Fossil miyota mekanizma mi seiko mekanizma mi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fossil miyota mekanizma mi seiko mekanizma mi

Mesaj prx » 30 Oca 2022, 20:04

Gercekten saati actilarmi bilemiyorum ama ibrelerde cizik olurdu temiz bir işçilik yapmışlar bende prx powermatic 80 prx quartz le locle powermatic 80 premium moonphase prc200 tissot var 2 seiko fossil casio hdc 700 var yalnız le locle powermatic 80 normalde 2sniye ileri giderdi günde şuan 2 sniye geri kalıyor saati üç gun taktim biraz moralim bozuldu acaba tam şarj olmadığı icinmi bide isim gergi fazla hareket yok ama hafta sonu 3 5 saat dışarıda oldugumda arayı kapatiyor yorumlarsaniz sevinirim
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 03 Tem 2022, 10:51

hknmtn yazdı:
prx yazdı:Bu arada hknmtn bendeki model fossil 5412 yorum yaparsan sevinirim

Nasıl bir yorum istiyorsunuz pek anlamadım ama bence insanların yorumlarına fazla takılmamak lazım. Bir ürünü beğeniyor kullanmaktan keyif alıyorsanız diğerlerinin ne düşündüğü çok da önemli değil bence. Siz model kodu verince şöyle bir baktım görüntü olarak da meraklısına güzel bir model. Yani marka, tachymeter, krono, çap boyutu, kasa tipi, kadran rengi vs vs hepsi kişisel zevkler tercihler neticede.
Kronoda sıfırlamanın kayması da normaldir demiyorum ama anormal bir şey değil. Bu sorunların bazıları saati açmadan bile düzeltilebilen ufak şeyler olabiliyor. Ben şahsen uygun bütçeli denecek 2 kronolu saatimde de kayma sorunlarını yaşadım birini hiç açmadan düzelttiler diğerine ufak bir işlem gerekti. Kolların sürekli kayması olayı da biraz daha başka olabilir. Kayan kol yerinden çıkmış olabilir. Mesela geçenlerde bir arkadaşın Seiko Oto krono saatinin bakım vs yaptırmasına rağmen tekrar eden tam sıfırlayamama sorunu vardı yani sıfırlamaya tıklayınca kronograf saniyesinin kolu 12 pozisyonunda durmuyordu. Ona saniye kolunun perçinlerinin eskidiği için değişmesi gerektiğini söylemişler. Tabi bu bahsettiğim saat 70'lerden bir model. Neticede çalışan ve insan yapımı malzemeler bozulur kırılır. Böyle bir sorun oldu diye mekanizma kötü demek değildir yani.

Saatimi 9 ay kullandıktan sonra saniye kolu uyarmaya başladı pilini degistirdim dakika tutan küçük ibre yine ilk aldigim pozisyona dönmüş.saati açmadan nasil yapıyorlar normal kalibre etmeyi biliyorum ama 12 de durmuyor.garantisi devam ediyor ne yapmalıyım kalibrasyaon olucaksa bilen varsa yardimci olabilir mi?
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj hknmtn » 04 Tem 2022, 02:22

prx yazdı:
hknmtn yazdı:
prx yazdı:Bu arada hknmtn bendeki model fossil 5412 yorum yaparsan sevinirim

Nasıl bir yorum istiyorsunuz pek anlamadım ama bence insanların yorumlarına fazla takılmamak lazım. Bir ürünü beğeniyor kullanmaktan keyif alıyorsanız diğerlerinin ne düşündüğü çok da önemli değil bence. Siz model kodu verince şöyle bir baktım görüntü olarak da meraklısına güzel bir model. Yani marka, tachymeter, krono, çap boyutu, kasa tipi, kadran rengi vs vs hepsi kişisel zevkler tercihler neticede.
Kronoda sıfırlamanın kayması da normaldir demiyorum ama anormal bir şey değil. Bu sorunların bazıları saati açmadan bile düzeltilebilen ufak şeyler olabiliyor. Ben şahsen uygun bütçeli denecek 2 kronolu saatimde de kayma sorunlarını yaşadım birini hiç açmadan düzelttiler diğerine ufak bir işlem gerekti. Kolların sürekli kayması olayı da biraz daha başka olabilir. Kayan kol yerinden çıkmış olabilir. Mesela geçenlerde bir arkadaşın Seiko Oto krono saatinin bakım vs yaptırmasına rağmen tekrar eden tam sıfırlayamama sorunu vardı yani sıfırlamaya tıklayınca kronograf saniyesinin kolu 12 pozisyonunda durmuyordu. Ona saniye kolunun perçinlerinin eskidiği için değişmesi gerektiğini söylemişler. Tabi bu bahsettiğim saat 70'lerden bir model. Neticede çalışan ve insan yapımı malzemeler bozulur kırılır. Böyle bir sorun oldu diye mekanizma kötü demek değildir yani.

Saatimi 9 ay kullandıktan sonra saniye kolu uyarmaya başladı pilini degistirdim dakika tutan küçük ibre yine ilk aldigim pozisyona dönmüş.saati açmadan nasil yapıyorlar normal kalibre etmeyi biliyorum ama 12 de durmuyor.garantisi devam ediyor ne yapmalıyım kalibrasyaon olucaksa bilen varsa yardimci olabilir mi?

Benim yaşadığım sorun tachymeter sayacındaydı. Sıfırlama tam olmuyordu. Saatçi kronograf başlat durdur tuşlarıyla kalibrasyon ayarını yaptı.
Mesela başka marka bir saatte de dakika sayacının sıfırlaması sorunluydu aynı saatçiye gittim önceki deneyimden dolayı. Aynı yöntemle denedi olmayınca açıp bakmam gerek dedi. Ben saati sıfır aldığım için müdahale ettirmeden iade etmiştim.

Bu arada Mark'ın bir videosu var onu bırakayım belki yardımı olur.
https://www.youtube.com/watch?v=Fnyk2YE ... slandWatch
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners