Deri kordona olan 繹nyarg覺m覺n k覺r覺lmas覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Deri kordona olan 繹nyarg覺m覺n k覺r覺lmas覺

Mesaj MehmetKarat羹rk » 08 Haz 2021, 00:21

Hay覺rl覺 geceler

Bug羹ne kadar kulland覺覺m her saatin kordonu muhakkak ama muhakkak 癟elikti ve olmal覺yd覺; neden mi ?

Kokmayacak ki kimileri kokuyor diyor, eskimeyecek, y覺pranmas覺 sonucu deitilmesi ile ura覺lmayacak, el y羹z y覺kand覺覺nda veya abdest al覺nd覺覺nda 癟覺kar覺lmas覺 gerekmeyecek vs. vs. bir癟ok sebeb ve neden ile deri kay覺a olan 繹nyarg覺m bir hayli fazla idi.

K覺sa zaman 繹nce, ald覺覺m vintage g繹r羹nt羹s羹ne ve ruhuna sahip olan longines heritage flagship saatin deri kordon olmas覺 m羹nasebetiyle, tudor saatim i癟inde bir deri kay覺 edindim.
Uzunca bir s羹re her iki saatimi deri kay覺lar覺 ile kulland覺m.
Gelen yaz覺n s覺ca覺, t繹rtlerin 癟覺kmas覺 derken saati 7 ay aradan sonra 癟elik kay覺覺 ile buluturmaya karar verdim.
Geldi gelmesinede 3 g羹n 5 g羹n 10 g羹n derken 1 ay boyunca hi癟 ama hi癟 癟覺karmadan takt覺覺m bb58 saatin deri kay覺 ile ne kadar da kullan覺l覺, ne kadar rahat ve ve konforlu olduunu anlam覺 oldum.

Herkes i癟in ge癟erli deildir, tabiki zevkler kullan覺m kolayl覺覺 ve pratiklii her y繹n羹yle kiilerin tercihine kalm覺 bir olay覺n, tercihimi bu denli deitireceini hi癟 tahmin etmezdim.

Eminim ki benzer nedenlerden dolay覺,
deri kay覺 kullanan birininde 癟elik bilezik hakk覺nda ki 繹nyarg覺lar覺da vard覺r.

Bu olay asl覺nda, belli bir yata kulland覺覺m覺z araban覺n modeli veya segmentinin, daha sonra deiebilecei, giyim tarz覺n覺n deikenlik g繹sterebilecei, (mesela babet 癟orap hayatta giyinmem diyordum imdi yaz覺n s羹rekli aya覺mda :D )durumu ile ayn覺 asl覺nda

Bu sebep ile, anlatmak istediim hayat覺m覺zdaki birtak覺m se癟imlerin ve 繹nyarg覺lar覺n deitirilebilecei vurgusu tekrar akl覺ma yer etmi oldu. Biz insanlar覺n benliinde olan 繹nyarg覺lar覺n覺n deimesi veya bir nebze olsun k覺r覺lmas覺 yine bizlerin elinde asl覺nda...

Forumdaki 癟al覺malar覺yla ve instagram takiplerimle arat覺rmalar覺m sonucu
shell cordovan cinsi deriye merak sard覺m uzun s羹re takip ettim YouTube kanallar覺ndan tutunda tabakhanelerdeki 羹retim aamalar覺na kadar uzun uzuna bir inceleme yapt覺m.

Shell cordovan deri cinsi At覺n kal癟a k覺sm覺ndan 羹retiliyor.(liflerin yogunlugundan dolayi) dunyanin en pahali derilerinden say覺l覺yor, internette ve YouTube kanallar覺nda bir 癟ok 羹r羹nde kullan覺lm覺 羹r羹nleri mevcut. Ayakkab覺, c羹zdan, kartl覺k, ve bir tak覺m aksesuarlar覺
unu s繹ylemek isterim ki,
Derinin cinsi itibari ile;
dokusu, parlakl覺覺, kal覺nl覺覺, bu kay覺 cinsini se癟meme sebep oldu
Astars覺z yap覺s覺 minimal dikii, ok kal覺n olmayan, sert gibi g繹z羹ken ama bir o kadar yumuak olan yap覺s覺 benim 癟ok houma gitti.

Ve shell cordovan no 8 diye ge癟en rengi tek kelime ile muhteem

En k覺sa zamanda, forumdaki 癟ok deerli ustalar覺n
ok deerli kay覺 癟al覺malar覺n覺 da kullanma f覺rsat覺 bulmu olurum inallah.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Resim
Resim
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Re: Deri kordona olan 繹nyarg覺m覺n k覺r覺lmas覺

Mesaj Umutt » 08 Haz 2021, 07:08

Mehmet hocam payla覺m i癟in teekk羹rler, aram覺za ho geldiniz diyorum [emoji6]

Bence deri kay覺 kullan覺m覺 apayr覺 bir d羹nya, benim g羹nde 5 kay覺 deitirdiim olmutur [emoji1751]

Her kay覺 deiiminde farkl覺 bir saatiniz oluyor, harika bir sey bu. Mukavemet anlam覺nda tabii ki 癟elikle k覺yaslanmaz ancak yapt覺覺 katk覺, bence bunun 癟ok fazlas覺. Benim saat merak覺m覺 fazlas覺yla per癟inleyen bir durum, bu kay覺 deitirme ii, 繹zetle..

Shell Cordovan 癟ok 繹zel bir deri, ben de severek kulland覺m, benim g繹z羹mdeki handikap覺 sizin de yazd覺覺n覺z gibi biraz ince olmas覺. zellikle spor kay覺larda, tabii ki lug kalinligini da dikkate alarak, biraz etli olmasini istiyorum.

G羹zel fotolar覺n devam覺n覺 bekliyoruz , saat se癟imleri de, kombinler de harika, iyi g羹nlerde kullan覺ls覺n..
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj MehmetKarat羹rk » 08 Haz 2021, 15:22

G羹zel dileklerin i癟in teekk羹r ederim abi :thumbup:

Kesinlikle kat覺l覺yorum, deri kay覺覺n salad覺覺 katk覺 癟ok fazla oluyor.

bunca zaman neden hi癟 denemedim diye 癟ok hay覺flan覺yorum ya ilerliyor ilerlemesine de benliimizdeki 繹nyarg覺lar覺m覺z keskin kararlar覺m覺z asl覺nda bir tak覺m yaam standard覺 ve bunun gibi hobilerimizden daha fazla zevk almam覺z覺 engelliyor malesef

bu deri cinsinin kal覺nl覺覺 benim 癟ok houma gitti tabiki mevcut saatim bir panerai olsa daha kal覺n etli bir kay覺 m羹kemmel olurdu

iin bir dier taraf覺 癟elik kordon ile aram覺 癟ok a癟mak istemiyorum yaln覺z her denemem de san覺r覺m biraz konforundan 繹t羹r羹 hemen deitirmem gerektiini d羹羹n羹yorum
san覺r覺m bu konuyu biraz biraz sabrederek atlataca覺m gibi :D
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Mesaj mturann » 08 Haz 2021, 15:25

Ben de saatlerimi sizinle ayn覺 sebepten dolay覺 癟elik kordonlu se癟iyorum.
Ama her zaman bir motto gibi benimsediim ey saat deri kordonlu olur.
Bence 繹zellikle dress saatler deri kordonla kullan覺lmal覺.
Ama 癟elik rahatl覺覺 da 癟ok 繹nemli.
Ayn覺 deri gibi g繹r羹ns羹n ama suya dayan覺kl覺 olsun bozulmas覺n diye aray覺 i癟indeyim ayn覺 zamanda :)
Payla覺m i癟in teekk羹rler. Yaz覺n覺z覺 keyifle okudum
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj eyimen » 08 Haz 2021, 15:47

Eskimesi d覺覺nda deri kay覺覺n rahatl覺覺 su g繹t羹rmez bi ger癟ek. En basit yakla覺mla, deri kordon ile 100 g olan saatiniz, metal bilezik ile 150-160 g oluyor. Yani saatiniz %50 oran覺nda a覺rlam覺 oluyor, bunun fark edilmemesi olanaks覺z. Bir de esneklii sayesinde deri kordonu 癟elie g繹re daha s覺k覺 ayarlayabilirsiniz, b繹ylece saat kolunuzda 癟elik kordana g繹re daha stabil durur. En az覺ndan ben b繹yle tercih ediyorum :D
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj anywhere » 08 Haz 2021, 16:29

eyimen yazd覺:Eskimesi d覺覺nda deri kay覺覺n rahatl覺覺 su g繹t羹rmez bi ger癟ek. En basit yakla覺mla, deri kordon ile 100 g olan saatiniz, metal bilezik ile 150-160 g oluyor. Yani saatiniz %50 oran覺nda a覺rlam覺 oluyor, bunun fark edilmemesi olanaks覺z. Bir de esneklii sayesinde deri kordonu 癟elie g繹re daha s覺k覺 ayarlayabilirsiniz, b繹ylece saat kolunuzda 癟elik kordana g繹re daha stabil durur. En az覺ndan ben b繹yle tercih ediyorum :D

+1 daha da yetmezse ek delik a癟覺l覺r :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
anywhere

Ya: 34
Kay覺t: 31 Oca 2016, 23:19

Mesaj MehmetKarat羹rk » 08 Haz 2021, 18:05

Beendiinize sevindim ok teekk羹r ederim mturann :thumbup:
Dediiniz gibi dress saatlerin kullan覺m覺 bencede deri olmal覺
hatta longines saatime has覺r 癟elik kordon aray覺覺na girmitim ki bakt覺m deri gayet iyi gidiyor konforlu rahat g羹n ge癟tik癟e houma gitmeyede balad覺. Ne olduysa longines saatten sonra oldu zaten, san覺yorum bu saati almasayd覺m bu olay覺n fark覺na varmam m羹mk羹n olmazd覺 diye d羹羹n羹yorum.

Engin hocam hakl覺s覺n覺z; bendeki konfor alg覺s覺da b羹y羹k 繹l癟羹de a覺rl覺k k覺stas覺 olmal覺 ki 癟elik kordonu kulland覺覺mda hemen fark覺na var覺p derideki konforu ar覺yorum. Bir otele gidersinizde kendi yata覺n覺z覺, yast覺覺n覺z覺 arars覺n覺z ya, benim ki o misal san覺r覺m :D
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Mesaj oxygene » 08 Haz 2021, 18:10

K覺覺n uzun kollu giyidiim zamanlar 癟elik kordon, yaz覺n k覺sa kollulara ge癟ince deri kordon kullan覺yorum. B繹ylece 癟elik kordonu 癟iziklerden korumu oluyorum. Deri kordon i癟in 繹nerebileceim en 繹nemli aksesuar Omega stili deployant toka. Bu toka olmasa ger癟ekten hi癟 deri kordon kullanmak istemezdim. Hem 癟ok 覺k g繹steriyor hem de kola tak覺p 癟覺karmas覺 癟elik kordon kadar rahat bi hale geliyor. Deri kordonun 繹mr羹n羹 uzatmas覺 da bir dier art覺s覺.

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
oxygene

Kay覺t: 10 Tem 2016, 01:04

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners