sizce mekanizma kalitesi için bu sıralama doğru mu ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: sizce mekanizma kalitesi için bu sıralama doğru mu ?

Mesaj görkemk » 26 Eyl 2018, 21:38

debra yazdı:Ya geçen sene grand seiko hi-beat tam da bu yüzden en iyi saat seçilmedi mi? Ben mi yanlış biliyorum?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

elbette çok iyi bir mekanizma ancak kısa servis aralığı ve düşük manyetik direnci nedeniyle rolex ve omeganın arkasında kalıyor bence

saati 3 - 4 senede bir japonyaya gönderip 6 ay gelmesini bekleyeceksiniz sonuçta. 450 dolar civarı da bir ücret ödeyerek

zenith bu konuda nasıl bilgisi olan arkadaşlar yazabilir tabi
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Kb8 » 26 Eyl 2018, 21:55

görkemk yazdı:
debra yazdı:Ya geçen sene grand seiko hi-beat tam da bu yüzden en iyi saat seçilmedi mi? Ben mi yanlış biliyorum?

elbette çok iyi bir mekanizma ancak kısa servis aralığı ve düşük manyetik direnci nedeniyle rolex ve omeganın arkasında kalıyor bence

saati 3 - 4 senede bir japonyaya gönderip 6 ay gelmesini bekleyeceksiniz sonuçta. 450 dolar civarı da bir ücret ödeyerek

Düşük manyetik direnci konusunda, karşılaştırılan modeller ve dirençleri nedir acaba?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Kb8

Mesaj Pardayan » 26 Eyl 2018, 22:16

görkemk yazdı:

Zenith El primero efsane chrono movementlardan biridir. ( Caliber 3019 phc- chorno-date ve Caliber 3019 phf- triple date, moon phase, chrono ) 36000 vph ki 1/10 sn hassasiyetinde chrono, . movado, tag hauger, ebel, hatta bazı Rolex daytonalarda kullanılan mekanizmadır.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj alen38 » 01 Eki 2018, 14:24

Listede Grand seiko için daha hassas bi yer verilebilir aslında
Kullanıcı avatarı
alen38

Mesaj MrJingles » 05 Eki 2018, 10:51

Birincilik Seiko 9R calibrelerdedir. :) Sonuçta mekanik mi mekanik. Üzerinde pil yok ve zemberekten güç alıyor.

Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Mesaj eyimen » 05 Eki 2018, 11:56

Liste bana gayet makul geldi. Ürettiği mekanizmalara en çok COSC sertifikası alan iki markanın tepede olması gayet normal. Grand Seiko kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama ETA 2824(Tissot, TAG, Hamilton), Sellita ve Calibre 1881(TAG Carrera) uzun süreler kullandım. Hepsi hemen hemen COSC standartları içerisinde çalışıyordu, ama ilk aldığımdaki sapmalar +4, +5, +6s iken aylar geçtikçe bu değerler +2, +1'e düşüyordu. Ama daha da zaman geçtikçe eksi(-) sapmaya düşenler oldu(moonwatch dahil). 6 ay once Omega Aqua Terra aldım(Master Chronometer). Saati aldığımdan bu yana her ay ortalama sapma değerlerini ölçtüm. Saati ilk koluma taktığmdaki sapma neyse bugün de o. Ay ortalaması bazında en fazla 0.1 s oynadığını söyleyebilirim(İlk ay 2.0 s iken, ikinci ay 2.1 s, üçüncü ay 1.9 gibi). Senelerdir mekanik saat kullanan biri olarak ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Co-axial'ın kerameti mi bilmiyorum ama sapması değişmeyen saat yapmış adamlar :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj CptOz » 05 Eki 2018, 12:08

Sn Eyimen sapması olmayan otomatik ise tadı kaçmış o zaman... kuvars gibi olmuş... o saat tat vermez artık, satın da kurtulun... Teklif verebilirim. [emoji16]

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj sieger » 05 Eki 2018, 13:04

yok ozgtegin abi, simdi bosu bosuna elini kirleteceksin kendini quartz sanan bir mekanikle, birak ben alip, tenha bir yerde isini bitireyim onun.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners