Audemars Piguet Royal Oak Kasası Benzeri Model Önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Audemars Piguet Royal Oak Kasası Benzeri Model Önerisi

Mesaj mirkan35 » 28 Mar 2020, 03:44

Merhaba güzel arkadaşlar. Audemars Piguet Royal Oak tarzı saat arıyorum. Yani burda anlatmaya çalıştığım bu tarzda üretilen saatler, buna benzer kasalar hoşuma gidiyor genellikle. Gold renk olur silver renk olur :D Bunun için bütçem max 1500 tl maalesef. Bildiğiniz ve önerebileceğiniz var mı? Quartz olup olmaması çok öenmli değil.
Kullanıcı avatarı
mirkan35

Re: Audemars Piguet Royal Oak Kasası Benzeri Model Önerisi

Mesaj gargamell » 28 Mar 2020, 09:04

Merhaba. İlk aklıma gelen Victorinox saatler oldu fakat sanırım bütçe dışında kalıyor.

https://www.kosovalisaat.com/victorinox-saat
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj Umutt » 28 Mar 2020, 10:41

Michel Herbelin Odyssee, Bulova Royal Oak, Buler Astromaster, Maurice Lacroix Aikon ve Victorinox Swiss Army belli başlı alternatifler. Aralarında, TR şartlarında, en kolay ve uygun fiyata ulaşabileceğiniz muhtemelen Victorinox, ancak ona da istediğinizi fiyatta ulaşmanız zor. İkinci el satışlarını takip edebilirsiniz.

Bunların dışında Parnis ve Didun Design gibi markalar var ama Homage den çok replikaya yakın oldukları için öncelikli önermiyorum.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj cihanmert » 28 Mar 2020, 11:59

Aikon olabilir.

Resim
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj runo34 » 28 Mar 2020, 12:28

Kesinlikle bencede en benzeri Maurice Lacroix Aikon [emoji106]

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eğer gerçek bir Patek Philippe sahibiyseniz,artık ölebilirsiniz demektir...
Kullanıcı avatarı
runo34

Mesaj sieger » 28 Mar 2020, 12:49

Benim biraz farkli bir gorusum olacak bu konuda.

Zamaninda sizin gibi bir cok kez, Xe benzeyen Yye benzeyen saatler aradim ve aldim, sonra markasi icin saat aldim falan derken, asla tatmin olmayan bir donguye girdim, cunku asil istediginiz baska bir saat, ve bu seklen azcik benzese de ne kalinligi ne mekanizmasi ayni, hatta aynisini buldunuz diyelim, inceligi ayni mekanizma ayni ne bileyim, ypamislar iste super bir homage olsun, ama yine de icten ice diyeceksiniz ki, bu asil saat degil.

O yuzden bence bu yoldan simdiden cikin, gidin bir saatciye uzun uzun muhabbet edin, butceniz dahilinde deneyin saatleri, tam sinmedi mi, sonraki hafta baska saatciye gidin, biraz daha vakit gecirin, burada Denize sorun, ufak bir ornek atsaniz o milyonlarca alternatif sunacaktir size:)

Ama eninde sonunda, baskasina benzeyen degil de, icinize sinen bir saat takmalisiniz, bu tabii ki yukaridaki gibi Maurice Lacroix Aikon olabilir, kesinlikle cok guzel bir saat, ama digerine benzer diye almaniz sonrasinda sizi uzebilir. :thumbup:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Ankthas » 28 Mar 2020, 13:16

Evet geldim :D Bütçenize uygun aklıma gelen bir tek D1 Milano markası var. Türkiye'ye Vakko getiriyor ama 10 tane model koymuş. Kendi sitelerinde pek çok modeli rengi var inceleyebilirsiniz vereceğim linkten. Genel olarak AP - RO ve PP - Nautilus kırması bir modelleri var onun üzerinden yürüyor marka:

https://www.vakkorama.com.tr/d1-milano

https://d1milano.com/collections/ultra-thin-bracelet

Eğer sizin beğendiğiniz direkt royal oak değil de entegre bilezik ve köşeli kasa ise baya bir model bulunabilir bu bütçede. İlk aklıma gelen Seiko 5 ve bazı vintage Omega modelleri. Ama bu modeller tedavüldan kalkmış olup 2. el aramanız gerekecek, 1000-2000 TL arasında bulunabilir:

Resim

Resim

Ben de Sieger Hüseyin arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum, homage(küçük bir markanın ünlü bir saat modelinin tasarımını kullanması) bir saatin uzun süre koleksiyonda kaldığını, kalıcı olduğunu pek görmedim şimdiye kadar. Genelde bir heves olarak alınıp daha sonra zararla elden çıkarılıyor.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj sieger » 28 Mar 2020, 13:37

ve tabi ki Deniz rocks again! Muthis tavsiyeler, ve muthis zamansiz saatler. :champ:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], ImpureZiggurat ve 169 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners