Saat camlar覺ndaki AR kaplama hakk覺nda

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat camlar覺ndaki AR kaplama hakk覺nda

Mesaj MrPand羹l » 14 ub 2020, 00:21

Herkese selamlar , saatlerde ki AR kaplaman覺n cam覺 temizlerken 癟覺kma ihtimali var m覺 ? Yada bir cam覺 sonradan AR kaplama yapabilir miyiz ? forumda detayl覺 bilgi bulamad覺m g繹z羹mden ka癟m覺sa affedin , teekk羹r ederim
Kullan覺c覺 avatar覺
MrPand羹l

Kay覺t: 05 Tem 2015, 01:16

Re: Saat camlar覺ndaki AR kaplama hakk覺nda

Mesaj justaguy » 14 ub 2020, 01:09

Benim bildiim, AR kaplama iki tarafl覺 ise, d覺 y羹zeydeki kaplama istee bal覺 olarak komple kald覺r覺labiliyor (繹rnein kaplamada g繹ze batan 癟izik vs. varsa)

Bunun d覺覺nda, AR kaplama sonradan yap覺lam覺yor. Eer AR kaplama olan bir saatiniz varsa ve bir ekilde AR kaplamaya ihtiyac覺n覺z varsa tek yolu cam覺 deitirmek.

Zaman覺nda yapt覺覺m bir arat覺rmadan akl覺mda kalanlar bu ekilde, yanl覺覺m varsa 羹stadlar zaten d羹zeltir. Selamlar :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
justaguy

Kay覺t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj MrPand羹l » 14 ub 2020, 13:37

Ben san覺r覺m cam覺 temizlerken AR kaplamay覺 yanl覺l覺kla sildim cam da hala mavi yans覺ma 覺覺klar覺 var ama herhalde kaplama zay覺flad覺 diye d羹羹n羹yorum yada paranoyak oldum :()
En son MrPand羹l taraf覺ndan 14 ub 2020, 13:41 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
MrPand羹l

Kay覺t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj g繹rkemk » 14 ub 2020, 13:40

AR uygulanmam覺 bir cam覺 sonradan AR kaplayabilirsiniz ama bu s覺kl覺kla g繹zl羹k camlar覺na sonradan uygulanan ve 覺s覺 ile uygulanan bir ilem olduu i癟in cam覺 tamamen saatin g繹vdesinden ay覺rmak ve tan覺d覺k bir optik癟i bulup 繹zel rica ile yapt覺rabileceiniz bir ilem

optik癟ilerin uygulad覺覺 AR kaplamalar mavi yeilimsi bir yans覺ma yapmaya daha meyillidir

eskiden 癟ok g羹zel bir 羹r羹n vard覺 glare buster diye bu televizyon camlar覺na s覺k覺larak 覺s覺l ilem uygulamadan kullan覺lan bir t羹r ar kaplamayd覺 ama bir anda silindi igtti uzun s羹re 繹nce art覺k bulmak m羹mk羹n deil bulan arkada olursa l羹tfen banada haber versin

https://www.youtube.com/watch?v=qnKfveyrBA4
https://www.amazon.com/Glare-Buster-Anti-Glare-Reflective-Coating/dp/B0006FYKSW

yine kendi uygulayabileceiniz ar kaplamalar sat覺lmakta ama cam覺 kasadan s繹k羹p belli 覺s覺da fr覺nlayarak sabitlendii i癟in evde uygulamas覺 pratik olmayan eyler

daha 繹nce uygulanan bir ar kaplamay覺 s繹k羹p efektif bir ekilde yeniden ar kaplamak ise ne yaz覺kki 癟ok zor cam覺 yeniden sipari etmek daha mant覺kl覺 se癟im olacakt覺r
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: parlakvepas ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners