Kadranda tarih penceresi tak覺nt覺s覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kadranda tarih penceresi tak覺nt覺s覺

Mesaj moy » 12 Ara 2019, 15:39

K覺zmazsan覺z bende ufak bir d羹zeltme yapmak isterim bu tarz saatler u癟ularda kullan覺laca覺 zaman eldiven 羹zerine bilek i癟ine gelecek ekilde giyilirmi. (normalde takt覺覺m覺z覺n eklin tam tersi ) B繹ylelikle pilot levleyi b覺rakmadan k覺sa bir g繹z ka癟覺rma haraketi ile zaman覺 rahat bir ekilde okusun ve saat bilekte d羹z dursun diye tasarlanm覺.
(9-15 ereksiyon tutma eklinde ellerinizi uzat覺n ve bilek i癟ine bak覺n ne kadar kolay dimi :thumbup: )
u癟u sonras覺 eldiven 癟覺k覺p saat normal bir ekilde tak覺l覺rm覺.

Pilot saatlerinin ortak 繹zellikleri uzun deri kay覺, eldiven 羹zerinde rahat kullan覺ls覺n diye, B羹y羹k 癟ap, kontrast kadran ve b羹y羹k index ile zaman rahat ve h覺zl覺 okunsunsun diye.Eldiven ile rahat kurulabilsin diye b羹y羹k kurma kolu ve extra g羹癟l羹 luminova.
opsiyon olarak 12 indexinin olduu yerde 羹癟gen marker , h覺z mesafe vb gibi hesaplamalar覺n yap覺labilecei bezel, ve gmt fonksiyonu.
Havac覺l覺k ve pilot saatlerine extra merakl覺y覺m :thumbup: :thumbup:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj Ufkynl » 12 Ara 2019, 16:32

Date penceresi faydal覺 da olsa saatleri genel olarak estetik alg覺s覺, kendini tan覺mlama vb ama癟larla kulland覺覺m覺z bu d繹nemde olmasa daha iyi olur kategorisinde deerlendiriyorum ben kendi adima.
LLD 繹zelinde ise no date versiyonu 10 ya覺nda olmas覺na ramen 0 bayi fiyatlar覺ndan nerdeyse 2 kat fazla.
Bu ornek durumu ortaya koymaya yeter sanirim.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj Xhantos » 12 Ara 2019, 17:32

OPye yani manil'e sonuna kadar kat覺l覺yorum. Bir yerden sonra zevk ve kullan覺m meselesidir, tarih olsun ama b羹y羹te癟 olmas覺n diyenlerin g繹zleri iyi g繹r羹yor, b羹y羹te癟 olmas覺n, zaten g繹r羹nm羹yor, hi癟 olmas覺n diyenler baka tarafta :D Sonu癟ta bu bir 繹zellikse, 羹reticiler kolayca iptal edebilseler, bu '繹zellik'ten rahats覺z olanlar i癟in daha 'arzu nesnesi' 羹r羹nler sunabilirler.

Bana g繹re orada g羹n olacaksa, ay niye yok? Y覺l niye yok? derim ve hi癟 olmamas覺n覺 100 kere tercih ederim. Eer o tarih penceresini kullan覺yor olsayd覺m, tasar覺m覺na deil 'Okunabilir' olmas覺na, ilevine 繹nem verirdim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj manil » 12 Ara 2019, 19:27

Dikkat ettim de, Longines lerde tarih s羹rekli ay覺n 23'羹n羹 g繹steriyor.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj Reczebb » 12 Ara 2019, 19:36

manil yazd覺:Dikkat ettim de, Longines lerde tarih s羹rekli ay覺n 23'羹n羹 g繹steriyor.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Siz yazinca birka癟 markaya baktim. Nomos da 24'e sabitlemi. 襤lgin癟.

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj Xhantos » 12 Ara 2019, 21:00

Reczebb yazd覺:
manil yazd覺:Dikkat ettim de, Longines lerde tarih s羹rekli ay覺n 23'羹n羹 g繹steriyor.

Bunlar ayn覺 fotoraf癟覺yla 癟al覺覺yorlar... ok 羹nl羹 ve megul bir isim olduu i癟in her firmaya bir g羹n (en fazla 2 g羹n) ay覺rabiliyor.

:D :D :D

Yaln覺z Nomos dediniz de, u var: https://limited.hodinkee.com/nomos/ yeni g繹rm羹t羹m, tam benlik ama t羹kenmi tabi...
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj Kakefe » 12 Ara 2019, 22:01

Saatlerimde tarihe hic bakmiyorum desem yeridir o yuzden no date leri tercih ediyorum eger o opsiyonum var ise.
3 pozisyonunda tarih gostergesinin kadranin simetrisini bozdugunu , 4 pozisyonunda ise tarihin cok zorlama oldugunu d羹羹nmekteyim.( Mesela zenith respiratorumdeki gibi)
Indexini bozmadigi surece 6 pozisyonundaki saat gostergesi benim icin en cok tercih edilebilir gibi.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Kakefe

Ya: 50
Kay覺t: 21 Nis 2013, 15:06

Mesaj Reczebb » 13 Ara 2019, 00:08

Xhantos yazd覺:
Reczebb yazd覺:

Bunlar ayn覺 fotoraf癟覺yla 癟al覺覺yorlar... ok 羹nl羹 ve megul bir isim olduu i癟in her firmaya bir g羹n (en fazla 2 g羹n) ay覺rabiliyor.

:D :D :D

Yaln覺z Nomos dediniz de, u var: https://limited.hodinkee.com/nomos/ yeni g繹rm羹t羹m, tam benlik ama t羹kenmi tabi...
Harika Tangente. Tabi hee g羹zel ey gibi o da hemen bitmi.[emoji852]

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 53 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners