Kadranda tarih penceresi tak覺nt覺s覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Kadranda tarih penceresi tak覺nt覺s覺

Mesaj manil » 11 Ara 2019, 08:59

Herkese merhaba,
Gayet g羹zel tasar覺m覺 olan farkl覺 markalara ait saatlerde adeta zorla bir tarih penceresi dayat覺lmas覺 sadece bana m覺 enteresan geliyor bilemedim. Aa覺da 繹rnek vereceim bir 癟ok saatte tarih penceresi olmayan, d羹z kadran se癟eneklerinin olmamas覺 ger癟ekten a覺rt覺c覺. stelik kadranda uygulanacak 羹retim ilemi ya da mekanizma a癟覺s覺ndan bak覺ld覺覺nda no-date modellerin daha tercih edilebilir olmas覺na kar覺n.

Bir dier nokta da, Longines Legend Diver 繹rneinde olduu 羹zere, zaman覺nda 羹retilen no-date modellerin de 羹retiminin tarih penceresi olan kadran eklinde ilerlemesi.

Aa覺daki saatleri rastgele se癟tim, ama takdir edersiniz ki, herkes hepsini beenmek zorunda deil. Ancak no date opsiyonun olmamas覺n覺 anlamakta g羹癟l羹k 癟ekiyorum. LLD'de her iki verisyona da yer verdim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Re: Kadranda tarih penceresi tak覺nt覺s覺

Mesaj anywhere » 11 Ara 2019, 09:11

Kendi ad覺ma yorum yapacak olursam, kronograf olmayan modellerde 癟ounlukla arad覺覺m bir fonksiyon oldu tarih. Kadranda sadelik, 覺s覺nabildiim bir durum deil.
襤in 羹retici k覺sm覺n覺 d羹羹n羹rsek, onlar da ger癟ekten tarihin kullan覺lan bir fonksiyon olduunu d羹羹nd羹klerinden mi yoksa tamamen dekorasyon ama癟l覺 m覺 bunca modele entegre edildiinin cevab覺n覺 verseler g羹zel olur bence :D
Kullan覺c覺 avatar覺
anywhere

Ya: 34
Kay覺t: 31 Oca 2016, 23:19

Mesaj sedir » 11 Ara 2019, 09:35

Ben de tarih penceresini sevenlerdenim. Gereksiz g繹r羹lmesine ise a覺r覺yorum dersem yalan olmaz. Biraz dolayl覺 c羹mle oldu ama olsun. Tarih de zaman覺n vazge癟ilmez bir unsuru. Tarih penceresi yerine d繹nen bir kol olabilir tabii ama tarih penceresi kadar pratik okunmuyor onlar. Tarihi g繹zard覺 edemiyorum. Ancak ayn覺 kasa, ayn覺 kadran, ayn覺 makine ile bir tarih pencereli bir de tarihsiz 羹retilebilir tabii. Saat firmalar覺 i癟in bu avantaj asl覺nda. S繹ylemek istediiniz bu son c羹mleler ise tepeden t覺rnaa hakl覺s覺n覺z. Hi癟 uramadan bir model daha piyasaya s羹rm羹 olurlar.
Vakit nakittir.
Kullan覺c覺 avatar覺
sedir

Ya: 61
Kay覺t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj eraslani » 11 Ara 2019, 09:36

Sadece tarih penceresi,癟arkta uygun zemin ve font kullan覺lm覺sa bence gerekli.Klasik tarzda,kadran覺n ortalar覺na kadar gelen g羹n&tarih penceresi ise, benim i癟in o saati yok h羹km羹ne getiriyor.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Ankthas » 11 Ara 2019, 10:38

Tarih penceresi lobisinin ii olabilir mi? sadece soruyorum...
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj orbay » 11 Ara 2019, 10:43

Ben tarih g繹stergesini seviyorum. Gayet kullan覺l覺 oluyor. Haftan覺n hangi g羹n羹nde olduumuzu da g繹steren saatleri daha 癟ok beeniyorum. Tarihten daha 癟ok ie yar覺yor bana g繹re. Benim g繹zlemlediim sorun, tasar覺ma uysun veya uymas覺n neredeyse hepsinde beyaz zemin 羹zerine alakas覺z bir fontta siyah yaz覺. Kolay g繹r羹lmesi i癟in yap覺lsa da bana g繹re o kadar acelemiz yok; tasar覺ma uyacaksa zor da g繹r羹lebilir.
oumuzun (%99.99) perpetual takvim vb. 繹zellikli bir saat alacak imkan覺 olmad覺覺 i癟in s覺k s覺k ayar gerektirmesi de baz覺lar覺n覺n can覺n覺 s覺kabilir. Ancak m羹terinin 癟ou neyi istiyorsa onu yap覺yorlar. Mekanizmalar da birbirinden baya ayr覺 olduu i癟in ayn覺 modelin iki versiyonunu yapmak da onlar i癟in kolay deil.
Kullan覺c覺 avatar覺
orbay

Kay覺t: 14 Mar 2010, 22:51

Mesaj SEmre » 11 Ara 2019, 10:59

Tarih penceresine Seiko5 lerde 繹zellikle tak覺覺m.

ok g繹ze bat覺yor.

G羹zel konumland覺r覺lm覺 ise seviyorum ancak 癟ou modelde ayn覺 konumda.
Kullan覺c覺 avatar覺
SEmre

Ya: 33
Kay覺t: 28 Eyl 2018, 16:37

Mesaj sphinx » 11 Ara 2019, 11:25

Tarih penceresi neyse de mercek pek ho durmuyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
sphinx

Kay覺t: 15 ub 2019, 19:15

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 131 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners