Saatin Efendileri: Blancpain, Vacheron Constantin, Breguet

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatin Efendileri: Blancpain, Vacheron Constantin, Breguet

Mesaj Modern60 » 10 May 2010, 22:28

Ben teşekkür ederim. Faydam oluyorsa benim için zevk.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Zemberek » 10 May 2010, 22:40

Estağfurullah Alan Abi o nasıl söz, ben de Frax'a katılıyorum size, Clk ve Bond'a teşekkürü borç bilirim eşsiz bilgiler bunlar ve son derece keyif alarak okudum.
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Mesaj Clk » 10 May 2010, 22:54

Bilo, ben bu konu ile ilgili yorum yapmak istemedigim icin cok fazla birsey yazmamistim ama yorumun üzerine sunu eklemek istiyorum. Hugenotlar sürülmüs bir meshep ve bunu belli bir süre saklamak ihtiyaci duyuyorlar. (ticari amaclar v.s.) akabinde firmanin maddi anlamda güclenmeye basladigi ilk dönem olan 1880 yilinda yaptiklari ilk is damali haci tescil ettirmek. Bu islem sonrasinda yine isler kötüye gidiyor ve 1938 yilinda firma tekrar maddi olarak tekrar gücleniyor. Tahmin edin ne yapiyorlar? Damali haci tekrar logolarina aliyorlar.

Modern60, Vacheron vatikanin destekcisi yazmamisti zaten benim de böyle bir cümlem olmadi ama vatikan Vacheron ve bu meshepten gelen insanlarin destekcisidir. Buraya girersek isin icerisinden hic cikamayiz zaten.

Son söz, benim icin ne isaret yada logo kullandiklarinin önemi yok. Adamlar öyle yada böyle hristiyan ve kendi gelenekleri ve inanclari cercevesinde belirledikleri logoyu kullaniyorlar ki buda cok normal.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Modern60 » 11 May 2010, 20:27

Aynı şeyi dedim zaten. Sadakatleri sebebiyle saat bakım ve imalatları onlara verildi dedim. Destekç değil. Bence de icra edilmiş olan zannat önemli. Öyle insanlar tanırım ki, Eterna'nın limited edition Kontiki 200 metresini, arka kapakta altın madalya resmi var diye aykırı bulup almamkış ya da Victorinox gibi gerçekten paranın karşılığını veren bir saat firmasının saatlerini İsviçre nin haçı yüzünden almayanlar. Kısacası, zannat ve sanat, fanatizmi geride bırakmalaıdır. Katılıyorum clk. Önyargılar ise, medeniyetin gelişmesine en büyük darbeleri vururlar.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj 2fast4u » 11 May 2010, 23:43

chevrolet ın amblemı hac ı ısaret edıyor zannedenler saatlerın ıcındekı logoyu fazlasıyla kafaya takar.Aslında toplumca obsesıf kompulsıf hastasıyız sadece takıntılarımızın farkında degılız.Ornegın burdakıler bır noktada hemfıkır :)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Modern60 » 11 May 2010, 23:56

Ama maalesef özellikle inanç değerleri üzerinde güya tartışma yaratabilecek işaretler hep dışlanmaktadır. Oysa inanç, sadece içeride yaşanmalı ve dışarıdan etkilenmemeli. Bizim toplum olarak ilk bunu özümsememiz lazım.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Bond » 12 May 2010, 08:27

Oldukça güzel bir konu oldu, resmi açıklamanın yanında geri plandaki sebepleri ve tarihsel bir çok bilgiyide öğrenmiş olduk. :) Biraz daha kurcalasak Dan Brown'ın romanlarındaki gibi bir hikaye bile çıkacak :D
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners