Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kaç kişinin kolunda gördünüz ?

Mesaj digitusmaximus » 20 Eyl 2020, 16:52

Akıllı saatler gelecekte herkesin kolunda olacak. Şu An için tek sıkıntıları ve gerektiği kadar yaygınlaşmamış olmasının nedeni pillerinin kısa ömürlü olmasıdır. İnsanlara her gün telefonlarını şart etmek sıkıcı geliyorken buna bir de kol saatlerinin eklenmesini istemiyorlar. Ama yakın gelecekte akıllı saatler için Seiko Solar ve Casio GSHOCK modellerinde olduğu gibi ışık enerjisi ile kendini sürekli şart eden saatler geliştirildiginde ve pil ömrü uzadığında insanların Quartz saatlerden akıllı saatlere geçişi çok daha kolay ve hızlı olacaktır. Otomatik saat kullananlar için aynı şeyleri söyleyemem çünkü farklı bir bakışları var saat kavramına. 10-15 sene diretebilirler. Belki hiç kullanmazlar akıllı saatleri ama dediğim gibi : Gelecek dijital ve akıllı saatlerde. Bu teknolojiye gözünü kapatan sadece kendine karanlık yapar.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj syndrome23 » 20 Eyl 2020, 19:47

Akıllı saatlerin bahsettiğiniz etkiyi yapacağına katılmıyorum, daha çok bir geçiş teknolojisi olduğuna inanıyorum.

Asıl geleceğin Elon Musk'ın geçenlerde bir örneğini denediği Neuralink gibi biyo-implantlarda ve bunların biofeedback makinelerine dönüşmesinde olduğuna inanıyorum. Böylece zaten herkesin taşıdığı bilgisayarların, yani telefonların yanına ekstra bir cihaz eklemeden çok daha iyi bir bağlantı sağlanabilir.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj digitusmaximus » 20 Eyl 2020, 21:30

syndrome23 yazdı:Akıllı saatlerin bahsettiğiniz etkiyi yapacağına katılmıyorum, daha çok bir geçiş teknolojisi olduğuna inanıyorum.

Asıl geleceğin Elon Musk'ın geçenlerde bir örneğini denediği Neuralink gibi biyo-implantlarda ve bunların biofeedback makinelerine dönüşmesinde olduğuna inanıyorum. Böylece zaten herkesin taşıdığı bilgisayarların, yani telefonların yanına ekstra bir cihaz eklemeden çok daha iyi bir bağlantı sağlanabilir.

İzledim o tanıtım panelini. Insanın beynine yerleştirilecek bir çip ile alzheimer hastalığının önüne geçebileceklerini söylüyorlardı. Ayrıca bu çip sayesinde insanlar istediği zaman müzik ve radyo dinleyebilecek diye şirin şirin cümleler kuruyordu. Ama asıl demek istediği şey şuydu galiba : "Biz bu çip ile sizin beyninize hükmetmeye başladık!!"

Düşünsenize beyine bir çip yerleştiriyorlar o çip bazı sinyaller ve dalgalar göndererek sizin beyninenin işitme alanına doğrudan etki etmeye başlıyor.. Dikkatli olmak lazım bazı konularda. Teknoloji iyi güzel ama Buz dağının altını da görmek lazım.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj Ufkynl » 20 Eyl 2020, 22:55

digitusmaximus yazdı:
syndrome23 yazdı:Akıllı saatlerin bahsettiğiniz etkiyi yapacağına katılmıyorum, daha çok bir geçiş teknolojisi olduğuna inanıyorum.

İzledim o tanıtım panelini. Insanın beynine yerleştirilecek bir çip ile alzheimer hastalığının önüne geçebileceklerini söylüyorlardı. Ayrıca bu çip sayesinde insanlar istediği zaman müzik ve radyo dinleyebilecek diye şirin şirin cümleler kuruyordu. Ama asıl demek istediği şey şuydu galiba : "Biz bu çip ile sizin beyninize hükmetmeye başladık!!"

Düşünsenize beyine bir çip yerleştiriyorlar o çip bazı sinyaller ve dalgalar göndererek sizin beyninenin işitme alanına doğrudan etki etmeye başlıyor.. Dikkatli olmak lazım bazı konularda. Teknoloji iyi güzel ama Buz dağının altını da görmek lazım.
Bu senaryoda mekanik saatler bitmez. Fiyatları daha da yükselir anca.
Ayrıca bu hüküm işini akilli telefon sosyal medya ya da akıllı saatlerle de yapıyorlar. Manuple ediliyoruz veri toplanmasına izin veriyoruz. Akıllı saatlerden yana olup ciplere karşı olmak enteresan.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj digitusmaximus » 21 Eyl 2020, 09:07

Ufkynl yazdı:
digitusmaximus yazdı:

Ayrıca bu hüküm işini akilli telefon sosyal medya ya da akıllı saatlerle de yapıyorlar. Manuple ediliyoruz veri toplanmasına izin veriyoruz. Akıllı saatlerden yana olup ciplere karşı olmak enteresan.

:) :) Ben mekanik saatlerin biteceğini söylemedim. En az 100 sene daha kullanılır mekanik saatler merak etmeyin. Söz konusu "Zevkler ve Renkler Tartışılmaz" düşüncesi olunca kimseye "Neden böyle yapıyorsun" diye soramazsın. Benim kuzenim 1962 model Vosvogen Beetle kullanıyor örneğin. Bana da hep garip geliyor, yeni son teknoloji güvenlik önlemlerini (ASP,ESP,ASR v.s) içeren bilmem kaç hava yastıklı araçlar duruken denen bu tarih öncesi aracı kullanıyor diye ama içinde tutuyorum düşüncemi. ? :)

"Akıllı saatlerden yana olup ciplere karşı olmak enteresan." demişsiniz. Ben çiplere karşı değilim, mesleğim gereği zaten çiplerle de içli dışlı oluyoruz, yazılım geliştiriyoruz. Ben çiplerin insanlara yerleştirilip bilincinin ve iradesinin başkaları tarafından kontrol edilmesine, özel bilgilerinin, konumunun sürekli kontrol edilmesine yani insanların robotlaştırılmasına, köleleştirilmesine karşıyım. Bu ikisini karıştırmamak lazım.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj mturann » 21 Eyl 2020, 10:30

Swatch var etrafta çokça. Aslında bir saat markası olarak da kullanıcıların bunu tercih etmesi iyi bir şey moda markalara nazaran.
Toplumda Swatch bilindiği için böyle bir saat taktığınzda ooo swatch diye de bilinirliğinden dolayı dikkat çekiyorsunuz :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj syndrome23 » 21 Eyl 2020, 11:15

Bence de çipin işini zaten sosyal medya yapıyor.

Gerçekten hayal edilen düzeyde implantlar icat edilirse ben insanların aynı sosyal medyada olduğu gibi üzerine atlayacağını düşünüyorum.

Elbette istemeyen olur, ama şunu düşünün: cep telefonu olan kaç kişi, olmayan kaç kişi? Facebook ve bağlantılı platformların, Youtube'un milyarlarca üyesi var
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj Ufkynl » 21 Eyl 2020, 12:04

digitusmaximus yazdı:
Ufkynl yazdı:
digitusmaximus yazdı:

:) :) Ben mekanik saatlerin biteceğini söylemedim. En az 100 sene daha kullanılır mekanik saatler merak etmeyin. Söz konusu "Zevkler ve Renkler Tartışılmaz" düşüncesi olunca kimseye "Neden böyle yapıyorsun" diye soramazsın. Benim kuzenim 1962 model Vosvogen Beetle kullanıyor örneğin. Bana da hep garip geliyor, yeni son teknoloji güvenlik önlemlerini (ASP,ESP,ASR v.s) içeren bilmem kaç hava yastıklı araçlar duruken denen bu tarih öncesi aracı kullanıyor diye ama içinde tutuyorum düşüncemi. ? :)

"Akıllı saatlerden yana olup ciplere karşı olmak enteresan." demişsiniz. Ben çiplere karşı değilim, mesleğim gereği zaten çiplerle de içli dışlı oluyoruz, yazılım geliştiriyoruz. Ben çiplerin insanlara yerleştirilip bilincinin ve iradesinin başkaları tarafından kontrol edilmesine, özel bilgilerinin, konumunun sürekli kontrol edilmesine yani insanların robotlaştırılmasına, köleleştirilmesine karşıyım. Bu ikisini karıştırmamak lazım.
10 15 sene direnebilirler yazmışsınız o yüzden yazdım.
Kolelesme konusu özgür irade varmıdır yoksa insan manipülasyonlarla irade aşılanan bir varlikmidir konusuna girer ki o da çok uzar. Bırakalım dağınık kalsin :)

Kullanıcı avatarı
Ufkynl

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners