Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Mesaj mturann » 25 Eyl 2020, 08:19

argentum yazdı:Birinin kolunda saat görürsem şaşırıyorum. Saat artık fazlalık olarak görülüyor. Açıkçası quartz dahil düzgün saat takan bana çok az denk geldi.

Son zamanalrda artık böyle gerçekten +1
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Archimed » 26 Eyl 2020, 12:28

digitusmaximus yazdı:
Archimed yazdı:.....................
Bu yukarda saydığım nedenlerle; saatlere ilgi duyan kişilerin bir kısmı istediği saatlere maddi unsurlar nedeniyle kavuşamıyor. Bunların bir kısmı çözümü çakma saatlerde bulurken; çakma saat takan kişiler bana güvenilmez bir insan olarak geliyor. Çakma saat yerine Seiko veya Davosa takan kişiye daha çok saygı duyarım. Gerekli maddi imkanlara sahip olanların bazıları için de kaliteli saat önemli birşey değil. Kariyerinin zirvesine gelmemiş, beyaz yakalıların bir kısmı için Tag Heuer veya Oris nihai bir hedef noktası gibi.
....................

Yazdıklarınızı okudum çok güzel anlatmışsınız.. Takıldığım bir yer var. Yukarıdaki cümlede Çakma saat yerine Seiko veya Davosa takan kişiye daha çok saygı duyarım derken Seiko ile Davosayı biraz küçümsemek gibi olmamış mı bu. Çünkü Davosa'nın , Rolex Submariner Homage versiyonu 800 dolar'a satılıyor. Yani bugünün parasıyla 6200TL. Çakma saatlerin en iyi mekanizmalı olanları ise 70-80 dolar civarı. Yani arada 10 kat fark var.

Hani o cümleyi şöyle mi kursaydık: Çakma saat kullanan kişiler yerine Parnis veya Tiesell gibi veya Pagani Design gibi saatler kulananlara daha çok saygı duyarım gibi daha iyi olmaz mıydı...

https://www.amazon.com/Davosa-Swiss-Made-Dive-Watch/dp/B06X9DRF3W

Tam olarak düşündüğüm ve belki doğru bir şekilde yazıya dökemediğim düşüncemi siz doğru bir şekilde algılayıp ifade etmişsiniz, haklısınız. Sonuç itibarıyla çakma saat yerine; kişinin kendi bütçesiyle uyumlu, belki Seiko, belki Davosa, belki Parnis, belki Tiesell takması benim için çok daha saygı duyulacak bir unsur :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Archimed » 26 Eyl 2020, 12:28

digitusmaximus yazdı:
Bu yukarda saydığım nedenlerle; saatlere ilgi duyan kişilerin bir kısmı istediği saatlere maddi unsurlar nedeniyle kavuşamıyor. Bunların bir kısmı çözümü çakma saatlerde bulurken; çakma saat takan kişiler bana güvenilmez bir insan olarak geliyor. Çakma saat yerine Seiko veya Davosa takan kişiye daha çok saygı duyarım. Gerekli maddi imkanlara sahip olanların bazıları için de kaliteli saat önemli birşey değil. Kariyerinin zirvesine gelmemiş, beyaz yakalıların bir kısmı için Tag Heuer veya Oris nihai bir hedef noktası gibi.
....................

Yazdıklarınızı okudum çok güzel anlatmışsınız.. Takıldığım bir yer var. Yukarıdaki cümlede Çakma saat yerine Seiko veya Davosa takan kişiye daha çok saygı duyarım derken Seiko ile Davosayı biraz küçümsemek gibi olmamış mı bu. Çünkü Davosa'nın , Rolex Submariner Homage versiyonu 800 dolar'a satılıyor. Yani bugünün parasıyla 6200TL. Çakma saatlerin en iyi mekanizmalı olanları ise 70-80 dolar civarı. Yani arada 10 kat fark var.

Hani o cümleyi şöyle mi kursaydık: Çakma saat kullanan kişiler yerine Parnis veya Tiesell gibi veya Pagani Design gibi saatler kulananlara daha çok saygı duyarım gibi daha iyi olmaz mıydı...

Tam olarak düşündüğüm ve belki doğru bir şekilde yazıya dökemediğim düşüncemi siz doğru bir şekilde algılayıp ifade etmişsiniz, haklısınız. Sonuç itibarıyla çakma saat yerine; kişinin kendi bütçesiyle uyumlu, belki Seiko, belki Davosa, belki Parnis, belki Tiesell takması benim için çok daha saygı duyulacak bir unsur :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Archimed » 26 Eyl 2020, 12:32

eyimen yazdı:
digitusmaximus yazdı:
....................

Sub'ın en kaliteli replikalarının 500-1000 dolar aralığında satıldığını duymuştum. Belki bunlar kastedilmiş olabilir..

Doğrusu rakamdan ziyade; çakma saat takan kişilere yönelik olumsuz izlenimden bahsetmeye çalıştım. Diğer taraftan çakma Rolex yerine, mesela 500-1000 USD fiyat aralığında gerçek markaların çok iyi alternatiflerini de bulmak mümkün. O kadar para verip çakma ürün kullanan kişinin saat sevdalısı değil; gösteriş meraklısı biri olduğunu düşünürüm :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj cagataycelik » 07 Eki 2020, 11:08

Başlığı beğendim vallaa

Ben kadınlarda çok fazla Rolex datejust görüyorum

Onun dışında erkeklerde en çok gördüğüm saat Omega SMP'nin ilk versyionu ve ikinci seramik olan versiyonu bazen

Erkeklerde yine submariner, siyah bezelli gmt-master 2, bazen datejust en çok gördüğüm saatler

Grand Seiko hiç görmedim

Oris hiç görmedim

SKX sadece 1 kişide gördüm

Tissot 3-5 kişide gördüm ama pilli

Maurice & Tag Heuer orta düzeyin üstü yönetici tiplerde en çok görülen markalar

Toplamda ise bunları görmediğim insan sayısı sanırım yüzde 95-97 civarındadır... Yani yüzde 3-5 içinden bu oranları söylüyorum.
Kullanıcı avatarı
cagataycelik

Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Mesaj haylo » 07 Eki 2020, 21:35

Benim de çevremde saatlere düşkün veya ilgi duyan pek kimse yok. Bir iş arkadaşımda hamilton frogman var bir diğerinde seiko nun bir modeli var, diğer arkadaşlarımda saat bile yok. Sadece geçen gün kuzenimin bir arkadaşı gelmişti. Kuzenim de “bak sen de saatlere meraklısın bu gelen arkadaşımda da çok saat var. Hatta çoğu Rolex siz anlaşırsınız” falan dedi. Neyse kuzenimin arkadaşı ile konuşunca çok rahatsız oldum. Adamın saatlerle en ufak alakası yok. Açık açık param vardı aldım dedi. En az 5-6 farklı Rolex saati var hiçbirinin özelliklerini dahi bilmiyor. Skydweller modeli bile var ancak bırakın mekanizmanın kompleksliğini adam sürekli gördüğü kadranda dahi neler olup bittiğini bilmiyor. Üzüldüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
haylo

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 142 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners