Creationwatches hakkında

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Creationwatches hakkında

Mesaj Eterna » 25 Kas 2023, 17:42

Ben daha önce sorunsuz almıştım. Bu sene başında tekrar aldım. Üzerine düşük tutar yazmışlar.

Türkiye sınırlarına girdi. Bugün yarın gelir dedim. Bayağı uzadı gümrük süreci. Sonra aşağıdaki yazı elime ulaştı.

Lütfen tüm dostlar dikkatli okusun. Aldığınız saati düşeş, ucuz almış olabilirsiniz. Ama çok önemli değil. Türkiye fiyatına bakıp geçirmediler gümrükten. Saati alamadım. Gümrükçü tutsam saatin fiyatı iki katına çıkacak belki daha çok bilmiyorum. Zar zor 2 aylık süreçten sonra iade edildi. Siz belkidaha şanslı olursunuz bilemem

Eşyanın gümrükçe kontrolü yapılmış olup kıymet kabul edilmediğinden ticari olarak değerlendirilmiştir. Gönderinizdeki eşya kıymeti kişisel kullanım sınırı olan 150 euro sınırını aşmaktadır.
15/03/2022 tarihi 31779 sayılı resmi gazetede yayımlanan gümrük kanununun bazı maddelerinde değişiklik yapılmış olup, bu değişiklik neticesinde gönderi değeri 150 euroyu geçen eşyalarda, ithalat beyannamesi açılması zorunludur. Gerekli işlemler için merkezimize bizzat müracaat edebilirsiniz. İster kendi imkanlarınız ile bir müşavirlik firması ile anlaşarak ister PTT AŞ nin anlaşmalı olduğu ***** Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri A.Ş den hizmet alarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz İyi günler…
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj esenturk » 25 Kas 2023, 17:47

150 Euro üzeri sıkıntı. Biraz şans faktörü de var. Tesadüfen fiyatına inanmayan bi memura denk gelirseniz ödediğiniz ücreti dekontu ile vs kanıtlamanızı isterler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj danGerfuLL » 25 Kas 2023, 18:14

Eterna yazdı:Ben daha önce sorunsuz almıştım. Bu sene başında tekrar aldım. Üzerine düşük tutar yazmışlar.

Türkiye sınırlarına girdi. Bugün yarın gelir dedim. Bayağı uzadı gümrük süreci. Sonra aşağıdaki yazı elime ulaştı.

Lütfen tüm dostlar dikkatli okusun. Aldığınız saati düşeş, ucuz almış olabilirsiniz. Ama çok önemli değil. Türkiye fiyatına bakıp geçirmediler gümrükten. Saati alamadım. Gümrükçü tutsam saatin fiyatı iki katına çıkacak belki daha çok bilmiyorum. Zar zor 2 aylık süreçten sonra iade edildi. Siz belkidaha şanslı olursunuz bilemem

Eşyanın gümrükçe kontrolü yapılmış olup kıymet kabul edilmediğinden ticari olarak değerlendirilmiştir. Gönderinizdeki eşya kıymeti kişisel kullanım sınırı olan 150 euro sınırını aşmaktadır.
15/03/2022 tarihi 31779 sayılı resmi gazetede yayımlanan gümrük kanununun bazı maddelerinde değişiklik yapılmış olup, bu değişiklik neticesinde gönderi değeri 150 euroyu geçen eşyalarda, ithalat beyannamesi açılması zorunludur. Gerekli işlemler için merkezimize bizzat müracaat edebilirsiniz. İster kendi imkanlarınız ile bir müşavirlik firması ile anlaşarak ister PTT AŞ nin anlaşmalı olduğu ***** Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri A.Ş den hizmet alarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz İyi günler…
Eğer 150 Euro aldıysanız bunu direkt kendilerine beyan edin, gümrükten geçirirler. Gümrük memurları aldığınız saatin koduna internetten bakıp bu 250 Euro diyerek işlem yapıyorlar. İndirimde 125 Euro'ya almış dahi olsanız gördükleri internet fiyatından işleme koyuyorlar paketi tabi siz beyanda bulunup 125 Euro olduğunu gösterdiğinizde ona göre işlem yapacaklardır.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj Osman38 » 26 Kas 2023, 19:15

Teşekkürler bilgilendirme için vazgeçtim saati almaktan :( 150 Euro altı bir şeyler bakacağız artık.
Kullanıcı avatarı
Osman38

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 150 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners