Fossil miyota mekanizma mi seiko mekanizma mi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 08:42

Arkadaslar miyota js model bi mekanizmalı saatim var görünüşü çok hoş olduğu icin kullaniyorum kalite bakımından seiko mekanizmalara yakinmidir çok ibreli bir saat aydinlatirsaniz sevinirim
En son prx tarafından 15 Oca 2022, 11:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 08:45

Kaç yıl dayanir acaba 15 sene mesela yoksa daha mi çok 2008 de üniversite mezuniyet hediye olarak babam bir chronograph seiko almıştı 13 sene zarfında ne şu gecirdi ne ibreleri kaydı sadece 3 senede bir pil değiştirip kalibrasyon yapıp yola devam
Kullanıcı avatarı
prx

Re: Fossil miyota mekanizma mi seiko mekanizma mi

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 11:56

Miyota js mekanizma netten araştırdım şimdi 450 tl civarı biseymis
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj CptOz » 15 Oca 2022, 13:47

Miyota mekanizmalar Japon Citizen firması üretimidirler. Güvenilir, sağlam ve uygun fiyatlı mekanizma üretirler. Birçok saat markası bu mekanizmaları kullanır...

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 16:59

Ben miyotayi fossil aldı diye okudum sanki bi yerde
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj CptOz » 15 Oca 2022, 20:47

Yeni aldıysa bilemiyorum. Fossil firması STP mekanizma (İsviçre) üretiyor sadece bildiğim. Onun dışında farklı mekanizmaları da kendine ait Fossil, Skagen, Emporia Armani, Diesel, Michael Kors gibi saatlerinde kullanmaktadır.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj hknmtn » 16 Oca 2022, 00:47

Citizen'in Miyota'yı satması bir hayalden öte bir şey olamaz bence. Citizen Miyotadır Miyota da Citizendir.
Fossil bir kaç çeşit mekanizma kullanır. Çin malı mekanizmaları da çok kullanıyorlar.
Miyota kendini kanıtlamış bir firmadır. Bahsettiğiniz mekanizma da 10-15 yıl gider bence.
Bende çok daha ucuz Çin malı mekanizması olan moda markası bir saat vardı o bile 7-8 sene gitti.
Mekanizma olur da bozulursa ne kadardır bunu söylemek bugünkü kurda çok zor. Zaten bu sorunun cevabını saatçiler ya da yakın zamanda mekanizma değiştirmiş arkadaşlar varsa onlar bilebilir.
400-500₺ 10-15 yıllık kullanım için çok bir şey değil. Tabi bugün 400-500₺ 10-15 yıl sonra 700-800 olur o (:
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj prx » 16 Oca 2022, 06:49

Hknmtn çok aydınlatıcı olmuş yazın teşekkür ederim bendeki saatte fossilde js25 quartz mekanizma var Iyi midir bu mekanizma netten baktim n11 de 390 tl civarı dediğin gibi 10 15 yıl giderse saatide seviyorsan kolaylıkla mekanizmayı degistirebilirsin bendeki model fs5412 bu saat icin yorum yaparsan sevinirim tek isviçre ve japon olmayan saatim bi kere servise gönderdim kronografinda ibre kayık duruyodu bide kendi kendine 5 dk ileri gidiyordu yaptılar saat elime ulaştiginda ibre yine kayık duruyodu sıfırladım şuanda sorun yok bakalim sarsıntıda ibre kayiyodu şimdi elime falan vuruyorum bisey olmuyo inşallah devam eder böyle yorum yazarsan sevinirim bu mekanizmalar böyle yapabilirmi ara sira
En son prx tarafından 16 Oca 2022, 06:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
prx

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 232 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners