Strapcode sitesinden miltat siparişi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Strapcode sitesinden miltat siparişi?

Mesaj 12kalibre » 25 Eyl 2020, 21:18

İyi forumlar, strapcode sitesinden yada amazondan miltat jubile bilezik getirtmeyi düşünüyorum. Almak istediğim ürün dolar kurundan ötürü malesef pahalıya geliyo. O sebepten kargoya verirler mi? Türkiyeye gelme süresi nedir? Hangi kargo firmasıyla geliyo? Kargoda kaybolma riski var mıdır? Gümrükte ek vergi için takılır mı gibi sorular var aklımda. Bu süreci önceden yaşamış arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
12kalibre

Re: Strapcode sitesinden miltat siparişi?

Mesaj syndrome23 » 26 Eyl 2020, 14:12

Strapcode fedex kullanıyormuş. Fedex'in kargoyu kaybetme riski sıfıra yakın gelme süresi de kargo opsiyonuna göre değişir ama 2 haftayı aşacağını sanmıyorum. Yalnız kargo ücretine sabit 65 dolar falan diyor sitede onu bi iyi anlamakta fayda var.

Amazon konusunda ise çok geniş bir şey soruyorsunuz duruma göre değişir. Aynı satıcının hem amazon merkezli hem de kendisinin yaptığı satışlar oluyor her şey değişiyor. Ancak orada da kaybolma sorunu yaşanacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj 12kalibre » 26 Eyl 2020, 17:10

85 dolarlik ürüne 65 dolar kargo eklenince malesef bir bilezik için biraz mantık sınırlarını zorluyo. Strapcode sanırım amerikadan gönderim yapıyo? Amerikadan bu tarafa gelen bir tanıdık yakalayıp kendisinden istemek daha mantıklı. Son çare satın alacağım. Türkiye içerisinde miltat satan bir yer bulamam sanırım. Ancak ikinci el denk gelirse oda zor.
Kullanıcı avatarı
12kalibre

Mesaj 12kalibre » 26 Eyl 2020, 17:13

İkinci el miltat satan var mı?
Kullanıcı avatarı
12kalibre

Mesaj syndrome23 » 27 Eyl 2020, 15:50

Vallahi jubile bilezikler genelde saatin parası kadar oluyor. İkinci el zaman zaman görüyorum forumda. Amazon'u iyi kurcalayın bence orada multaka vardır bir şeyler.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj cemhk » 28 Eyl 2020, 08:24

strapcode.com Hong Kong'dan gönderim yapıyor.
Kullanıcı avatarı
cemhk

Mesaj digitusmaximus » 28 Eyl 2020, 10:08

70 doları aşın her ürün için gümrükte vergiye takılıyor diye biliyorum. Yüzde 20 ödemiştim galiba ben

Yani 85 dolar bilezik + 60 dolar kargo + 15 dolar gümrük vergisi olsa = 150 dolar yapacak. Siz yine iyice bir araştırın ben yanlış yönlendirmeyeyim.

2nci el miltad jubilee bileziklerde bileziğin eğrilmesi ve yamuk yumuk bir halde sana gelmesi gibi bir sıkıntı olabiliyor dikkat et. Senden önce o bileziği kullanan kişi kalın bileklik ise ve saatin bilezik ayarını iyi yapamadıysa günden güne yamulmaya başlıyor. Saatçiye gidip her bir parçadaki pimi yeniletmen gerekebilir.

Yine en güzeli dışarıdan gelen birini bulabilirsen onu getirtmek..
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj 12kalibre » 28 Eyl 2020, 11:10

Strapcode ile iletişime geçtim. Şuan covid-19 nedeniyle normal bir şekilde karyo yapamayacaklarını fedexle gönderebileceklerini söylediler. Fedex firmasıda büyük olasılık 50-60$ kargo bedeli çıkartır. Sanırım bu işi askıya alıcam. 80$ ürün 50$ kargo birde üzerine %20 gümrük eklenince 1,200₺ ve üzerine gidebilir bu kordon.
Kullanıcı avatarı
12kalibre

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 135 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners