Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Mesaj eraslani » 19 Eyl 2020, 09:09

Ben forumda görmediğim çeşitte saatleri komşuda gördüm,okuyorsa burdan selam olsun [emoji38]

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj ercment45 » 19 Eyl 2020, 09:45

17 yıldır Manisa merkezde özel bir şirkette çalıştığım için ikamet ediyorum forum haricinde bir defa mahalledeki ekmek fırınından ekmek alırken bir abinin kolunda 80 lerden kalma krem kadranlı bir Rolex Datejust gördüm orjinal mi abi dedim. Orjinal dedi. Manisa'da 17 yıldır gördüğüm tek saat oydu.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ercment45

Mesaj tanoren » 19 Eyl 2020, 11:27

ben şahsen çevremde sadece bir kişide rolex yachtmaster bir kişide rolex pepsi gördüm. Onun dışında en babası Hamilton, veya Longines olabilir, genelde Emperio Armani çok var fashion markalar
Kullanıcı avatarı
tanoren

Mesaj fbC » 19 Eyl 2020, 11:51

Akrabalarımdan yaşı 70'i devirenlerin çoğunun kolunda eski seikolardan gördüm. seiko 5 öncesi, kadranda sadece otomatik yazanlardan. bir tanesinin resmini çekme şansım oldu, onunda kod numarasını bulamadım internetten.

Bir amcamda da seiko panda mevcut, gençliğinde yurtdışına gidip gelen bir arkadaşı getirmiş. Hala aklını çelemedim bana miras bıraksın diye :D galiba oğulları da saatin şu anki değerini öğrenmiş, pek hoş bakmıyorlar bana :D :D

Unkapanında tandığım bir muhasebeci hanımın sadece movado saatler aldığını, elinde 3-4 tane bulunduğunu biliyorum. Diğer bütün markaları maskülen bulduğunu, kadınlara en yakışan markanın movado olduğunu söylemişti. Aynı hanımefendinin patronunun swatch hayranı olduğunu biliyorum. windfall modelinin krono düğmeleri düşmüş, epey keyifsizdi.

Bunlar dışında metrobüste, otobüste, bahçelievler-yenibosna taraflarında yürüyen insanların çoğunda submariner replikası, bazılarında çukurda vartolunun taktığı datejust modelinden, bir de çok çirkin bir replika rolex modeli var, onu çok tercih ediyorlar.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj digitusmaximus » 19 Eyl 2020, 12:38

danGerfuLL yazdı:Arkadaşımın hanımı geçen sene hediye alacaktı doğum günü için arkadaşıma. Bütçesi 1000 TL idi o zaman 650 TL olan Orient önermiştim. Beğenmedim dedi Welder disko topu aldı. Arkadaşım saati taktıkça mutlu oluyor, hanımı mutlu oluyor, sadece ben mutsuz oluyorum. :))

İnsanların daha çok dikkatini janjanlı, kımıl kımıl (Cem Yılmaz'a saygılar, sevgiler) saatler çekiyor. Moda marka saatleri de bu konuda başı çekiyor.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Saatler birer aksesuardır" tezini savunanlar için destekleyici bir örnek olmuş bu. Bence saatler ilk olarak insanın arkadaşı ve günlük hayattaki yardımcısıdır. (Ne kadar yardımcı olabiliyorsa o kadar iyi) Herkesin kendi parası kendi hayatı isteyen istediğini seçsin boşverin siz üzülmeyin. :)
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj seastar1000 » 19 Eyl 2020, 12:48

mrtkrks yazdı:
seastar1000 yazdı:Marmaray a hiç binmediniz galiba bir sürü rolex ve nautilus takan var sirkeci istasyonunda inen binenler arasında :))))
Çünkü Nur-u Osmaniye - Çarşı tarafına en rahat Marmaray ile Sirkeci istasyonunda inip gidebilirsiniz ve bu bahsettiğim yerler milyar dolar seviyesinde sıcak paranın döndüğü bölgeler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim emoloji :)))) ufak kalmış galıba :)))))
Ben replika saatlerden bahsetmek istemıştim
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj mrtkrks » 19 Eyl 2020, 13:46

seastar1000 yazdı:
mrtkrks yazdı:
seastar1000 yazdı:Marmaray a hiç binmediniz galiba bir sürü rolex ve nautilus takan var sirkeci istasyonunda inen binenler arasında :))))
Çünkü Nur-u Osmaniye - Çarşı tarafına en rahat Marmaray ile Sirkeci istasyonunda inip gidebilirsiniz ve bu bahsettiğim yerler milyar dolar seviyesinde sıcak paranın döndüğü bölgeler.

Benim emoloji :)))) ufak kalmış galıba :)))))
Ben replika saatlerden bahsetmek istemıştim
Yok doğru anladım aslında. O kılık kıyafetine bakarak replika taktığını düşündüğümüz kişilerin kayda değer bir kısmı gerçek rolex ve nautilesler takıp, karton poşetlerde milyon dolarla geziyorlar onu belirtmek istemiştim.

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj raven » 19 Eyl 2020, 19:46

Yakın akrabalarımda rolex hulk, ulissy nardin savarona, corum, Frederick constant vs var. Onun dışında günlük seiko, casio, orient vs saatleri daha sık görüyorum.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 170 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners