Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Mesaj Reczebb » 18 Eyl 2020, 21:40

Oguzhanm yazdı:syndrome23 beyin yazdıklarına kaılıyorum. Apollo 11 programındaki bilgisayarlar 4kb ram e sahipti. Bugün cebimizdeki teknoloji ile kıyaslanamaz bile.

Veya Apollo 11 de kullanılan speedmaster saatler; bugün speedmasterların kronometreleri hiç bir işe yaramıyor. Ama forumda bolca bulunuyor. Ve kimselerde çıkıp sen speedmaster ı ne yapacaksın? diye sormuyor.
Ben chronoyu kahve demlerken kullanıyorum şahsen [emoji3]

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj Oguzhanm » 18 Eyl 2020, 21:55

Reczebb yazdı:
Oguzhanm yazdı:syndrome23 beyin yazdıklarına kaılıyorum. Apollo 11 programındaki bilgisayarlar 4kb ram e sahipti. Bugün cebimizdeki teknoloji ile kıyaslanamaz bile.

Veya Apollo 11 de kullanılan speedmaster saatler; bugün speedmasterların kronometreleri hiç bir işe yaramıyor. Ama forumda bolca bulunuyor. Ve kimselerde çıkıp sen speedmaster ı ne yapacaksın? diye sormuyor.
Ben chronoyu kahve demlerken kullanıyorum şahsen [emoji3]

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En azından kahvenizi uzayda demlemiyorsunuz :D :D :D
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj azizkaya » 18 Eyl 2020, 22:15

Çakma/replika saatler ve moda markaları dışında çevremde 1 orient bambino, 1 rolex gmt master, birkaç pilli seiko ve casio dışında dikkate değer saat görmedim.
Bambinonun sahibi tavsiye üzerine, düğün saati olarak almış. Buradan tavsiye eden saatçiye saygılarımı sunarım.
Rolex ise bizler gibi meraklı bir arkadaşımındı.
Yine forum dışından tanıştığım ama foruma üye olduğunu öğrendiğim bir başka dostumun da ağırlıklı olarak japon markalardan oluşan ufak bir koleksiyonu vardı.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj danGerfuLL » 19 Eyl 2020, 07:29

Arkadaşımın hanımı geçen sene hediye alacaktı doğum günü için arkadaşıma. Bütçesi 1000 TL idi o zaman 650 TL olan Orient önermiştim. Beğenmedim dedi Welder disko topu aldı. Arkadaşım saati taktıkça mutlu oluyor, hanımı mutlu oluyor, sadece ben mutsuz oluyorum. :))

İnsanların daha çok dikkatini janjanlı, kımıl kımıl (Cem Yılmaz'a saygılar, sevgiler) saatler çekiyor. Moda marka saatleri de bu konuda başı çekiyor.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj serko5 » 19 Eyl 2020, 08:17

Kamuda calısıyorum. Iş arkadaşlarımdan cogu saat takmıyor, takan da tek saat kullanıyor muhtemelen radara giremeyen saatler. Başka 2 arkadas var birinde gshock gordum incecik bileginde emanet gibi duruyordu, baska bir arkadasın saat merakı var, ona konuyu açmadım ama moda saatlerinin max case ölçülerini seviyor belli, tahminim 50 mm ye yakındır. Bu arkadaşları gorunce iyiki tsf ciyim diyorum[emoji3]ha bir de babamı es geçmeyeyim. en ucuz plastik casiolar var ya kendimi bildim bileli o saat kolundan çıkmaz onla yatar kalkar, herseyi yapar, onla çok mutlu birsey olursa gider aynından alır eminim[emoji3]

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
serko5

Mesaj Umutt » 19 Eyl 2020, 08:28

Saatler ilgili farkındalık genel olarak çok zayıf. Pilli moda markaları, Diesel vb.. çok görüyorum. İşim gereği görüştüğüm müşterilerde ise, patronaj seviyesinde Rolex kullanımı çok yaygın diyebilirim. Yine patronaj ve üst düzey yönetici seviyesinde Omega ve Iwc de görmüşlüğüm var, birden fazla kez.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj eraslani » 19 Eyl 2020, 09:09

Ben forumda görmediğim çeşitte saatleri komşuda gördüm,okuyorsa burdan selam olsun [emoji38]

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj ercment45 » 19 Eyl 2020, 09:45

17 yıldır Manisa merkezde özel bir şirkette çalıştığım için ikamet ediyorum forum haricinde bir defa mahalledeki ekmek fırınından ekmek alırken bir abinin kolunda 80 lerden kalma krem kadranlı bir Rolex Datejust gördüm orjinal mi abi dedim. Orjinal dedi. Manisa'da 17 yıldır gördüğüm tek saat oydu.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ercment45

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners