Aliexpress - Aras kargo

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Aliexpress - Aras kargo

Mesaj sinann » 18 Şub 2022, 02:14

Aliexpressden saat kordonu sipariş etmiştim Türkiye ye girene kadar LP ile başlayan takip numarasından takip ediliyor daha sonra bu numara ile başlayan kargolar aras kargoya devrediliyormuş. Aras kargoya devredildiğini bilseydim sipariş vermezdim. Kargo bu gün dağıtıma çıktı diye Aras kargodan mesaj geldi bende eve gelecekler diye beklerken kargo teslim edildi diyerek mesaj aldım teslim edilen kişi ise ben değilim. Adam paketi apartmanın girişine atmış gitmiş kapıyı felan çalmadı teslim belgesine de bir isim uydurmuş yazmış. Daha önceleride başka kargolar için de aras kargodan eve geldik bulamadık kargonuzu gelip bizden alın diye mesaj aldım evde olduğum halde.
Bu gelenler ucuzdu aliexpress-aras kargo ilişkisini bilmediğimden saat kordonlarıyla aynı gün başka bir aliexpress firmasından yaklaşık 300 usd.lık bir saat de aldım henüz Türkiye ye giriş yapmadı. Bu saat kaybolmadan elime geçebilecekmi bilmiyorum.

Aliexpressden alış veriş yaparken vergileri de ödediğinizden kargo gelince sizden para da talep etmediklerinden kargonuzun size ulaşması Allaha kalıyor. Bundan sonra vergilerin Türkiye de ödenmesi seçeneği ile mal almayı düşünüyorum çünkü o parayı almadan sağa sola kargoyu atmazlar herhalde gerçi kargo üzerinde fiyat var yüksek fiyatı görüp içindeki iyidir diyerek vergiyi ödeyip kargoyu cebe indirme olanakları da var.
Her yerimiz dolandırıcılar, sahtekarlar, işini yapmayanlar ile sarılmış durumda. Bu durum diğer ülkelerde de oluyor ama bizdeki gibi olmuyordur. BBC de ingiliz postasındaki çalınma olaylarını anlatan bir belgesel vardı. Oralarla tek farkımız orada kanunların hem çalışması, hem de hızlı çalışması mahkemeye gidince kısa sürede sonuçlandırıp adamların canına okuyabiliyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
sinann

Re: Aliexpress - Aras kargo

Mesaj cemhk » 18 Şub 2022, 08:54

Kargoyu aradınız mı?
Kullanıcı avatarı
cemhk

Mesaj mturann » 18 Şub 2022, 09:06

Başka isme teslim görünüyorsa durumu ali expresse de bildirin.
Bence hallolur en azından paranızı geri alırsınız
Geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj sinann » 18 Şub 2022, 14:21

kargoyu aradım ama ulaşmak mümkün değil açmıyorlar.
bu kargoyu tesadüfen aldım apartmanın girişine atmışlar şans eseri biri almamış. Yoldaki ne olacak onu merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
sinann

Mesaj SelAc » 19 Şub 2022, 15:52

Geçen yıl kargo ile gönderdiğim kordon kayboldu. On kere şubeye gittim. 3 ay sonunda 950 tl değerindeki seiko kayış için 145 tl tazmin ödediler. Şikayet falan boş. Adamlar düzeni kurmuş.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj sinann » 19 Şub 2022, 17:08

Ben aliexpress'e aras kargonun Türkiye nin en berbat firması olduğunu internette yüzlerce şikayetin var olduğunu başka bir firma seçmeleri gereğini yazdım. Ama bir işe yaramaz çok sayıda kişinin bildirmesi gerek.
Kullanıcı avatarı
sinann

Mesaj oxygene » 22 Şub 2022, 09:16

Vergisi önceden ödenen ürünlere evime en yakın Aras kargo şubesinin adresini yazıp şubeden alınacak diye belirtiyorum. Diğer ürünlere de ptt şubesi yazıyordum zaten. Şimdiye kadar hiç sorun olmadı.
Kullanıcı avatarı
oxygene

Mesaj kaanknv » 29 Ağu 2023, 09:05

Keşke yeniden Aras Kargo ile anlaşabilse. Şuan teslimatları Türkiye içinde ptt ile yapıyorlar. Çinden inanılmaz hızlarda gelmeye başladı. Siparişi geçtikten 3 gün sonra Çinden gelebilen kargo ptt kargoya teslim edileli 4 gün olmasına rağmen İstanbul'dan harekete bile geçemedi. Ptt kargo kadar rezil bir firma olamaz, ötesi yok.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners