Aliexpress alış veriş

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Aliexpress alış veriş

Mesaj designer » 20 Eyl 2019, 15:35

scorpus yazdı:
scorpus yazdı:arkadaşlar aliexpresste kargo seçeneklerinde ücretsiz olanlar takipli değil takipli olanlar 18 tl ücretli.takipsiz kargo seçip sıkıntı yaşayan var mı?değer mi bunun için para ödemeye?

cevap ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Ücretsiz kargolarda da takip numarası veriliyor. bugüne kadar 200'ü geçkin alışverişim olmuştur. Hepsi free shiping'ti, 1 kere kayboldu. Karar sizin tabii. İçiniz rahat edecekse, gelen ürün yüksek meblağlı bir ürünse seçebilirsiniz.
Parayı koyacağınız yer cebinizdir, kalbiniz değil...
Kullanıcı avatarı
designer

Mesaj scorpus » 21 Eyl 2019, 00:13

designer yazdı:
scorpus yazdı:
scorpus yazdı:arkadaşlar aliexpresste kargo seçeneklerinde ücretsiz olanlar takipli değil takipli olanlar 18 tl ücretli.takipsiz kargo seçip sıkıntı yaşayan var mı?değer mi bunun için para ödemeye?

cevap ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Ücretsiz kargolarda da takip numarası veriliyor. bugüne kadar 200'ü geçkin alışverişim olmuştur. Hepsi free shiping'ti, 1 kere kayboldu. Karar sizin tabii. İçiniz rahat edecekse, gelen ürün yüksek meblağlı bir ürünse seçebilirsiniz.

ücretsiz olanda kargo takip varsa sitede yazan takipli kargo olayı nedir?
Kullanıcı avatarı
scorpus

Mesaj tfırtına » 21 Eyl 2019, 03:04

Tamamen şans işi artık. 3 üründen biri geldi, biri yolda ,biri yalan oldu. Hepsi saat kordonu. Takipli ,takipsiz fark etmiyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tfırtına

Mesaj Umutt » 21 Eyl 2019, 06:46

Ali exp den alışverişi tamamen bıraktım, ürünler gelmiyor, son iki siparişi de mecburen iptal ettirdim.

Cousins den takipsiz kargo ile normalde 10 günde gelen ürünlerden de 1 aydır haber yok. Amazon harici yurtdışı alışveriş sanırım yalan oldu artık.

İthalatımız kabaca 223 mia usd, Ali exp. benzeri internet alıpverişlerinin tamamı 3.5 mia usd bile değil. Bu uygulamayı yapan aklı evvel insanlar, ülkemizin dış ticaret ve bütçe açıklarını, bu şekilde çözeceklerse bize sağlık olsun demek düşüyor.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj scorpus » 21 Eyl 2019, 10:26

tfırtına yazdı:Tamamen şans işi artık. 3 üründen biri geldi, biri yolda ,biri yalan oldu. Hepsi saat kordonu. Takipli ,takipsiz fark etmiyor.

3 ürünü aynı mağazadan mi aldınız.ayni mağaza birden fazla ürünü tek kargo ile göndermiyor mu
Kullanıcı avatarı
scorpus

Mesaj scorpus » 21 Eyl 2019, 10:28

Umutt yazdı:Ali exp den alışverişi tamamen bıraktım, ürünler gelmiyor, son iki siparişi de mecburen iptal ettirdim.

Cousins den takipsiz kargo ile normalde 10 günde gelen ürünlerden de 1 aydır haber yok. Amazon harici yurtdışı alışveriş sanırım yalan oldu artık.

İthalatımız kabaca 223 mia usd, Ali exp. benzeri internet alıpverişlerinin tamamı 3.5 mia usd bile değil. Bu uygulamayı yapan aklı evvel insanlar, ülkemizin dış ticaret ve bütçe açıklarını, bu şekilde çözeceklerse bize sağlık olsun demek

birkaç tane kordon alacaz damat sayesinde çektiğimiz sıkıntıya bak
Kullanıcı avatarı
scorpus

Mesaj tfırtına » 22 Eyl 2019, 21:20

scorpus yazdı:
tfırtına yazdı:Tamamen şans işi artık. 3 üründen biri geldi, biri yolda ,biri yalan oldu. Hepsi saat kordonu. Takipli ,takipsiz fark etmiyor.

3 ürünü aynı mağazadan mi aldınız.ayni mağaza birden fazla ürünü tek kargo ile göndermiyor mu
Üçü de farklı satıcı hocam. 5 tam puanlı, yüksek satış rakamı, yorumu ve memnuniyeti olan dükkanlar. Hepsi takipli kargo hand made ürünlerdi. PTT o kadar güzel kaybetmiş ki , bizde böyle bir kargo yok diyorlar. 17track'da Başakşehir de görünüyor. Kargo gelmiş, 7 gün PTT şubede beklemiş, haber kağıdı yok , sms yok ,arayan yok soran yok. 10 USD lik ürüne 20 tl vergi ödedim. Neresinden baksan rezillik.

Kullanıcı avatarı
tfırtına

Mesaj Mandos » 23 Eyl 2019, 15:54

Mandos yazdı:Ben tam tersi gümrüğün rahatladığını düşünüyorum. Siparişlerim daha hızlı elime ulaşıyor. 1$'lık ürün alıp gelir gelmez önemli değil siparişlerinin bitmesiyle alakalı olabilir.

Çok büyük konuşmuşum şansım döndü. :cry:
Kullanıcı avatarı
Mandos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ImpureZiggurat ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners