Swatch and Omega

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Swatch and Omega

Mesaj therapeute » 20 Eki 2022, 12:01

Bu model , deniz kullanımına uygunudur?
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj SubSpeed » 20 Eki 2022, 12:25

Keşke speedmasterın 36-39mm arası modelleri daha yaygın üretilse...
Kullanıcı avatarı
SubSpeed

Mesaj agahbagrik » 20 Eki 2022, 14:43

therapeute yazdı:Bu model , deniz kullanımına uygunudur?

pek sayılmaz, 3 atm su geçirmezliği varmış.
deniz kenarında bir kaza olurda ıslanırsa ondan korur anca.
denize girmek için minimum 5 atm öneriliyor.
Kullanıcı avatarı
agahbagrik

Mesaj CptOz » 21 Eki 2022, 12:03

Otomatik/mekanik saatlere kapitalist pazarlama sayesinde hayattalar , lüks tüketim malzemesi ve gereksiz demek şahsi düşüncem bu forum için abartılı olmuş. Kapitalist Rusya bile [emoji3]1950 lerden beri mekanik saat üretmektedir. Tabii ki lüks tüketim malzemesi olan saatler de var aynı arabalar gibi. Para, merak ve istek varsa isteyen 1 milyon dolarlık saat de alir, araba da alır, çiçek, böcek de alır. Başlığa yorum olarak plastik Omega/Swatch benim para vermeyi düşünmediğim bir saat olmasına rağmen alana güle güle kullansın, zevk meselesi derim. Bu forumda bir saate değsin veya değmesin 5-10 bin TL yi ciklet parası gibi kolayca verebilecek çok kullanıcı var. Önemli olan yolsuzluk, hırsızlık, haksiz kazanç olmadan kazanıp harcamak bence; öylesi gitsin istediğini alsın, kapitalist düzene faydası olsa bile helal olsun...

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj mrtkrks » 21 Eki 2022, 17:35

Aequidas yazdı:Omeganın ikonik speedmaster modelinin Swatch ortaklığında ürettiği bence eğlenceli bir modeli.Malzeme kaliteside abartıldığı kadar kötü değil.
Tüm insanların zevkleri aynı değildir benim hoşuma giden saati başkaları beğenmeyebilir o yüzden burada paragraflarca insanları yargılamak kimsenin haddine değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bugüne kadar kimse Omega Speedmaster veya Rolex Submariner hakkında uzun uzadıya ahlam kesen yazılar yazmadı. Parası ve çevresi olan aldı, sadece parası olanlar bekliyor, parası olmayanlar ise uzaktan izliyordu.

Ama bu saat olayı başka bir noktaya taşıdı. Fiyatı giriş seviye saatlerin bile altında ve üzerinde Omega yazıyor.

Bu durumda birçok kişi Seiko takacağıma üzerinde Omega yazan ve sahte olmayan bir saat takarım moduna girdi.

Olayın seyri ise kimse bu saatlere ulaşamayınca değişti. Paramızla alamıyoruz bu dandik plastik saatleri oldu birçok kişinin kafasında ve kötüleme başladı.

Saat, mücevher, takı vs hepsi insanın kendini kanıtlama çabasıdır. Derdiniz sadece zamanı öğrenmekse en basic casio modelini takarsınız. Onun dışında invicta takmak ile patek takmak arasında mantalite açısından hiç bir fark yoktur.

Tek fark bütçedir.

Saygılar, sevgiler, selamlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj prx » 22 Eki 2022, 08:58

[emoji106]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj Zodiac09 » 22 Eki 2022, 15:13

CptOz yazdı:Otomatik/mekanik saatlere kapitalist pazarlama sayesinde hayattalar , lüks tüketim malzemesi ve gereksiz demek şahsi düşüncem bu forum için abartılı olmuş. Kapitalist Rusya bile [emoji3]1950 lerden beri mekanik saat üretmektedir. Tabii ki lüks tüketim malzemesi olan saatler de var aynı arabalar gibi. Para, merak ve istek varsa isteyen 1 milyon dolarlık saat de alir, araba da alır, çiçek, böcek de alır. Başlığa yorum olarak plastik Omega/Swatch benim para vermeyi düşünmediğim bir saat olmasına rağmen alana güle güle kullansın, zevk meselesi derim. Bu forumda bir saate değsin veya değmesin 5-10 bin TL yi ciklet parası gibi kolayca verebilecek çok kullanıcı var. Önemli olan yolsuzluk, hırsızlık, haksiz kazanç olmadan kazanıp harcamak bence; öylesi gitsin istediğini alsın, kapitalist düzene faydası olsa bile helal olsun...

Benim eleştiri noktam farklıydı, siz sanki biraz yanlış anlamışsınız. Bugünün dünyasına kapitalist üretim tarzı egemen ve üretim süreci de sermayenin hegemonyası altında şekilleniyor. Lakin bu demek değil ki, o zaman kapitalizmin elinden çıkan tüm ürünler tü kaka. Benim eleştiri noktam tercihlerimizi birilerinin reklamlarına ve havalı ürün tanıtımlarına göre değil de, kendi kişisel estetik değerlerimize göre belirmemiz hususunda. Yani herkes parası yettiğince ne istiyorsa onu alır. Ama ben burada estetiğe önem veririm, yani küçük sanatsal dokunuşlara. Bu saate 6-7 bin lira verileceğine daha estetik dokunuşlar içeren ve bize yüksek saatçilik ruhunu az da olsa hissettirebilecek pek çok seçenekten biri tercih edilebilir. Yoksa mesele kapitalizm meselesi değil, koyun gibi önümüze saçılmış otlakta ne bulursak yememek meselesi; kendi kişisel estetik değerlerimizi, bireysel tercihlerimizi oluşturmak meselesi. Bireyci demiyorum ama dikkat edin, bireysel. Koluna saat takmaya da bilirsin, ama takıyorsan kendi otantikliğine uygun bir şey tak yani, bir şeyleri herkes yapıyor diye yapma, hoşuna gidiyor diye yap. Kendi özgüllüğünü kesfet diyorum anlayacağınız. Max bill örneği de vermiştim ama beni cevaplayan kimse ne demek istediğimi anlayamamış ki, hemen savunma mekanizmaları devreye girmiş. Anna Freud okumak şart, ne diyeyim.
Kullanıcı avatarı
Zodiac09

Mesaj CptOz » 22 Eki 2022, 22:03

Sn ''Zodiac09'' ben size veya sizin yazdıklarınıza cevap yazmamıştım; farkındaysanız sizden alıntı da yapmadım. Bu dediklerinize katılmakla beraber benim bu konudaki şahsi düşüncem; herkesin zevk ve estetik değerlerinin ve kaynaklarının farklı olabileceğidir. Kimi reklamlardan etkilenir alır, kimi etrafından, kimi de fiyatını hiç umursamaz, bakar, beğenir alır. Keşke herkesin estetik değeri bireysel, bağımsız, özgün ve gelişmiş olsa. Şahsen bu saat alma listemde değil, olmaz ama alanı da yadırgamam. Alacak beğendiyse ve verecek parası da varsa güle güle kullansın...

Kullanıcı avatarı
CptOz

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners