Yapmam dedirteni yaptıran saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yapmam dedirteni yaptıran saatler

Mesaj slhgzl » 14 Ara 2019, 12:08

insane yazdı:Başlık çok açıklayıcı olmadı belki ama kabaca şöyle açıklayayım, asla almam, takmam, takanı da sevmen vb gibi nedenlerle uzak durduğunuz ama kolunuza takınca bir aydınlanma gelen, o güne kadar yanlış düşündüğünüzü hissettiren saatler var mı?

Özellikle saat özelinde olmasa da kendi adıma 40mm altı saat takmam derken küçük koleksiyona eklenen Tissot Heritage Chrono ile birlikte koleksiyonda 38-40mm aralığında saatlerin sayısı arttı hatta öyle ki bazı nispeten büyük çaplı (43mm ve üstü) satışa bile çıkarttım...

Sizde durum nedir?

Bir de fikrimi değiştiren saatin yakışıklı bir fotosunu ekleyelim :)
Resim

Hocam bu saatte cam nedir? Hesalite diye okudum tissotun kendi sitesinde.Keşke safir olsaymış.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj moy » 14 Ara 2019, 12:10

Rolexe karşı çok önyargılıydım.Saatten anlamayan parayı sonradan bulmuş oturup kalkmayı bilmeyen tiplerin tercih ettiği marka olarak görüyordum.
İşin içine girdikçe finishi, makineyi,ar kaplamayı, luminovayı, zaman tutmayı öğrenince ve bol bol saat inceleyip aradaki farkları görünce Rolex sahibi oldum.
Ama bir gün gelecek ''bir cinnet herseyini çözer'' diyip dj ve po yu tutup eldeki tüm saatleri yolcu edip panerai ye döneceğim :lol: :lol:
bu sandviç kadran bir şahane dostum :lol: :lol: :lol:
panerai ye b :oops: k atıp panerai sahibi olan arkadaşlar sizleride bu başlıkta görmek istiyoruz :D :D :lol: :lol: :twisted: :twisted: :) :)
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj eyimen » 14 Ara 2019, 13:07

moy yazdı:Rolexe karşı çok önyargılıydım.Saatten anlamayan parayı sonradan bulmuş oturup kalkmayı bilmeyen tiplerin tercih ettiği marka olarak görüyordum.
İşin içine girdikçe finishi, makineyi,ar kaplamayı, luminovayı, zaman tutmayı öğrenince ve bol bol saat inceleyip aradaki farkları görünce Rolex sahibi oldum.
Ama bir gün gelecek ''bir cinnet herseyini çözer'' diyip dj ve po yu tutup eldeki tüm saatleri yolcu edip panerai ye döneceğim :lol: :lol:
panerai ye b :oops: k atıp panerai sahibi olan arkadaşlar sizleride bu başlıkta görmek istiyoruz :D :D :lol: :lol: :twisted: :twisted: :) :)

Tam benim senaryo(Panerai kısmı hariç :lol: ) :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj hb8 » 14 Ara 2019, 13:40

salguz yazdı:
hb8 yazdı:Roma rakamlı saatlere olan karşı fikrimi bambino değiştirdi.

Hocam doğrudur.Sanırsam krem kadran mavi kolları olan bambinodan bahsediyorsunuz.(FAC00009N0).Ben de kullanıyorum çok güzel bir saat.

Ta kendisi :thumbup: günlük kullanmaya kıyamıyorum o derece beğendim :)
Kullanıcı avatarı
hb8

Mesaj slhgzl » 14 Ara 2019, 14:48

Orientin bambino serisi gerçekten çok güzel.Siz de iyi günlerde kullanın.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj manil » 14 Ara 2019, 15:13

AR uygulanan rolex mi var? İlk kez duydum. Şaşırtıcı.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Alkım » 15 Ara 2019, 18:44

moy yazdı:Rolexe karşı çok önyargılıydım.Saatten anlamayan parayı sonradan bulmuş oturup kalkmayı bilmeyen tiplerin tercih ettiği marka olarak görüyordum.

Okumaktan çok keyif aldım. [emoji23][emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Alkım

Mesaj Reczebb » 15 Ara 2019, 18:53

Bunu okuyana kadar ayni seyi yazmayi düşünüyordum. Linç olur muyum diye korktum[emoji16] Su anda bir rolex sahibi degilim ama bir rolex'im olsun isterdim. Dediginiz gibi biraz okuyunca "Ya bu kolda takılı bir altın külcesi degilmis" dedim. [emoji106]

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 116 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners