Ekim 2020'de İsviçre menşeili saatlere zam mı geliyor ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ekim 2020'de İsviçre menşeili saatlere zam mı geliyor ?

Mesaj HknDrsn » 21 Ara 2021, 08:28

Skywalker34tr yazdı:
raven yazdı:
Skywalker34tr yazdı:Heyacanlandıran gelişme dolar düşüyor olması ama şahsen ben bunun sadece bir dalgalanma olduğunu düşünüyorum ve eski seviyelerini de geride bırakacağı kanaatimdeyim. İnşallah ben yanılırım ve kaldığımız yerden devam ederiz.

Bence de dalgalanma. Bir milyar dolar bozdurulmuş ve %30 luk düşüş var lakin müdahalelerde 6 milyar dolar piyasaya suruluyor %5 etki yapmıyor. Bu ilginç. Öte yandan tl mevduatı kur farkını devlet ödeyecekmiş. Bu ödemenin kaynağı ne ve sürdürülebilirliği ne?
Buna örtülü faiz diyorlar. Sonra da nas var diyorlar.

Paramedya'ya "bir kamu bankası yöneticisi" sistemin nasıl çalışacağını açıklamış.
1) Sistem çalışması Ocak ayınde tamamlanacak.
2) Parayı 6 ay yatıranlar dövizdeki artışın % 50'sini alacak
3) Parayı 1 yıl yatıranlar dövizdeki artışın % 100'ünü alacakmış.

Ne güzel değil mi? Ama faiz yok (!)

Geçiş garantili köprü

Hasta garantili hastane
Şimdi de faiz garantili hazine

Dolara müdahale ederek yükselişini engellemek istiyorsan niye faiz düşürüyorsun yani ilginç değil mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

+1
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj kirpi » 21 Ara 2021, 13:13

kirpi yazdı:
kirpi yazdı:Edip saatte Tissot, Hamilton, Longines vb. markalara yüzde 20 zam gelmiş görünüyor.

Mesela başka bir firmada liste fiyatı 9.440 tl olan çelik kordonlu Tissot Gentleman'lar Edip'te 11,328 olmuş bile. Longines Conquestler daha birkaç ay önce 10K civarında fiyatı olan saatlerdi, 17448 yazıyor şimdi, döviz kuru sağ olsun.

31 Aralık'ta zam gelecek uyarısı vardı, uyarı kalkmadığı gibi yüzde 30 diye oran da vermişler, yani ekstra daha da zam gelecek herhalde.

Saatlerin kendi orijinal sitelerindeki fiyatlarına baktım, eski fiyatlar duruyor hala. Resmi liste fiyatlarına bayi kafasına göre ilave yapabiliyor mu?

Tissot sitesinde bile fiyat şu anda 9440 tl gözüküyor mesela
https://www.tissotwatches.com/tr-tr/t1274071104100.html
Edip 11328 tl
https://www.edipsaat.com/tissot-t1274071104100-0

Longines sitesi 14540 tl
https://www.longines.com/tr/watch-conqu ... 778-4-96-6
Edip 17448 tl
https://www.edipsaat.com/longines-l37774996

Dün bunu yazmıştım, zam oranı değişmiş olmalı.
Bu iki saatin de normal liste fiyatları kendi markalarının sitesinde henüz güncellenmemiş. Tissot 9440, Longines 14540 görünüyor.

Yani dün edip saatte 17448 olan longines conquest şu an 20,938 tl.
Tissot gentleman da dün 11328 tl idi şu an 13,594 tl.

Hesaplarsak, dün yüzde 20 zam yapmışlar. Bugün bunun üstüne artı bir yüzde 20 daha zam yapmışlar. İki gün üst üste zam duymadım görmedim ben bugüne kadar yahu. Totalde yüzde 44 zam demek oluyor bu.

Konyalısaatteki fiyatlar ise dümdüz yüzde 40 zamlanmış, yani 14540 olan Longines Conquest 20356 tl.

Geçen ay kendime bu Swatch grup markalarından bir saat almıştım, bi zam geldi, üstüne bu zamlar da geldi, neredeyse iki katı olmuş şu anda fiyatı. Yazık.

Bu iki örnek saatin tissotwatches.com ve longines.comdaki şu anki liste fiyatları
Resim
Resim

Konyalı saat, yüzde 40
Resim
Resim

Edip saat, yüzde 20 üstüne yüzde 20
Resim
Resim

Tevfik Aydın swatch group markalarının saatlerini siteden kaldırmış.
Rotap saat Longines ve Omega saatlerin fiyatlarını kaldırmış, fiyat için arayınız yazıyor.
Tissot gentleman saatlere biraz baktım saatçi sitelerinden, herkes kafasına göre ayrı fiyat yazmış sanki.

Edip'le Konyalı'da gece bir anda gelen zamlar geri alınmış, yani gece ekran görüntüsündeki yüzde 44 (yüzde 20+yüzde 20) ve yüzde 40lık zamlar geri alınmış,

Edip'teki fiyat liste fiyatının yüzde 20 zamlısı halinde yine (Tissot 11328, Longines 17448). Konyalı ise liste fiyatının aynısı. (Tissot 9440, Longines 14540)

Bu sırada Longines'in sitesindeki fiyatlar güncelleniyor şu anda :D Longines Conquest liste fiyatı 14540 olarak görünüyor, tıkladığınızda açılan sayfada fiyat 20360.

Soldaki güncellenmiş, sağdaki güncellenmemiş.
Resim

Tıkladığınızda ise..
Resim

Tevfik Aydın swatch group saatleri komple kaldırmıştı, tekrar eklemiş, fiyatlar güncel değil şu anda, Bilginize.
Longines liste fiyatları
Resim

Tevfik Aydın'ın sitesi şu an
Resim

Fıldır fıldır oynuyor fiyatlar yahu. Doları altını takip eder gibi fiyat takip ediyorum şu anda, çok keyifli.

son durum: Edip Saat zamları komple kaldırdı, liste fiyatı neyse onu gösteriyor şu anda

yeni son durum: Edip Saat Longines Conquesti liste fiyatı olan 20.360 tlden değil 14,540 tlden satıyor şu anda.
En son kirpi tarafından 21 Ara 2021, 22:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj raven » 21 Ara 2021, 15:50

Skywalker34tr yazdı:
raven yazdı:
Skywalker34tr yazdı:Heyacanlandıran gelişme dolar düşüyor olması ama şahsen ben bunun sadece bir dalgalanma olduğunu düşünüyorum ve eski seviyelerini de geride bırakacağı kanaatimdeyim. İnşallah ben yanılırım ve kaldığımız yerden devam ederiz.

Bence de dalgalanma. Bir milyar dolar bozdurulmuş ve %30 luk düşüş var lakin müdahalelerde 6 milyar dolar piyasaya suruluyor %5 etki yapmıyor. Bu ilginç. Öte yandan tl mevduatı kur farkını devlet ödeyecekmiş. Bu ödemenin kaynağı ne ve sürdürülebilirliği ne?

Paramedya'ya "bir kamu bankası yöneticisi" sistemin nasıl çalışacağını açıklamış.

Geçiş garantili köprü
Hasta garantili hastane

Dolara müdahale ederek yükselişini engellemek istiyorsan niye faiz düşürüyorsun yani ilginç değil mi

Aynı fikirdeyim işte. Bence bu ancak üretimle (üretim yok) ve sıcak para girişiyle sürdürürülebilir (Katar sağolsun(!) ) Ve bu sıcak para girişi karşilığında neler vaad edildi ? Bu soru önemli.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Skywalker34tr » 21 Ara 2021, 18:42

raven yazdı:
Skywalker34tr yazdı:
raven yazdı:

Geçiş garantili köprü
Hasta garantili hastane

Aynı fikirdeyim işte. Bence bu ancak üretimle (üretim yok) ve sıcak para girişiyle sürdürürülebilir (Katar sağolsun(!) ) Ve bu sıcak para girişi karşilığında neler vaad edildi ? Bu soru önemli.
Abi inan çok dertliyim bu konuda ama burası farklı bir platform ve buradaki amacımız başka yoksa sabaha kadar yazarım. Ancak şunu söylemek istiyorum bu coğrafya ve bu toprakların insanı bu kadar imkan varken, içinde bulunduğumuz durumu yaşamayı hak etmiyor.

Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj raven » 21 Ara 2021, 20:04

Skywalker34tr yazdı:
raven yazdı:
Skywalker34tr yazdı:
raven yazdı:

Geçiş garantili köprü
Hasta garantili hastane

Abi inan çok dertliyim bu konuda ama burası farklı bir platform ve buradaki amacımız başka yoksa sabaha kadar yazarım. Ancak şunu söylemek istiyorum bu coğrafya ve bu toprakların insanı bu kadar imkan varken, içinde bulunduğumuz durumu yaşamayı hak etmiyor.

Haklısın, burayı siyaset arenasına çevirmemek lazım. Yazacak olumlu olumsuz çok şey var aslında.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj SubSpeed » 13 Oca 2022, 17:58

Edipsaatte yine hamilton, maurice lacroix vb markalarda fiyat artışı olacağı yönünde bilgi verilmiş. Yolun sonu nereye gidiyor :shock:
Kullanıcı avatarı
SubSpeed

Mesaj Umutunal » 13 Oca 2022, 18:30

SubSpeed yazdı:Edipsaatte yine hamilton, maurice lacroix vb markalarda fiyat artışı olacağı yönünde bilgi verilmiş. Yolun sonu nereye gidiyor :shock:

Cumartesi yüzde 15 zam geliyormuş maalesef. Aklımda iki saat vardı, artık benim gibi Kişiler alamayacak.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj Skywalker34tr » 13 Oca 2022, 21:40

Zamlar devam edecek gibi görünüyor.
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 196 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners