Saat Hakkında Düşünceleriniz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj Ukahraman » 02 Nis 2020, 14:55

Merhabalar,

Tissot T122.417.16.011.00 saatin görünüşünü çok beğendim. Çok pahalı bir saat değil, pilli.. Ama hem İsviçre yapımı olması hem de markası ve en çok da görüntüsü cezbetti. Sizin de görüşlerinizi öğrenmek isterim. Kullanan var mı memnun kalır mıyım? Uzun ömürlü olur mu? Hassasiyeti nasıldır sizce? Bu saate bir de kahverengi kayışına alternatif aynısının siyah derisini de alır değişiklik yaparım arada...
Kullanıcı avatarı
Ukahraman

Re: Saat Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj Ukahraman » 02 Nis 2020, 15:57

Ukahraman yazdı:Merhabalar,

Tissot T122.417.16.011.00 saatin görünüşünü çok beğendim. Çok pahalı bir saat değil, pilli.. Ama hem İsviçre yapımı olması hem de markası ve en çok da görüntüsü cezbetti. Sizin de görüşlerinizi öğrenmek isterim. Kullanan var mı memnun kalır mıyım? Uzun ömürlü olur mu? Hassasiyeti nasıldır sizce? Bu saate bir de kahverengi kayışına alternatif aynısının siyah derisini de alır değişiklik yaparım arada...

Bu arada fotoğraf yüklemeyi denedim ancak beceremedim sanırsam, tüm kullanıcılardan özür dilerim :)
Kullanıcı avatarı
Ukahraman

Mesaj justaguy » 02 Nis 2020, 16:01

Bence clasic chronograph seviyorsanız görünüş olarak çok başarılı.

Uzun vadede kullanım ile ilgili olarak bu saat hakkında bir bilgim yok fakat herhangi bir saat ile ilgili araştırma yaparken amazon.com vb. sitelerdeki kullanıcı yorumlarını okuyorum (özellikler 1 ve 2 yıldız olanları) bahsettiğiniz saat için aşağıdaki yorumlar yapılmış.

https://www.amazon.com/Tissot-T0636171603700-Tradition-Chrono-Leather/dp/B005UONA6W/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=Carson+Premium+Chronograph+Quartz&qid=1585832275&sr=8-3#customerReviews

%26 1 ve 2 yıldız alması pek de olumlu değil. Paketin içinden bozuk çıkması satıcı veya kargo ile ilgili bir durum olabilir fakat "1.5 yılda bozuldu" diyen de var. Bence 2 kere düşünün :thumbup:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj Ukahraman » 02 Nis 2020, 16:10

Tissot'un 1,5 yılda bozulması bana çok mantıklı gelmedi yaa :) sizce de öyle değil mi? Kullanım hatası olabileceğini düşünüyorum ama tabi araştırmak da lazım..
Kullanıcı avatarı
Ukahraman

Mesaj Ukahraman » 02 Nis 2020, 16:52

Ukahraman yazdı:Tissot'un 1,5 yılda bozulması bana çok mantıklı gelmedi yaa :) sizce de öyle değil mi? Kullanım hatası olabileceğini düşünüyorum ama tabi araştırmak da lazım..

Benim nişanlanırken 2014'te eşimle bana aldığımız Seiko Solar Chronograf haala tıkır tıkır çalışmakta.. Hiç bakım dahi yaptırmadım, sadece arada ayar çekerek sapmasını gideriyorum o kadar.... Açıkçası Tissot'tan daha da iyisini beklerim :)
Kullanıcı avatarı
Ukahraman

Re: Seiko szsb013 mü? tissot visodate mi?

Mesaj Mmg » 28 Oca 2021, 00:33

Selam arkadaşlar saat seçiminde iki model arasında kararsız kaldım seiko szsb013 lacivert kadran ve tissot visodate otomatik lacivert kadran sizce hangisi daha iyi kalite ve estetik olarak fiyatları tissot 4500-5000 arası seiko 4000- civarı sanırım tissot mekanizma olarak daha iyi seiko da estetik olarak benim ilgimi çekti birazda grand seiko ya benzemesi etkiledi yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum hoşçakalın
Kullanıcı avatarı
Mmg

Mesaj osmndogukann » 01 Şub 2021, 21:31

Güzel bir saate benziyor ama benim içim nedense beyaz kadrana hiç ısınmıyor :/
Kullanıcı avatarı
osmndogukann

Mesaj Ukahraman » 02 Şub 2021, 08:45

İkisi de gerçekten çok güzel görünüyor.. Seikoya alternatif feri kayış da alınarak döngülü olarak keyifle kullanılır. Ama Tissot'un havası başka favorim Tissot oldu bu ikisinden....
Kullanıcı avatarı
Ukahraman

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners