Stil Konusunda Pek Bilgim Yok - Sizce Bu Saat Nasıl Duruyor?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Stil Konusunda Pek Bilgim Yok - Sizce Bu Saat Nasıl Duru

Mesaj rolexcollector » 06 Ağu 2021, 14:02

copycat yazdı:
Eterna yazdı:Bence Wainer alınacak bir marka değil. Birde 3000 TL fiyatı. Allahtan siz 2000 TL ye almışssınız.

Wainer web sitesinde ch uzantısı var. Sanki İsviçre nin önde gelen markası. Siteyi Türkçe yaptım. İletişime tıklıyorsun İstoç Bağcılar çıkıyor. Tam böyle üç kağıt işi. Eski bir markayı satın al. Bağcılarda firmayı kur. İsviçre nin özel markalarından biri gibi pazarla.

Sonuçta almışssınız. Size baş ağrısı çıkarmadan hizmet edecekse sorun yok zaten. Umarım daima güzel, mutlu günlerinizde kullanmak nasip olur.

Biliyorum hep olumsuz konuştum ama dürüst olmaya çalışıyorum. Evet bence kolunuzda büyük durmuş. Ama unutmamak lazım zevkler renkler tartışılmaz.
Keşke, Arkadaş 2000 TL civarına hangi "gerçek swiss" ve "alınabilir markayı" tercih etseydi diye düşüncenizi de ekleseydiniz.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kayış bile zor 2000 TL ye[emoji4]

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Eterna » 06 Ağu 2021, 14:13

N11 den almış arkadaşımız. Bende N11 e girdim arama satırına Tissot yazdım. 2000 - 2500 TL bandında bir sürü gerçek Swiss Tissot çıktı. Lütfen sizde bakın belki ben yanlış gördüm.

Bence forumumuzn tek kötü yanı bu. Kimseyi kırmamak, üzmemek için asla olumsuz yorum yapmıyoruz. Wainer iyidir güzeldir diyenlerin % 99 u alıp koluna takmaz muhtemelen.

Ben kimseyi kırmak için söylemedim. Gerçekten bana göre alınmaz. Ama ben saat gurmesi değilim. Ben beğenmem sizler çok beğenirsiniz. Sorun yok.

Ben bu yorumları yaparken kolumda 3-5 sene önce 180 TL ye satın aldığım klasik Seiko 5 var.

Bana göre o Wainerden üstün. Eğer kolumda 20.000 liralık saat olsaydı Waineri kötülemem belki çok ayıp olurdu. Yaklaşık 5 senedir bu saati kullanıyorum. Arada birkaç kere kendimi tutamıyorum alım yapıyorum ama yine buna dönüyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Umutt » 06 Ağu 2021, 14:37

Forum ortamında herkes, görüşünü özgürce ifade edebilmeli bence. Bu anlamda Sn.Eterna nin görüşüne de saygı duyuyorum. Sahsen, 2000 tl saat bütçem olsaydı, biraz daha esnemeye calisip ikinci el bir Hamilton Khaki almak, sanırım ilk tercihim olurdu. Yine biraz esnetme payi ile, ikinci el bir Visodate, illa sifir alacaksam da quattz bir Tissot modelini önceliklendirirdim. Buna karsilik, alinan saatin genel kalite algısı itibari ile, en azindan başlangıç için kötü bir secim olmadığını düşünüyorum. Bircok insan fahis rakamlar vererek, Saat&saat çıkışlı moda markalari ya da değersiz replikalarla başlıyor hobiye.

Tekrar guzel zamanlar göstersin..

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj danGerfuLL » 06 Ağu 2021, 19:21

Merhaba.

Saat bileginize olabilecek max ebatlara sahip. Bundan 1 2 tık büyük saat sizde büyük durur; ancak bu saat gayet iyi duruyor.

Wainer elimden geçti 1 2 model. Kalite hissiyatı memnun edici idi. Alternatif Türk markalarına nazaran çok daha kaliteli idi.

Seçiminizi yapmissiniz, begenmissiniz bana da hayırlı olsun demek düşer. Güzel zamanlar gostersin.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj mrlucifer7 » 07 Ağu 2021, 01:33

Kıymetli arkadaşlar gerçekten yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim. En büyük endişem aşırı büyük durması ya da kaba olacak şekilde büyük durmasıydı.

Bu arada sıkılık nasıl olmalı kolda? Bileğim ince olduğu için balyalardan baya aldım. Kemik üstü takıyorum mesela ancak kolumu biraz sallayınca aşağı kayıyor saat. Daha sıkı yapmak için bir balya daha çıkarsam iz yapacak bileğimde o derece sıkıyor.

Sırada ki alacağım saat tissot gentleman powermatic 80 silicium olacak sanırım. :)
Kullanıcı avatarı
mrlucifer7

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 152 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners