Saatlere Ek Gümrük Vergisi Geldi mi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlere Ek Gümrük Vergisi Geldi mi?

Mesaj Whattime » 26 Eyl 2020, 21:20

Umut bey, bu kesin bilgi midir? Yani yurt dışından bir adet saat aldığımda yüzde 18-20 oranında mı gümrük vergisi ödeyeceğiz?[/quote]

Hocam, konunun uzmanı değilim, size kesinlik taahhüt edemem. Söz konusu vergilendirmenin analitiğini ve güncel uygulamayı dikkate alarak düşüncemi yazdım.

Kesin bilgi için bir gümrük müşavirinden destek almanızı öneriririm.[/quote]

Anladım. Yurt dışında bir tanıdığın adresine gönderip buraya bir şekilde gelmesini beklemek en doğru yol oldu. Uğraştığımız şeylere bakın ya:( teşekkür ederim bilgi için
Kullanıcı avatarı
Whattime

Mesaj westbloode » 30 Eki 2020, 19:55

Bildiğim kadarıyla; ek vergi uzak doğu menşei ürünler için geçerli. İsviçre ve avrupadan gelen markalar için sıkıntı yok. Ama ürün çin japon üretimi vs ise şuan %45 ek vergi var. Normalde ekimde bitecekti ama yılsonuna kadar uzatıldı. Playstationlar vs de buna dahildi hatta saatlerden daha çok konuşuldu. Longines tag vs zamlarının sebebi kur artışı. İndirim yapmamalarının sebebi de kurdaki hızlı artış ile yerine koymanın zor olacağıdır.
Saat saat firması bir çok saatine vergiyi yansıtmak zorunda kaldı. Haziran ayından itibaren kur artırşları ile beraber bir çok PRC menşeii saatine %40 %50 civarında zam yaptı.
TL ile satış yapan markalar da indirimleri kısmak zorunda kaldı.
Kullanıcı avatarı
westbloode

Mesaj fokyay » 04 Kas 2020, 23:06

En son fokyay tarafından 04 Kas 2020, 23:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
fokyay

Mesaj fokyay » 04 Kas 2020, 23:08

En son fokyay tarafından 04 Kas 2020, 23:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
fokyay

Mesaj stovetopEMU5 » 11 Kas 2020, 19:06

stovetopEMU5 yazdı:Daha once soylendigi gibi Avrupa Birligi ulkelerinden ek vergi alinmiyor. Gecen hafta Steinhart Ocean 39 satin aldim, standart %18 gumruk vergisi odedim.

Bunun üzerine Amazon Amerika'dan bir saat daha satın aldım. Saat buraya gelirken 3 ülke değiştirdi garip bir şekilde ancak yine %18 gümrük vergisi ödedim.
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj fhr » 12 Kas 2020, 19:33

Christopher Ward aldı bir arkadaşım, kapıda sadece 46TL ödedi ptt görevlisine, oldukça endişeli idi gelecek vergi miktarı için :)
Kullanıcı avatarı
fhr

Mesaj foottwo » 12 Kas 2020, 19:50

Ben de bugün 60 dolarlık seiko mod parçalarına 100 tl ödedim :x
"Baş eğmedik edâniye ikbâl ü câh için.."
Kullanıcı avatarı
foottwo

Mesaj stovetopEMU5 » 13 Kas 2020, 16:03

fhr yazdı:Christopher Ward aldı bir arkadaşım, kapıda sadece 46TL ödedi ptt görevlisine, oldukça endişeli idi gelecek vergi miktarı için :)
Bu nasıl oldu acaba? Paketin üzerinde yazan fiyat mı farklıydı? DHL ile istediğimde benden ürünün satış linkini ve e-fatura'yi istemişlerdi [emoji15]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 132 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners