj darksilence » 08 Eyl 2016, 01:48

Jewelers supplies de fiyatlar hemen hemen Elma ile birbirine yak覺n.. Ama detect繹rl羹 olanlar 1000$ deyor... :shock:
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Mesaj asymptote » 08 Eyl 2016, 01:54

Saat癟i ekipmanlar覺 ve aletleri pahal覺d覺r. L羹ks segmente hitap edecek tam donan覺ml覺 bir saat hastanesi i癟in en az覺ndan 100 000 Euro'yu g繹zden 癟覺karmak gerekir.. :geek:
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Mesaj darksilence » 08 Eyl 2016, 02:01

Hereyin profesyonel hali pahal覺 deil mi zaten? Hangimiz bu kadar y羹ksek standartlara uyuyoruz ki.
"in mal覺 al ucuz olsun bozulursa yine al覺r覺z.."
襤yi de senin tornavidan bozuluyor gidip yenisini 10 liraya al覺yorsun tamam. E o 10 liral覺k tornavidayla benim saatin vida ba覺n覺 mahvettin?! :x
Hi癟 bunu d羹羹nen yok maalesef.
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Mesaj asymptote » 08 Eyl 2016, 02:14

襤inin hakk覺n覺 veren saat ustalar覺na yaln覺zca 羹lkemizde deil d羹nyada da ihtiya癟 var. Philippe Dufour ge癟enlerde yan覺nda 癟al覺t覺racak 癟覺rak bulamamaktan ikayet ediyordu. Gelecekte mekanik saat ustalar覺 ayr覺cal覺kl覺 bir konuma y羹kselecekler. WOSTEP saat okulunda 3200 saatlik bir eitim 2 senede veriliyor ve sonunda iyi ustalar yetiiyor. Ancak PP gibi markalar覺n standard覺 o kadar y羹ksek ki onlar kendi ustalar覺n覺 yetitirme yoluna gidiyor.. Glash羹tte'de de bildiim kadar覺yla saat okulu var.. Orada eitim 3 sene..
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 115 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners