1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

TSF GS - Grand Seiko Club

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF GS - Grand Seiko Club

Mesaj zodiac » 21 Eki 2018, 00:05

Ben 37 mm quartz olanlara halleniyorum :D

Resim
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj Ground » 21 Eki 2018, 00:21

Maradona yazdı:Yeri burası mıdır tam bilemedim ama merak ettiğim bir şey var... Rolex, Omega, Panerai vb markalar ile Grand Seiko arasında detay işçiliği açısından Grand Seiko sanki bir adım önde gibi geliyor bana fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla... Hepsini yakından deneyimleyen arkadaşlar bu konuda fikirlerini paylaşabilir mi rica etsem... GS sempatimden dolayı mı böyle bir hissiyat yaşıyorum acaba?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler... ;-)

GS hem detay işçiliği hem de mekanizma konusunda çok iyi bir konumda.

Fakat marka algısı ve altını doğru doldurma konusunda Rolex in yanına bile yaklaşamaz.

Mesela son dönemde çok iyi bir kaç modeli bir çok saate kafa tutabilir fakat bir o kadar hatta çok daha fazla modeli hayal kırıklığı. Mesela bir rolex te bunları görmek çok zor.

GS mükemmel seviyesinde yaptığı modelleri ne yazık ki limitli yapıyor. Ve bulmak gerçekten imkansıza yakın.

Marka çizgisini düzgün oturtabilirse (ki şu an tam olmadığını düşünüyorum) isviçre saatçiliği kendine dişli bir rakip güç bulacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Ground » 21 Eki 2018, 00:22

Maradona yazdı:Yeri burası mıdır tam bilemedim ama merak ettiğim bir şey var... Rolex, Omega, Panerai vb markalar ile Grand Seiko arasında detay işçiliği açısından Grand Seiko sanki bir adım önde gibi geliyor bana fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla... Hepsini yakından deneyimleyen arkadaşlar bu konuda fikirlerini paylaşabilir mi rica etsem... GS sempatimden dolayı mı böyle bir hissiyat yaşıyorum acaba?

Fakat marka algısı ve altını doğru doldurma konusunda Rolex in yanına bile yaklaşamaz.

Mesela son dönemde çok iyi bir kaç modeli bir çok saate kafa tutabilir fakat bir o kadar hatta çok daha fazla modeli hayal kırıklığı. Mesela bir rolex te bunları görmek çok zor.

GS mükemmel seviyesinde yaptığı modelleri ne yazık ki limitli yapıyor. Ve bulmak gerçekten imkansıza yakın.

Marka çizgisini düzgün oturtabilirse (ki şu an tam olmadığını düşünüyorum) isviçre saatçiliği kendine dişli bir rakip güç bulacaktır.

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Bg17 » 21 Eki 2018, 00:26

manil yazdı:Beyefendi, sizin 'takılacağınız' bir durum yok. Burayı iyicene donanım haber forumlarına çevirdiniz. Hem maksadını aşan seviyesiz karikatür ile doğrudan buradaki insanları hedef alıyor, sonrasında muhataptan memnuniyetsizlik içeren tepki gelince özür dileyip konuyu kapatacağınız yerde zeytinyağı gibi üste çıkıp aile şirketimin olup olmadığını soruyorsunuz. Velev ki aile şirketim, buyur hadi.

Sent from my E6633 using Tapatalk

Bu tarz adamlar ve yorumlar yuzunden biraktim yazmayi forum a.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj canzdmr » 21 Eki 2018, 01:08

Ground yazdı:

Bu soyledikleriniz aslinda japon firmalarin cok dustugu bir hata. Basarilarini tum urun gamina yansitamamak diye anliyorum ben.
Marka algisi dedigimiz de aslinda bu sanirim.
Eger Hibeat bi mekanizma isvicreli buyuk bir markada olsaydi yapilacak pazarlama faaliyetlerini dusunemiyorum :)

Guzel yorumlar icin tesekkurler. GS ile
İlgili daha cok kullanici yorumu duymak isteriz...

Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj Caner1983 » 22 Eki 2018, 08:24

Ground yazdı:

Mesela son dönemde çok iyi bir kaç modeli bir çok saate kafa tutabilir fakat bir o kadar hatta çok daha fazla modeli hayal kırıklığı.

+1 özellikle bu cümle için : “”GS mükemmel seviyesinde yaptığı modelleri ne yazık ki limitli yapıyor. Ve bulmak gerçekten imkansıza yakın.””
Bunu orta seviye saatlerinde de yapmaya başladı örnek sla017 4000-4500 dolar fiyatıyla koleksiyonerler aldı bitti bizde yalandık sadece :lol:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj mturann » 22 Eki 2018, 09:45

Caner1983 yazdı:
Ground yazdı:

Mesela son dönemde çok iyi bir kaç modeli bir çok saate kafa tutabilir fakat bir o kadar hatta çok daha fazla modeli hayal kırıklığı.

+1 özellikle bu cümle için : “”GS mükemmel seviyesinde yaptığı modelleri ne yazık ki limitli yapıyor. Ve bulmak gerçekten imkansıza yakın.””
Bunu orta seviye saatlerinde de yapmaya başladı örnek sla017 4000-4500 dolar fiyatıyla koleksiyonerler aldı bitti bizde yalandık sadece :lol:

Marka değerini artırmanın yollarından biri de ulaşılamazlık havası vermek herhalde.
Seiko da bir yerden başlayalım demiştir.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj görkemk » 22 Eki 2018, 10:03

grand seiko konusundaki asıl problem yıllardır amerikan piyasasında ( luks saat konusunda oldukça büyük bir market ) zincir süpermarketlerde satılan ucuz saat algısını bir türlü kıramıyorlar .

Mesela grand seiko logosunu en son değiştirerek amerikan piyasasında seikodan tamamen ayrı bir marka şeklinde reklam ve algı yapıyorlar.

Yavaş yavaş yaptıkları saatlerin kalitesi kabul edilmeye başlandı ve tabi bunun karşılığında seikoda fiyat yükseltmeye başladı ne yazık ki

Dikkat ederseniz eskiden pek çok model ve seride kullandıkları spring drive mekanizmayı landmaster ve marine master dışında sadece grand seikoda sunmaya başladılar, ananta filan hep yalan oldu

spring drive ın kadersizliği ise güneş enerjisi varken kinetik mekanizmaları ilk piyasaya sürerek mekanik devrim filan ayağına pil şarj eden dinamoyu satmaya kalkmaları bence

Ha eski grand seiko fanları tepedeki ana seiko yazısının silinmesinden rahatsız ancak , genelde satış açısından sonuç veriyor gibi gözüküyor

Resim

tamamen mekanik ve pilli modellerde de bu logo değişikliği olayını uygluyorlar
Kullanıcı avatarı
görkemk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: frea, kesikparmak ve 95 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners