Instagramdaki Sewor tarzı saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Instagramdaki Sewor tarzı saatler

Mesaj fsenturk » 18 Tem 2019, 12:01

Arkadaşlar kolay gelsin.

(Kendim bir Seiko hayranıyım ve günlük kullandığım saat de Seiko Padi seviyesinde)

Instagramda saatleri beğendikçe karşımıza Saat satışı yapan kişilerin de ilanları önümüze düşüyor. O ilanları incelerken Sewor, Aukolastic, Comes gibi daha önce hiç duymadığım isimde saatler satıyorlar. Belli ki hepsi çin malı ama saatleri incelediğimde görünüş olarak o kadar da kötü olmadığını farkettim. Üstelik de otomatik saat olmasına rağmen Fiyatları 130TL-150TL civarında dolaşıyor Aşağıda resmini ve linkini gönderdim.

Resim

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/sewor-otomatik-erkek-kol-saati-mehtapli-dikdortgen-tasarim-saat-P329414148?cid=800101&utm_source=rtg_criteo&utm_medium=cpc&utm_content=106_256_3347&utm_term=web_product_ng&utm_campaign=criteo_noncustomer

Bu saatler konusunda bir bilgisi olan var mı? Satın alan, kullanan? Daha önce hiç yapmadım ama sırf tarz olsun, ara sıra değişik bir saat takayım diye bu saatlerden birini almaya değer mi?
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Re: Instagramdaki Sewor tarzı saatler

Mesaj dogodenizli » 18 Tem 2019, 12:24

Hocam birçok Çin menșeli saat kullandım. Ancak bu markayı duymadım. Çinli arkadaşa sordum o da duymamış :D
Biraz araştırdım markayla ilgili bir bilgiye de ulaşamadım. Bence uzak durun. Zira kaliteli işler çıkaran çinli markalar da var ancak bu markalar instagram üzerinden satış yapmaz. Șu saati al yanında da tesbihimsi bir bileklik vereyim de demez.

Ha ben illaki çin menşeli,kaliteli ve ucuz bir saat kullanmak istiyorum derseniz starking markasını önerebilirim. Birçok modelinde in house mekanizma kullanıyorlar. Safir cam vs. de var. Fiyatları da 100 doların üzerine kolay kolay çıkmıyor. E daha ne olsun :D
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj hlkshnr » 18 Tem 2019, 12:48

Söylediğiniz bedeller çok yüksek değil bu nedenle parayı çöpe atar gibi deneyebilirsiniz. Sonuçta resimlerdeki gibi olmadıklarını saat görevi yapmadıklarını götürsünüz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj fsenturk » 18 Tem 2019, 12:49

dogodenizli yazdı:Hocam birçok Çin menșeli saat kullandım. Ancak bu markayı duymadım. Çinli arkadaşa sordum o da duymamış :D
Biraz araştırdım markayla ilgili bir bilgiye de ulaşamadım. Bence uzak durun. Zira kaliteli işler çıkaran çinli markalar da var ancak bu markalar instagram üzerinden satış yapmaz. Șu saati al yanında da tesbihimsi bir bileklik vereyim de demez.

Ha ben illaki çin menşeli,kaliteli ve ucuz bir saat kullanmak istiyorum derseniz starking markasını önerebilirim. Birçok modelinde in house mekanizma kullanıyorlar. Safir cam vs. de var. Fiyatları da 100 doların üzerine kolay kolay çıkmıyor. E daha ne olsun :D

Çin malı ucuz bir saat kullanma meraklısı değilim. Zaten böyle bir cümle geleceğini tahmin ettiğim için başlığı açarken parantez içinde kendi kullandığım saatin SEIKO Padi olduğunu belirttim.

100 dolar da az para değil. Türk Lirası olarak 600 lira civarı yapıyor. Bu paranın üzerine biraz daha katıp kaliteli Japon saatleri alınır. Benim ilanda verdiğim saat ise 120 Lira. Arasında fiyat olarak 5 katı kadar bir fark var.
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj dogodenizli » 18 Tem 2019, 14:04

fsenturk yazdı:
dogodenizli yazdı:Hocam birçok Çin menșeli saat kullandım. Ancak bu markayı duymadım. Çinli arkadaşa sordum o da duymamış :D

Çin malı ucuz bir saat kullanma meraklısı değilim. Zaten böyle bir cümle geleceğini tahmin ettiğim için başlığı açarken parantez içinde kendi kullandığım saatin SEIKO Padi olduğunu belirttim.

100 dolar da az para değil. Türk Lirası olarak 600 lira civarı yapıyor. Bu paranın üzerine biraz daha katıp kaliteli Japon saatleri alınır. Benim ilanda verdiğim saat ise 120 Lira. Arasında fiyat olarak 5 katı kadar bir fark var.

Cin mali ucuz bir saat kullanma meraklısısiniz demedim. ''
illaki çin menşeli,kaliteli ve ucuz bir saat kullanmak istiyorum derseniz'' dedim.
Ayrıca bence bu çok normal bir istek. İnsanlar japon,rus,isviçre mali saat kullanmak isteyebileceği gibi çin menşeli bir saat deneyimlemek de isteyebilir. Sonuçta bu bir deneyimdir. Neden bu kadar agresif bir şekilde cevap verdiğinizi anlayamadım. Cin menşeli saatlere merak sarmak onları,kullanmak ayıp bir şey mi?
Bir de böyle bir tepki gelmesin diye seiko kullanıyorum demissiniz :D ay ne ayıp etmisiz çinli üreticileri deneyimlemek mi istiyorsunuz diyerek :D

Gelelim 100 dolar konusuna. Tabi ucuz pahalı bunlar kişiden kişiye değişiyor amma ve lakin 100 dolar için bir otomatik saatte;hele hele in house mekanizmalı,safir camlı,seramik bezelli,firçalamış kasalı bir saate 100 dolar çok derseniz taş olursunuz benden söylemesi :D
Keza ben 100 doları kolay kolay gecmiyor dedim. Yani markanın en pahalı saatleri max 100 dolar.
Zikrettigim markanın 30-40 dolara da saatleri var.
Tabi sizin işinize o 100 dolar kısmını almak geldiği için orayı almışsınız ya da yazdigimi okurken anlamamışsınız.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj Ufkynl » 18 Tem 2019, 14:11

Al kardeşim 120 130 nereye vermiyoruz? Içinde kalmasin. Mekanizma iyi çıkabilir kötü de çıkabilir. Markaya takılma. Ucuz çin saatlerinin hepsi assayukari aynı şartlarda üretiliyor. Ağzında gümüş kaşıkla doğmayan herkes özellikle ilk başlarda ucuz çin saatlerine bakar. Sonradan hobi haline gelirse daha kalite modellere bakar. Saat optik olarak güzel ayrıca.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj SelAc » 27 Tem 2019, 00:01

Sakın almayın. Aynı saatin forsining marka olanını inceleme fırsatı buldum. Arkadaşımdan bir günlüğüne emanet aldım. Arka kapağı paslanır çelikti :lol: İki saat sonra bileğim alerji oldu. İki saat dayanabildim takmaya. Otomatik mekanizma olmasına rağmen el ile kurmadan düzgün çalışmıyordu. Kadran güzeldi. Saatin tepesi bir haftalık kullanımdan sonra solmuş, altın rengi kaplama köşelerinden yıpranmıştı. Kayış zaten evlere şenlik. Hele saniye kolunun bir hareketi vardı. Stabilize yolda giden 40 yaşında Renault 12 gibi adeta :P . O paraya güzel bir yemek yemek daha akıllıca bir karardır bence.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj SelAc » 27 Tem 2019, 00:10

Söylemeden edemeyeceğim. Takvimde 39 gün sonra 0 oluyordu. Yani saat bir ayı kırk gün, ayın ilk gününüde 00 olarak gösteriyordu.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 150 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners