Quantum

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Quantum

Mesaj sosyalcan » 17 May 2010, 19:42

Bu saati 2001 yılında aldım. O zaman bu saatin Türkiye menşeili bir firma olduğunu bilmiyordum. Saat titanyum ve optik takvimi olması cezbetti, hala beğenerek takarım ama sizlere sorum saatte Made In Japan yazıyor . Eğer öyleyse saat acaba hangi calibreye sahip bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. Bakalım ne öğreneceğiz?

Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Re: Quantum

Mesaj Bond » 18 May 2010, 18:40

Güle güle kullanın Sosyalcan. Bu saatte büyük ihtimalle Miyota Quartz serilerinden biri vardır. Quantum resmi sitesinde de belirtilmemiş, kapağı açtırıp veya pili değişirken anlaşılır ancak. Yada sitede bilgisi olan üyeler varsa yazacaklardır.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Frax » 18 May 2010, 18:52

Quantum Türk malı mıymış? Çok şaşırdım eğer öyleyse tebrik de ederim güzel saat üretmişler :) iyi günlerde kullanın sosyalcan.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj sosyalcan » 18 May 2010, 20:58

Quantum Timeart firmasınındır. Bu sene ilk kez Basel saat fuarına katıldılar. Firma yıllardırç Yasemin Dalglıçın sponsorluğunu yapıyor. Ve hava kuvvetlerine özel pilot saati de ürettiler. ama şimdiki saatlerinde nerede üretildiğine dair bir şey yazmıyor. 2000 ve daha eski yıllara ait modellerinde özellikle Japon malı olduğunu belirtiyordu. Özellikle serbest dalış için Barracuda serisi ünlüdür. Bu saat bana Zaten Citizeni andırıyor. Sanırım o yıllarda mekanizmayı orada ürettiler. Saatin türkiyede üretildiğini zannetmiyorum. Şimdiki modelleri de dahil yurt dışında üretiliyor olmalı, zaten Nacar ve Hislonunda sahipleri türk firmaları!
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj nickynick » 19 May 2010, 00:18

Mavi kadranlı saatleri oldum olası sevmişimdir, daha da uzun yıllar kullanman dileğiyle sosyalcan.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Ziyaliv » 19 May 2010, 00:55

Bir zamanlar quantum da momentus gibi saat fabrikası yani üreticisi idi daha sonra momentus gibi iflas edince marka hakkını türkler aldı diye biliyorum o zamanlar momentus gibi quantum da citizen miyota mekanizma kullanıyordu. Şu anda bildiğim kadarı ile quantumlar kore de üretiliyor.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj safir » 19 May 2010, 14:08

şimdi aynı özellikteki makineyi sadece citizen eco drivelerda görüyorum,normal pilli saatlerde göremedim ,o bakımdan zamanında bu saati almakla çok iyi etmişsiniz güle güle kullanın
Kullanıcı avatarı
safir

Mesaj sosyalcan » 19 May 2010, 21:13

Hepinize dileklerinz için teşekkür ederim.Zaaten bu saati alırken ful fonksiyonlu olması ve aynı zamanda laciverte çalan hoş mavi kadranı olması,ve optik takvimi olması dikkatimi çekmişti. Daha sonra aynısından pek bulamadım. Az ürettikleri bir modeldi herhalde.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: kesikparmak, mrmataraci, muratcan07, sphinx ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners