Hikayesi Olan Saatlerimiz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hikayesi Olan Saatlerimiz

Mesaj gozdentunay » 28 Mar 2020, 20:09

SelAc yazdı:
gozdentunay yazdı:
SelAc yazdı:
gozdentunay yazdı:Güzel bir başlık olmuş öncelikle teşekkürler.Cocukluğumdan beri saatlere hep ilgim vardı ama ilk gençlik yıllarımızda öğrenciyiz tabi o zamanlar imkanlar çok kısıtlı hem okuyorum hem calısıyorum ve ciddi bir hayat mücadelesi içindeyim .Birtek hayalim vardı ,fotoğraftaki bu Timex marka saati birgün bileğimde görmek..Üsküdarda Saatçi Fazıl vardır,onun vitrinin dili olsada konussa:) Her sabah okula giderken her allahın günü ,Saatçi Fazıl’ın vitrinine yapışır 5-10 dk bu saati izlemeye ayırıp hayallere dalardım sonra içimde hep o tanıdık hüzün okula veya işe öyle giderdim.Artık günlük rutinim olmuştu.Birgün bu sevgimi bilen yakın bi arkadaşım heyecanla yanıma geldi. “Ağbi bu iş bizim için artık gurur vesilesidir o saati alıcaz “ dedi[emoji4] Mümkün değil güldürme beni biz otobüse binecek bilet parası bulamıyoruz şu an dedim .”Annemle konuştum durumu anlattım ,kredi kartını bana verdi 7 taksite bölücez bende iş buldum sana destek olucam kardeşim alıcaz o saati “ dedi.İşte o an hem gözlerim dolu dolu oldu hemde hayata karşı inanılmaz bir umut ve mutluluk doldu içim..Hemen soluğu Saatçi Fazılda aldık ama ne yazıkki saat satılmıştı.Nefes almadan soluğu telaşla Kadıköydeki Defne saatte aldık.Ordada yoktu ama 1 haftaya getirtebilirim dedi ,içimiz umutla doldu :)Ve hayat memat meselesi ne olur bugun getirebilirmısınız dedık sağolsun İsmail usta bizi kırmadı tüm gün kapısında bekledik Sirkeciden saati aynı gün getirtirdi.Ve saati koluma taktığımda inanın mutluluktan bir an zaman durdu. Sanki dünyanın en değerli saatini almıştım ve uzun bir savaşı kazanmış komutan gibi mutluydum.İnanın dükkandan ,sahildeki Kadıköy otobüs duraklarına inene kadar arkadaşım ve ben sürekli koluma gururla bakıyorduk:):) özetle bu yaşadığımdan dolayı kolleksiyona kattığım her saatim benim için sadece bir aksesuar değil ,bana unutmadığım geçmişimi hatırlatan ve duygusal bir bağ kurduğum manevi bir değerdir.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben yıllardır almak için bakıyorum o saate. İçimden bir ses al diyor. Diğeri çok abarttın diyor. :D

İç ses sizi çok yormuş,keşke elinizi çabuk tutsaydınız zira üretimi yok artık [emoji4]Saat artık bende değil olsa inanın size hediye ederdim ,çünkü saati bende henüz yolun başında okumakta olan bi öğrenci kardeşime hediye etmiştim.

İnce düşünceniz için teşekkür ederim.

Rica ederim [emoji846]

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Re: Hikayesi Olan Saatlerimiz

Mesaj kaanknv » 07 Haz 2022, 09:08

Günaydınlar..
İki yıl sonra konuyu canlandırayım.
Liseyi yeni kazandığım zaman babamın bir arkadaşı, benim de bir abimin bileğindeydi bu saat. Casio'mu kaybettiğim konuşulunca çıkarıp 'O zaman lise hediyen olsun' demişti. Sonrasında lise boyu sınav saatim oldu.
Mat siyah çerçevesi ve kordonundaki yine aynı özellikteki bölgeye kurşun kalemle sığdırabildiğim kadar kopya sığdırır, sınavda ters bir durum olursa anında elimle silerdim geriye iz kalmazdı :D Lise 3 son coğrafya yazılısına kadar hiç yakalanmamıştım. Forumda baya dipleri okurken başlığı görünce aklıma geldi. Övünmelik, komik bir durum olduğundan değil yoksa..ResimResim

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners