Amazon.com orient konusu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Amazon.com orient konusu

Mesaj esenturk » 20 Mar 2022, 19:44

Arkadaşlar herkese iyi pazarlar.

Bir süredir beyaz kadran mavi kol romen rakamlı bi bambino v2 alma konusunda niyetliyim. Ancak kafamı kurcalayan iki seçenek var.

Malum kurlardan vs ötürü fiyatları 5 binin üzerine çıktı. Acaba nakit alacak olursam Sirkeci’de nereye gitmeliyim ne kadar pazarlık yapmalıyım?

Bir diğeri de Amazon Amerika’dan alırsam vergisi kargosu dahil yaklaşık 2 bin liraya geliyor. Bu seçenek mantıklı mıdır ?

Tavsiyelerinizi rica ederim.
Sevgiler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Re: Amazon.com orient konusu

Mesaj Bahas » 20 Mar 2022, 20:23

Hocam kesinlikle amazon. Zannetmiyorum ki ülkede bu fiyatlara alınabilsin.

Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj slhgzl » 20 Mar 2022, 20:26

Creation watches a da bakabilirsiniz
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj esenturk » 20 Mar 2022, 20:31

Bahas yazdı:Hocam kesinlikle amazon. Zannetmiyorum ki ülkede bu fiyatlara alınabilsin.

Aynen öyle hocam. Yani bunlar nasıl rakamlar tamam saat tam bir fiyat performans saati çok şık eyvallah ama 5 bin küsür de yani..

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj esenturk » 20 Mar 2022, 20:34

slhgzl yazdı:Creation watches a da bakabilirsiniz
Teşekkür ederim hocam oraya da bakacağım. Daha önce alışverişiniz oldu mu güvenilir mi ?

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj Bahas » 20 Mar 2022, 21:27

Bu arada daha önce kullandım güzel saat. [emoji106] Şöyle bir creationwatches fiyatlarına da baktım Amazon ile aynı gibi, vergiyi alım esnasında ödeyip sorunsuz kapınıza gelmesi Amazon’ u öne çıkarıyor gibi.

Resim

Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj slhgzl » 20 Mar 2022, 22:54

Creation watches dan çok alışveriş yaptım bir sıkıntı yaşamadım.Manontime21 koduyla %5 indirimli alabilirsiniz.Eğer kutu değilde saatin kese içinde gelmesini seçerseniz kargo ücreti ödemezsiniz.Genelde paket üzerine 80 $ yazıyorlar vergi bunun üzerinden hesaplanıyor.Sizin alacağinız saat şu anda 139$ görünüyor yani vergi açısından fazla bir fark olmaz ama ben birkaç ay önce seiko king turtle almıştım 500 $ idi.Boyle olunca vergide çok fark ediyor.Benim aldığım saatlerin yanlış hatırlamıyorsam iki tanesi gümrüğe takıldı onlarında vergisini mecburen gerçek değeri üzerinden ödedim.Genelde gümrüğe takılmıyor yazdıkları 80$ üzerinden vergi hesaplanıyor hatta çoğu paketim hiç açılmamıştı bile.Geçenlerde %10-15 indirim vardı.Takip etmek lazım bazen indirim yapıyorlar.Eğer amazon ile arasında ciddi fark yoksa amazonu tercih edin.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj slhgzl » 20 Mar 2022, 23:15

Sunu da belirteyim ben king turtle i aldığımda dolar 8.5 TL civarındaydı.Yaklaşık 150 TL civarı bir vergi beklerken 25TL vergi çıktı ödedim saati PTT den teslim aldım.Yine meranomdan yaptığım bir alışverışte (genelde pakete 20$ yazıyorlar) gümrükte 20 $ i çizip 40 $ yazmışlar ve vergiyi bu rakamdan hesaplamışlardı.Yani bu gümrük işi hiç belli olmuyor işlemi yapan memurun o anki psikolojisine mi bağlı nedir anlamadım.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 122 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners