srpd 11k

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

srpd 11k

Mesaj TRajikomik » 09 Ara 2019, 20:58

arkadaşlar merhaba int. ten ilk defa otomatik bir saat aldım

srpd11k saat aldım 29 kasm cuma indiriminden ve aralık ayının 6 sında geldi saat ve işyerime yakın olan saatçide kordonu ayarlatıp takmaya başladım 09-12 yani bu sabah saat bileğimden sıyrıldı ve asfalt zemine düştü hatta kenarında ufak bir çizikte oldu gittim tekrar taktırttım işyerime geldim baktım pim yine çıkmış ama saatçinin taktığı yer mi yoksa başka pim mi bilemiyorum saatçi aynı yer değil dedi tekrar bıraktım tüm pimleri tekrar çıkartıp taktım sıkıntı olmaz dedi saatçi arkadaş

biraz canımı sıktı bu durum sizce saati geri göndersem mi
göndersem iade almak zorundalar mı üzerine işlem yaptırdım (bakla çıkartma ve ufak çizik)
1493 tl ye aldım saati sanırım biraz uygun yoksa göndermesem kullansam mı
saatin mekanizmasına zarar vermişmidir herhangi bir geri kalma vs durum yok

umarım yanlış yere açmamışımdır
iki şeyi saklayamazsın akıl ve koku
Kullanıcı avatarı
TRajikomik

Re: srpd 11k

Mesaj ekdellal » 09 Ara 2019, 21:07

Geçmiş olsun. Kaza ile de olsa sizin hasar verdiğiniz bir saati, normal bir iadeymiş gibi yapmak, adaletli bir davranış olmaz. Ben bu şekilde iade etmezdim, gene de siz bilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj Umutunal » 09 Ara 2019, 21:08

Saatci pimi takarken pimin geçtiği küçük sabitleme parçasını düşürmüş takmamıştır. Bu sebeple kolunuzdan çıkmıştır. Iade etseniz kabul göreceğini sanmıyorum, pimin yerine düzgün oturtulmamasindan kaynaklı. Ayrıca iade etmeye çalışmak uygun olmaz.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj CptOz » 09 Ara 2019, 21:12

Geçmiş olsun, kullanıcı kaynaklı sorunda iade olmaz. Ufak bir çizik diyorsunuz; nazar boncuğu olsun. Çok da dert etmeyin derim...
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Maradona » 09 Ara 2019, 21:23

İade nedeni olarak ne göstermeyi düşünüyorsunuz firmaya?
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj TRajikomik » 09 Ara 2019, 21:32

Arkadaşlar amacım benim zarar verdiğim bir şeyi karşı tarafa iade ettirmek değilde, ben saatin pimleri sorunlu geldiğini düşünmüştüm sanırım biraz uygun aldığım için. Belkide sizinde düşündüğünüz gibi benim saatçinin hatası şayet bunlar depo da kargoda bir çok darbeye maruz kalıpta pimler yerinden oynayabiliyor gibi birşeyler söylemişti saatçi arkadaş bende ona istinaden yazmıştım. tabiki benle alakalı ise böyle bir iade düşünmem

şimdi bu saatin pim dolayısıyla kolumdan düşmeyeceğini nasıl emin olabilirim acaba
bu saate nato kordon gider mi
sizce fiyat nasıl ? balıklama atladım artık sıkılmıştım fiyat takip etmekten o yüzden emin olamıyorum
Kullanıcı avatarı
TRajikomik

Mesaj TRajikomik » 09 Ara 2019, 21:41

Maradona yazdı:İade nedeni olarak ne göstermeyi düşünüyorsunuz firmaya?

pimleri sağlam olmadığı için düşürmüş olmam (tabii forumda konu açana kadar saatçiden şüphelenmemiştim) çünkü nette birçok şikayet gördüm seiko kordonlarla alakalı

yada herhangi bir gerekçe belirtmeden 7 gün içinde iade etmek olabilir ama saati düşürdüğümü iletmem gerekliliğini biliyorum

düşürdüğüm için iade almak istemeyeceklerdi büyük ihtimal ama ben onlardan kaynaklandığını iletirsem belki hak verirlerdi

arkadaşlar yanlış anlaşılmasın kul hakkından korkan bir insanım sadece bu işlere yabancıyım ne yapmam gerektiğini anlamaya çalışıyorum ilk defa netten birşey aldım
Kullanıcı avatarı
TRajikomik

Mesaj Umutunal » 09 Ara 2019, 21:56

Bu saatin kordonun pimi kargoda sallanıp da yerinden çıkacak cins değil. Pim yerine oturtulurken küçücük bir sabitleme yuvası var, bu düşmüştür. Açık Kahverengi deri kayış ile çok yakışacağını düşünüyorum. Ayrıca kendi orijinal bileziği de güzel. Zaten uyguna , neredeyse ikinci el fiyatina almışsınız. Kullanın gitsin.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners