Fossil miyota mekanizma mi seiko mekanizma mi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fossil miyota mekanizma mi seiko mekanizma mi

Mesaj prx » 16 Oca 2022, 06:52

Bu arada hknmtn bendeki model fossil 5412 yorum yaparsan sevinirim
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj hknmtn » 16 Oca 2022, 17:11

prx yazdı:Bu arada hknmtn bendeki model fossil 5412 yorum yaparsan sevinirim

Nasıl bir yorum istiyorsunuz pek anlamadım ama bence insanların yorumlarına fazla takılmamak lazım. Bir ürünü beğeniyor kullanmaktan keyif alıyorsanız diğerlerinin ne düşündüğü çok da önemli değil bence. Siz model kodu verince şöyle bir baktım görüntü olarak da meraklısına güzel bir model. Yani marka, tachymeter, krono, çap boyutu, kasa tipi, kadran rengi vs vs hepsi kişisel zevkler tercihler neticede.
Kronoda sıfırlamanın kayması da normaldir demiyorum ama anormal bir şey değil. Bu sorunların bazıları saati açmadan bile düzeltilebilen ufak şeyler olabiliyor. Ben şahsen uygun bütçeli denecek 2 kronolu saatimde de kayma sorunlarını yaşadım birini hiç açmadan düzelttiler diğerine ufak bir işlem gerekti. Kolların sürekli kayması olayı da biraz daha başka olabilir. Kayan kol yerinden çıkmış olabilir. Mesela geçenlerde bir arkadaşın Seiko Oto krono saatinin bakım vs yaptırmasına rağmen tekrar eden tam sıfırlayamama sorunu vardı yani sıfırlamaya tıklayınca kronograf saniyesinin kolu 12 pozisyonunda durmuyordu. Ona saniye kolunun perçinlerinin eskidiği için değişmesi gerektiğini söylemişler. Tabi bu bahsettiğim saat 70'lerden bir model. Neticede çalışan ve insan yapımı malzemeler bozulur kırılır. Böyle bir sorun oldu diye mekanizma kötü demek değildir yani.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj omrfrka » 16 Oca 2022, 21:39

hknmtn yazdı:
prx yazdı:Bu arada hknmtn bendeki model fossil 5412 yorum yaparsan sevinirim

Nasıl bir yorum istiyorsunuz pek anlamadım ama bence insanların yorumlarına fazla takılmamak lazım. Bir ürünü beğeniyor kullanmaktan keyif alıyorsanız diğerlerinin ne düşündüğü çok da önemli değil bence. Siz model kodu verince şöyle bir baktım görüntü olarak da meraklısına güzel bir model. Yani marka, tachymeter, krono, çap boyutu, kasa tipi, kadran rengi vs vs hepsi kişisel zevkler tercihler neticede.
Kronoda sıfırlamanın kayması da normaldir demiyorum ama anormal bir şey değil. Bu sorunların bazıları saati açmadan bile düzeltilebilen ufak şeyler olabiliyor. Ben şahsen uygun bütçeli denecek 2 kronolu saatimde de kayma sorunlarını yaşadım birini hiç açmadan düzelttiler diğerine ufak bir işlem gerekti. Kolların sürekli kayması olayı da biraz daha başka olabilir. Kayan kol yerinden çıkmış olabilir. Mesela geçenlerde bir arkadaşın Seiko Oto krono saatinin bakım vs yaptırmasına rağmen tekrar eden tam sıfırlayamama sorunu vardı yani sıfırlamaya tıklayınca kronograf saniyesinin kolu 12 pozisyonunda durmuyordu. Ona saniye kolunun perçinlerinin eskidiği için değişmesi gerektiğini söylemişler. Tabi bu bahsettiğim saat 70'lerden bir model. Neticede çalışan ve insan yapımı malzemeler bozulur kırılır. Böyle bir sorun oldu diye mekanizma kötü demek değildir yani.
Seikoların krono sıfırlamama sorunu klasik zsten hocam:)%70 i krono çarkından dolayı yapıyor:) değişimide baya masraflı oluyor,allah saat sever dostlara yaşatmasın bu sorunu:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj hknmtn » 17 Oca 2022, 02:07

Seikoların krono sıfırlamama sorunu klasik zsten hocam:)%70 i krono çarkından dolayı yapıyor:) değişimide baya masraflı oluyor,allah saat sever dostlara yaşatmasın bu sorunu:)

Amin. Sorunu yakinen yaşayan arkadaşlar var aramızda onlar tabi daha iyi biliyor nedir ne değildir (:
Seiko artık oto-kronoları çok fazla üretmiyor. Yeni modellerde de böyle durumlar var mı acaba.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj omrfrka » 17 Oca 2022, 19:51

hknmtn yazdı:Seikoların krono sıfırlamama sorunu klasik zsten hocam:)%70 i krono çarkından dolayı yapıyor:) değişimide baya masraflı oluyor,allah saat sever dostlara yaşatmasın bu sorunu:)

Amin. Sorunu yakinen yaşayan arkadaşlar var aramızda onlar tabi daha iyi biliyor nedir ne değildir (:
Seiko artık oto-kronoları çok fazla üretmiyor. Yeni modellerde de böyle durumlar var mı acaba.
Cengiz ustadan aldığım bilgilerde yeni modellerde farklı sistem varmış,özellikle bu sorunun en çok ortaya çıkma sebebi sıfırlama butonuna kullanıcının sert basması ile oluyormuş,yeni modellerde böyle sorunlar yokmuş,eskinin teknolojisine göre bence çok iyi makinalar [emoji28]

Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj hknmtn » 17 Oca 2022, 23:54

omrfrka yazdı:
hknmtn yazdı:Seikoların krono sıfırlamama sorunu klasik zsten hocam:)%70 i krono çarkından dolayı yapıyor:) değişimide baya masraflı oluyor,allah saat sever dostlara yaşatmasın bu sorunu:)

Cengiz ustadan aldığım bilgilerde yeni modellerde farklı sistem varmış,özellikle bu sorunun en çok ortaya çıkma sebebi sıfırlama butonuna kullanıcının sert basması ile oluyormuş,yeni modellerde böyle sorunlar yokmuş,eskinin teknolojisine göre bence çok iyi makinalar [emoji28]

O zaman yeni Seiko oto kronolar alınır. Alınır alınmasına da hem bulmak mesele hem fiyat olarak baya yüksekler.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj omrfrka » 18 Oca 2022, 16:49

hknmtn yazdı:
omrfrka yazdı:

O zaman yeni Seiko oto kronolar alınır. Alınır alınmasına da hem bulmak mesele hem fiyat olarak baya yüksekler.
Ever genelde limited üretim yapıldı,buluncada fiyatları çok yüksek[emoji28]

Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj prx » 30 Oca 2022, 19:29

Aynen o yeni kalibre 8t67 den aldım kalibrasyon yapmaya gerek yok anında tuşa bastığınızda ibreler sifirlaniyor ama yeni aldigim tissot kronolu takimetreli ondaki teknoloji elle kalibrasyon yapiliyor eski model seikomda olduğu gibi 14 yıl önceki yalnız hangisi daha sağlam onu size danisacagim bide şuan 11 şubatta 38 ime başlıcam inşallah 40 yaşımda longines master collectiondan moonphase basit kalibre almayı dusunuyorum bu aralar çok saat aldım lüks markalarla yarışırmi acaba aslında omega speedmaster moonphase hayalim ama ahirette imsallah :lol:
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 254 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners