Tissot PRX 35 mm Quartz Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot PRX 35 mm Quartz Bilgi

Mesaj Mandos » 19 Nis 2022, 13:20

Saatin kadın modelde tanıtılması alıp takamayacağımız anlamına gelmiyor. Herkesin boy kilo bilek durumu farklı sonuçta. Şahsen kadın modellerde de gayet büyük durmuş o saat. Ben denemeden karar verilmemesi taraftarıyım.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Bahas » 19 Nis 2022, 15:53

Mandos yazdı:Resim

18-18.5 cm bilekte 35 mm duruşu bu şekilde.

Resim

Normali de bu şekilde.
Bilek ölçümüz aynı ve bende 42 mm kullanıyorum ama 35 mm kolunuzda çok iyi durmuş hocam, şans tanınabilir. [emoji108]

Bu saate 38 mm, düz kadran, otomatik seçeneği fazlaca yakışır bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj kaanknv » 19 Nis 2022, 16:12

Mandos yazdı:Resim

18-18.5 cm bilekte 35 mm duruşu bu şekilde.

Resim

Normali de bu şekilde.
Kendim 35 mm'yi denediğimde beğenmemiştim ama sizin bileğinizde hiç fena olmamış bence. 37-38 mm her türlü daha iyi olurmuş ama işte [emoji17]

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj prx » 23 Nis 2022, 11:28

Mandos yazdı:Saatin kadın modelde tanıtılması alıp takamayacağımız anlamına gelmiyor. Herkesin boy kilo bilek durumu farklı sonuçta. Şahsen kadın modellerde de gayet büyük durmuş o saat. Ben denemeden karar verilmemesi taraftarıyım.

Katılıyorum.
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 23 Nis 2022, 11:31

Eterna yazdı:Arkadaşlar aşağıdaki resimler 35mm prx tanıtım resimleri. Buyrun sizlerle de paylaşıyorum. Bu saat hiç unisex gibi gelmedi bana. Tüm modeller kadın.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Aaşağıdaki resimlerde 40 mm olan erkek PRX modeli

Aralarından hiç kadın resmi yok.

Bence yukarıdaki 35 mm olan bildiğiniz kadın saati.

Resim
Resim
Resim
Resim

Abi bayanlarda buz mavisi saniyosam favorim ikincisi yakut yeşili.
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj Macrolin » 22 Haz 2022, 22:13

İnce bilekli biri olarak 35 mmlik prx'lerden almayı düşünüyorum ancak buz mavisi mi yeşil kadran mı karar veremedim :roll:
Kullanıcı avatarı
Macrolin

Mesaj snowreis » 23 Haz 2022, 01:51

Eterna yazdı:ABT saat ortaya karışık yapmış.

Saat ERKEK kategorisinde listelenmiş.

Açıklamaya UNISEX yazılmış.

Görselde etekli hanımefendinin kolunda :D

Resim
İsviçreliler yeni bir açılımla eteği de artık üniseks olarak görmüş. Farklı bir bakış açısı bize gelmez üstadım [emoji28]

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
snowreis

Mesaj hknmtn » 23 Haz 2022, 04:17

35mm'lik bir saate net bir şekilde kadın saati denemez bence. İlk PRX modelleri zaten 35-36mm civarındaydı. Hatta eski dönem hemen hemen bütün erkek saatleri 34-35-36mm civarıdır. Birkaç vintage saat deneyip kullanan biri olarak küçük çaplı saatlere alıştım ve şu an en büyük çapta saatim 38,5mm.
Bilekleriniz iriyse zaten PRX'in 35mm'lik modeline bakmazsınız.
Bu arada Tissot'un sitesinde 35mm'lik versiyon kadın değil unisex olarak geçiyor.
Bakın mesela PRX diye aratınca filtreleme seçeneklerinde erkek ve unisex seçenekleri çıkıyor.
https://www.tissotwatches.com/tr-tr/cat ... ult/?q=prx
Tissot bu saati kadın kategorisine de koymuyor. Erkek kategorisinde PRX model olarak geçerken, kadın kategorisinde PRX model olarak geçmiyor.
Modelde kadın fotoğrafı olmasının sebebi ise tamamen kadınları da aldırmaya teşvik etmek için yapılmış bir şey. Yani "sizde PRX'i sevdiniz, biliyoruz 40mm'lik versiyon büyük ama bu 35mm'lik versiyonları siz de takabilirsiniz" denilmiş gibi. Farklı renklerde konularak kadınları da hedef kitleye katmışlar işte.
35'lik versiyonun otomatiği olur mu bilmem ama ETA 2801-2 mekanizmalı 35'likler olursa tadından yenmez. Hele bunların renklerinde somon, turkuaz, rhodium, gibi farklı renklerde olursa, bir de bunlar limitli yapılırsa o zaman ortalık daha da karışır. (:
Yeşil mi buz mavisi mi alayım diye soran arkadaşa cevaben: Buz mavisi için rengini göstermiyor diyenler var. Gümüş gibi duruyor diyenler var. Yeşili beğendiyseniz olabilir. Yeşili çok övüyorlar. İmkan varsa deneyip görün en net sonucu o verir size. Hem boyut olarak kafanızda soru işareti de kalmaz.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 202 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners