Swatch and Omega

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Swatch and Omega

Mesaj eraslani » 11 Nis 2022, 11:58

cemhk yazd─▒:
digitusmaximus yazd─▒:
Bunu de─čerli k─▒lan ┼čey ├╝zerindeki OMEGA yaz─▒s─▒. Bu yaz─▒y─▒ takan ki┼či kendini ya┼čam tarz─▒ olarak bir ka├ž seviye ├╝ste ta┼č─▒d─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝p tatmin ediyor. Ortal─▒k yerde "Ben Swatch tak─▒yorum" diye dola┼č─▒yor. Swatch markas─▒ da saatin ├╝zerine 5 adet harf yaz─▒p bu harfleri extra 100 dolara satt─▒─č─▒ ve kazanc─▒n─▒ art─▒rd─▒─č─▒ i├žin i├žin ticari zekas─▒n─▒ kutluyor. Yani alan memnun satan memnun. Bu vakitten sonra "Ben o paraya onu almam ┼čunu al─▒rd─▒m." demenin bir faydas─▒ yok san─▒r─▒m. K─▒zmaya hakk─▒ olan tek kesim ├želik kasa ger├žek Omega sahibi olanlard─▒r.

Stat├╝, seviye, fiyat ├žok tak─▒l─▒yorsunuz, alt─▒ ├╝st├╝ bir saat sonunda. Omega sahibi bir├žok arkada┼č─▒m bu saatlerden ald─▒ ve keyifle tak─▒yor [emoji106]
Bence de anlams─▒z tak─▒nt─▒lar olu┼čtu saatle ilgili,swatch ma─čazalar─▒na gidip, t├╝m versiyonlar─▒n─▒ inceleyip,istedi─čimi s├ę├žebilece─čim ┼čartlar olu┼čursa ben de al─▒r─▒m 1 belki daha ├žok modelini..
Fiyat─▒n 2 bin liras─▒ fazladan marka i├žin gibi ┼čeyler yaz─▒lm─▒┼č,ilk 2 bin liras─▒n─▒ belirleyen ┼čey ne peki? Mal nedir? Arz nedir? Talep nedir? Marka nedir? Fiyat nedir? Pazar nedir? Bu kavramlar ├Â─črenilirse daha rahat anla┼č─▒l─▒r her ┼čey.

SM-G990E cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj prx » 11 Nis 2022, 13:53

:thumbup:
Prx; Batt─▒ bal─▒k yan going.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
prx

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj fsinan » 25 Nis 2022, 22:41

Omega zaten saatin suyunu ├ž─▒karm─▒┼čt─▒. Saatseverler Swatch'a neden k─▒z─▒yor ki? Bir kullan─▒c─▒ olarak orjinal Speedmaster ald─▒m, kutulu setten. 1 sene kulland─▒m hi├žbir zaman sevip sevemedi─čime karar veremedim ve satt─▒m ├ž├╝nk├╝ kutunun i├žinden ├ž─▒kan b├╝y├╝te├ž ile ilk a├žt─▒─č─▒mda bakt─▒─č─▒mda bile dial ve kollarda ve s─▒f─▒r kasada bir├žok hata ke┼čfettim sonras─▒nda so─čudum saatten. Ayn─▒ ┼čekilde kontrol etti─čim Oris,
Longines, Tag Heuer saatlerimde rastlamad─▒─č─▒m ┼čeyler. ┼×u saatten sonra otomatik bir orjinal speedmaster'a o kadar para verip asla almam. Bu da benim g├Âr├╝┼č├╝m.

Bir de s├╝rekli saati merak edip alamayan saatseverler var.

Swatch ├žok zekice bir i┼č yapt─▒. Omega da. ─░lk Omega saati bu olacak binlerce insan bir daha Omega almak isteyebilir, bu ┼čekilde bakmak laz─▒m.

Bu y├╝zy─▒lda, bu zamanlarda hi├žbir de─čeri y├╝celtip ba┼čkalar─▒n─▒ t├╝ kaka etmemek laz─▒m, a├ž─▒k g├Âr├╝┼čl├╝ olmakta fayda var.

4000TL fiyata laf ediyoruz ama standart bir Swatch saat de 2500-3000 oldu nerdeyse...─░ncecik lastik kay─▒┼čl─▒ bayan saatleri o fiyata. Sorumlusu swatch de─čil ├╝lkemizi y├Ânetemeyenler.

Ma─čazada denk geldi─činde Jupiter ya da Sat├╝rn almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum,spor modellerime renk kats─▒n...Zaten alanlar─▒n b├╝y├╝k ├žo─čunlu─ču da bu kafayla al─▒yorlar, bu da pazarlamada Swatch ve Omega'n─▒n ba┼čar─▒s─▒, ├žok iyi ├Âng├Ârm├╝┼čler.
"Money has no owners, has spenders". -Omar´╗┐
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fsinan

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 11 Mar 2010, 17:35

Mesaj ism72 » 26 Nis 2022, 07:58

─░stanbul Akasya avmde swatch da b├╝t├╝n modeller cam bir kutuda sergileniyordu 1 hafta ├Ânce. Sat─▒l─▒k de─čillerdi ama b├╝t├╝n modelleri ayn─▒ anda g├Ârebilmek iyi oldu. Hi├ž birini be─čenmedim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ism72

Kay─▒t: 18 Nis 2022, 14:22

Mesaj CptOz » 27 Nis 2022, 15:16

Forumdan alan olmad─▒ san─▒r─▒m, payla┼č─▒m ve de─čerlendirme g├Âremedik. [emoji2]

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
CptOz

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Mesaj prx » 27 Nis 2022, 17:53

fsinan yazd─▒:Omega zaten saatin suyunu ├ž─▒karm─▒┼čt─▒. Saatseverler Swatch'a neden k─▒z─▒yor ki? Bir kullan─▒c─▒ olarak orjinal Speedmaster ald─▒m, kutulu setten. 1 sene kulland─▒m hi├žbir zaman sevip sevemedi─čime karar veremedim ve satt─▒m ├ž├╝nk├╝ kutunun i├žinden ├ž─▒kan b├╝y├╝te├ž ile ilk a├žt─▒─č─▒mda bakt─▒─č─▒mda bile dial ve kollarda ve s─▒f─▒r kasada bir├žok hata ke┼čfettim sonras─▒nda so─čudum saatten. Ayn─▒ ┼čekilde kontrol etti─čim Oris,
Longines, Tag Heuer saatlerimde rastlamad─▒─č─▒m ┼čeyler. ┼×u saatten sonra otomatik bir orjinal speedmaster'a o kadar para verip asla almam. Bu da benim g├Âr├╝┼č├╝m.

Swatch ├žok zekice bir i┼č yapt─▒. Omega da. ─░lk Omega saati bu olacak binlerce insan bir daha Omega almak isteyebilir, bu ┼čekilde bakmak laz─▒m.

Bu y├╝zy─▒lda, bu zamanlarda hi├žbir de─čeri y├╝celtip ba┼čkalar─▒n─▒ t├╝ kaka etmemek laz─▒m, a├ž─▒k g├Âr├╝┼čl├╝ olmakta fayda var.

4000TL fiyata laf ediyoruz ama standart bir Swatch saat de 2500-3000 oldu nerdeyse...─░ncecik lastik kay─▒┼čl─▒ bayan saatleri o fiyata. Sorumlusu swatch de─čil ├╝lkemizi y├Ânetemeyenler.

Ma─čazada denk geldi─činde Jupiter ya da Sat├╝rn almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum,spor modellerime renk kats─▒n...Zaten alanlar─▒n b├╝y├╝k ├žo─čunlu─ču da bu kafayla al─▒yorlar, bu da pazarlamada Swatch ve Omega'n─▒n ba┼čar─▒s─▒, ├žok iyi ├Âng├Ârm├╝┼čler.

Hocam bende almak istiyorum dediklerinize bende bak─▒yorum kasada k─▒lcal ├žizikler mi vard─▒?kollarda da ├žizik mi?dial de ne g├Ârd├╝n├╝z?
Prx; Batt─▒ bal─▒k yan going.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
prx

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj fsinan » 29 Nis 2022, 19:51

prx yazd─▒:
fsinan yazd─▒:Omega zaten saatin suyunu ├ž─▒karm─▒┼čt─▒. Saatseverler Swatch'a neden k─▒z─▒yor ki? Bir kullan─▒c─▒ olarak orjinal Speedmaster ald─▒m, kutulu setten. 1 sene kulland─▒m hi├žbir zaman sevip sevemedi─čime karar veremedim ve satt─▒m ├ž├╝nk├╝ kutunun i├žinden ├ž─▒kan b├╝y├╝te├ž ile ilk a├žt─▒─č─▒mda bakt─▒─č─▒mda bile dial ve kollarda ve s─▒f─▒r kasada bir├žok hata ke┼čfettim sonras─▒nda so─čudum saatten. Ayn─▒ ┼čekilde kontrol etti─čim Oris,

Hocam bende almak istiyorum dediklerinize bende bak─▒yorum kasada k─▒lcal ├žizikler mi vard─▒?kollarda da ├žizik mi?dial de ne g├Ârd├╝n├╝z?

Saat direkt depodan bana geldi. Hi├žbir korumas─▒ s├Âk├╝lmedi.

Tachmeter ├╝zerinde bask─▒da bir yerde k─▒lcal ├žizik vard─▒ bir noktas─▒nda da mini bir ├žentik vard─▒, d├╝┼č├╝n├╝n saat hen├╝z ├╝zerindeki koruma a├žar a├žmaz elimde eldivenle bak─▒l─▒rken.

Lug'─▒n birinin alt─▒nda belirgin ┼čekilde bilezik tak─▒m esnas─▒nda oldu─ču anla┼č─▒lan ├žizik vard─▒.

Benzer ├žizikler tokan─▒n i├žinde de vard─▒.

Kasada tepenin olmad─▒─č─▒ yan alt kenarda mercekle g├Âr├╝lebilen ├žentik vard─▒.

Dial'da bask─▒da professional yaz─▒s─▒nda O'nun i├žinde altta i├žeri do─čru bir geni┼čleme vard─▒.

Bunlar─▒n hepsi s─▒f─▒r, korumalar─▒ hi├ž ├ž─▒kart─▒lmam─▒┼č, kutusundan ilk defa ├ž─▒kar─▒lan fabrika ├╝retiminden sonra ilk defa eldivenli ele al─▒nd─▒─č─▒nda g├Âr├╝len ┼čeyler.

Ben bunlar─▒ ne Aquaracer'da ne de Longines VHP saatimde g├Ârmedim. Mesela Longines VHP saatin kasa i┼č├žili─či ve ├╝retim kalitesi bundan iki g├Âmlek iyidir kanaatimce. Ben elimdeki s─▒f─▒r saatleri kar┼č─▒la┼čt─▒rd─▒m mercek alt─▒nda. ─░zlenim falan de─čil.
"Money has no owners, has spenders". -Omar´╗┐
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fsinan

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 11 Mar 2010, 17:35

Mesaj ozturkti » 09 Haz 2022, 14:44

Moonswatch'un ne zaman ma─čazalara gelece─čine dair bir bilgisi olan var m─▒?
Yurtd─▒┼č─▒ sitelerinde de ara┼čt─▒rd─▒m ama bir bilgiye denk gelmedim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Kay─▒t: 15 Eyl 2018, 01:14

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: insatiable, kilimanjaro, Merdo, omerd ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners