Watch Roll

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Watch Roll

Mesaj Baran » 02 Kas 2021, 14:02

Herkese merhaba,uzun yıllardır birden fazla saate sahip olan ve saatlerini kısa seyahatlerde yanında götürmek isteyen biri olarak “seyahat çantası,kutusu” arayışım hiçbirzaman bitmedi.Seyahati geçtim evde kullanmak için bile doğru düzgün kaliteli bir saat kutusu bulamadım,neyseki seneler önce mudodan birtane aldım ve henüz daha kalitelisini görmedim.Malesef yurtdışında hersey mevcutken saat kültürünün bile olmadığı ülkemizde bu ürünlere ulaşım zor.Gümrüğüdür takıldımı geçermi ayrı birde kaliteli ürünler nerdeyse üst segment bir saat fiyatına cıkıyor.
Watch roll denen bu seyahat çantaları uzun zamandır aklımdaydı ve Mirage marka birtane edindim,onuda yurtdışından getirmiş birinden almıştım.Şu an yabancı forumlarda popüler olsada fiyatına göre uygun bulunsada bu yaz kısa süreli kullanımımda dikişleri attı sağı solu yamuldu,elimde kaldı tabiri caizse.
Geçen gün sevdiğim bir abimin işinden bağımsız bu sektöre girdiğini öğrendim.Bunu forum üyelerine faydası olur diye paylaşmak istedim cunku senelerdir aradıgım ürünü bulmuş oldum.Sizlerlede paylaşmak istedim.
Birçok farklı ürünle piyasaya girmiş olsalarda ben tabiki önce 2 adet watch roll edindim.Deriler italyadan geliyor ve hakiki deri,kutunun duvarları cok saglam ve işçiliği 30 yıllık bir Türk deri ustası tarafından yapılıyormuş.Birçok farklı renk seçeneği mevcut.Çıtçıt ları bile üst kaliteli ki bu konularda çok kıl ve seçici oldugumu beni eskiden beri tanıyanlar bilir.Umarım sizlere,böyle ürünler arayanlara bir nebze yardımcı olabilmiştir.İnternet sitelerinide yazacagım ama almak isteyenlere bende yardımcı olurum,bilginize.Herkese iyi forumlar.

www.onywatch.com.tr

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Watch Roll

Mesaj danGerfuLL » 02 Kas 2021, 22:18

Ürünler güzel, fiyatlar bütçe dostu değil maalesef.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj esenturk » 02 Kas 2021, 23:01

Ürünler gayet şık ve hoş.

Fakat fiyat konusunda ben de katılıyorum. Mutlaka kullanılan malzeme ve işçiliğin de payı vardır. Fakat pek bütçe dostu değil gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj barancanarican » 02 Kas 2021, 23:17

Bu ürünün siyahını kullanıyorum çokça memnunum oldukça kaliteli. Fiyatı bence rakipsiz. Hatta bir tane de kahverengi siparişi verdim az önce :)
https://a.aliexpress.com/_uhC3Ns

İnstagram: @watchesofturco
instagram; beelife_watch
Kullanıcı avatarı
barancanarican

Watch Roll

Mesaj Baran » 03 Kas 2021, 05:05

Ne kadar ekmek o kadar köfte tabi.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj mrtkrks » 03 Kas 2021, 11:20

Baran yazdı:Ne kadar ekmek o kadar köfte tabi.
Valla bu konuda pek öyle değil gibi sanki. Sonuçta sizin aldığınız ürünün de marka değeri yok. Ürün kalitesi açısından da ben 5 kat fark olacağına inanmıyorum. Ben de aşağıdaki üründen 5 adet aldım, kalite olarak bosphorus leather kadar iyi neredeyse.

https://a.aliexpress.com/_vr6sIe

Burada fiyatı etkileyecek tek şey marka değeri olabilir. LV 10 kat pahalıya satabilir ama bu işe yeni girenler daha makul olmalı diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj Umutt » 03 Kas 2021, 11:34

mrtkrks yazdı:
Baran yazdı:Ne kadar ekmek o kadar köfte tabi.
Valla bu konuda pek öyle değil gibi sanki. Sonuçta sizin aldığınız ürünün de marka değeri yok. Ürün kalitesi açısından da ben 5 kat fark olacağına inanmıyorum. Ben de aşağıdaki üründen 5 adet aldım, kalite olarak bosphorus leather kadar iyi neredeyse.

https://a.aliexpress.com/_vr6sIe

Burada fiyatı etkileyecek tek şey marka değeri olabilir. LV 10 kat pahalıya satabilir ama bu işe yeni girenler daha makul olmalı diye düşünüyorum.

Açıkçası fiyatları bana da oldukça yüksek geldi ve netice olarak bir marka değeri de yok ortada. Bu rakami hak edecegini düşünmüyorum ben de.

Ben geçmişte wolf tercih etmiş ve oldukça memnun kalmıştım, Amazon da ara sira anlamlı indirimler olabiliyor, ayrıca yukarıdaki linkte Aliexpress'te belirtilen ürünü de kullandım ve fiyatına göre kalitesinin oldukça tatminkar olduğunu söyleyebilirim.

Instagram: @watchandties @umutwatchgram
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Baran » 03 Kas 2021, 12:51

Bhosporus ile aynı malzemelerle üretilen bir ürün,deri italyadan geliyor çıtçıtları 1. kalite,ürünün duvarları diğer muadilleri gibi karton degil mdf,işçiliğinide oldukca iyi buldum.Bhosphorus un rakamları ortada ve ben piyasada Wolf dışında marka değeri olan bir roll göremiyorum.Yurtdışından ürün getirtmek mesele gümrüğe takılırmı o olurmu bu olurmu diye arada kalanlar için bütçesine göre Bhosphorus veya bu aldıgım Onywatch un cok iyi olduğunu düşünüyorum.Bu tarz aksesuarlarda saat gibi lüks tüketim ürünü neticede bazısına uygun bazısına pahalı gelebilir bu gayet normal.
Kullanıcı avatarı
Baran

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 116 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners