Swatch and Omega

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Swatch and Omega

Mesaj eraslani » 11 Nis 2022, 11:58

cemhk yazdı:
digitusmaximus yazdı:
Bunu değerli kılan şey üzerindeki OMEGA yazısı. Bu yazıyı takan kişi kendini yaşam tarzı olarak bir kaç seviye üste taşıdığını düşünüp tatmin ediyor. Ortalık yerde "Ben Swatch takıyorum" diye dolaşıyor. Swatch markası da saatin üzerine 5 adet harf yazıp bu harfleri extra 100 dolara sattığı ve kazancını artırdığı için için ticari zekasını kutluyor. Yani alan memnun satan memnun. Bu vakitten sonra "Ben o paraya onu almam şunu alırdım." demenin bir faydası yok sanırım. Kızmaya hakkı olan tek kesim çelik kasa gerçek Omega sahibi olanlardır.

Statü, seviye, fiyat çok takılıyorsunuz, altı üstü bir saat sonunda. Omega sahibi birçok arkadaşım bu saatlerden aldı ve keyifle takıyor [emoji106]
Bence de anlamsız takıntılar oluştu saatle ilgili,swatch mağazalarına gidip, tüm versiyonlarını inceleyip,istediğimi séçebileceğim şartlar oluşursa ben de alırım 1 belki daha çok modelini..
Fiyatın 2 bin lirası fazladan marka için gibi şeyler yazılmış,ilk 2 bin lirasını belirleyen şey ne peki? Mal nedir? Arz nedir? Talep nedir? Marka nedir? Fiyat nedir? Pazar nedir? Bu kavramlar öğrenilirse daha rahat anlaşılır her şey.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj prx » 11 Nis 2022, 13:53

:thumbup:
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj fsinan » 25 Nis 2022, 22:41

Omega zaten saatin suyunu çıkarmıştı. Saatseverler Swatch'a neden kızıyor ki? Bir kullanıcı olarak orjinal Speedmaster aldım, kutulu setten. 1 sene kullandım hiçbir zaman sevip sevemediğime karar veremedim ve sattım çünkü kutunun içinden çıkan büyüteç ile ilk açtığımda baktığımda bile dial ve kollarda ve sıfır kasada birçok hata keşfettim sonrasında soğudum saatten. Aynı şekilde kontrol ettiğim Oris,
Longines, Tag Heuer saatlerimde rastlamadığım şeyler. Şu saatten sonra otomatik bir orjinal speedmaster'a o kadar para verip asla almam. Bu da benim görüşüm.

Bir de sürekli saati merak edip alamayan saatseverler var.

Swatch çok zekice bir iş yaptı. Omega da. İlk Omega saati bu olacak binlerce insan bir daha Omega almak isteyebilir, bu şekilde bakmak lazım.

Bu yüzyılda, bu zamanlarda hiçbir değeri yüceltip başkalarını tü kaka etmemek lazım, açık görüşlü olmakta fayda var.

4000TL fiyata laf ediyoruz ama standart bir Swatch saat de 2500-3000 oldu nerdeyse...İncecik lastik kayışlı bayan saatleri o fiyata. Sorumlusu swatch değil ülkemizi yönetemeyenler.

Mağazada denk geldiğinde Jupiter ya da Satürn almayı düşünüyorum,spor modellerime renk katsın...Zaten alanların büyük çoğunluğu da bu kafayla alıyorlar, bu da pazarlamada Swatch ve Omega'nın başarısı, çok iyi öngörmüşler.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj ism72 » 26 Nis 2022, 07:58

İstanbul Akasya avmde swatch da bütün modeller cam bir kutuda sergileniyordu 1 hafta önce. Satılık değillerdi ama bütün modelleri aynı anda görebilmek iyi oldu. Hiç birini beğenmedim.
Kullanıcı avatarı
ism72

Mesaj CptOz » 27 Nis 2022, 15:16

Forumdan alan olmadı sanırım, paylaşım ve değerlendirme göremedik. [emoji2]

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj prx » 27 Nis 2022, 17:53

fsinan yazdı:Omega zaten saatin suyunu çıkarmıştı. Saatseverler Swatch'a neden kızıyor ki? Bir kullanıcı olarak orjinal Speedmaster aldım, kutulu setten. 1 sene kullandım hiçbir zaman sevip sevemediğime karar veremedim ve sattım çünkü kutunun içinden çıkan büyüteç ile ilk açtığımda baktığımda bile dial ve kollarda ve sıfır kasada birçok hata keşfettim sonrasında soğudum saatten. Aynı şekilde kontrol ettiğim Oris,
Longines, Tag Heuer saatlerimde rastlamadığım şeyler. Şu saatten sonra otomatik bir orjinal speedmaster'a o kadar para verip asla almam. Bu da benim görüşüm.

Swatch çok zekice bir iş yaptı. Omega da. İlk Omega saati bu olacak binlerce insan bir daha Omega almak isteyebilir, bu şekilde bakmak lazım.

Bu yüzyılda, bu zamanlarda hiçbir değeri yüceltip başkalarını tü kaka etmemek lazım, açık görüşlü olmakta fayda var.

4000TL fiyata laf ediyoruz ama standart bir Swatch saat de 2500-3000 oldu nerdeyse...İncecik lastik kayışlı bayan saatleri o fiyata. Sorumlusu swatch değil ülkemizi yönetemeyenler.

Mağazada denk geldiğinde Jupiter ya da Satürn almayı düşünüyorum,spor modellerime renk katsın...Zaten alanların büyük çoğunluğu da bu kafayla alıyorlar, bu da pazarlamada Swatch ve Omega'nın başarısı, çok iyi öngörmüşler.

Hocam bende almak istiyorum dediklerinize bende bakıyorum kasada kılcal çizikler mi vardı?kollarda da çizik mi?dial de ne gördünüz?
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj fsinan » 29 Nis 2022, 19:51

prx yazdı:
fsinan yazdı:Omega zaten saatin suyunu çıkarmıştı. Saatseverler Swatch'a neden kızıyor ki? Bir kullanıcı olarak orjinal Speedmaster aldım, kutulu setten. 1 sene kullandım hiçbir zaman sevip sevemediğime karar veremedim ve sattım çünkü kutunun içinden çıkan büyüteç ile ilk açtığımda baktığımda bile dial ve kollarda ve sıfır kasada birçok hata keşfettim sonrasında soğudum saatten. Aynı şekilde kontrol ettiğim Oris,

Hocam bende almak istiyorum dediklerinize bende bakıyorum kasada kılcal çizikler mi vardı?kollarda da çizik mi?dial de ne gördünüz?

Saat direkt depodan bana geldi. Hiçbir koruması sökülmedi.

Tachmeter üzerinde baskıda bir yerde kılcal çizik vardı bir noktasında da mini bir çentik vardı, düşünün saat henüz üzerindeki koruma açar açmaz elimde eldivenle bakılırken.

Lug'ın birinin altında belirgin şekilde bilezik takım esnasında olduğu anlaşılan çizik vardı.

Benzer çizikler tokanın içinde de vardı.

Kasada tepenin olmadığı yan alt kenarda mercekle görülebilen çentik vardı.

Dial'da baskıda professional yazısında O'nun içinde altta içeri doğru bir genişleme vardı.

Bunların hepsi sıfır, korumaları hiç çıkartılmamış, kutusundan ilk defa çıkarılan fabrika üretiminden sonra ilk defa eldivenli ele alındığında görülen şeyler.

Ben bunları ne Aquaracer'da ne de Longines VHP saatimde görmedim. Mesela Longines VHP saatin kasa işçiliği ve üretim kalitesi bundan iki gömlek iyidir kanaatimce. Ben elimdeki sıfır saatleri karşılaştırdım mercek altında. İzlenim falan değil.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj ozturkti » 09 Haz 2022, 14:44

Moonswatch'un ne zaman mağazalara geleceğine dair bir bilgisi olan var mı?
Yurtdışı sitelerinde de araştırdım ama bir bilgiye denk gelmedim.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: parlakvepas ve 106 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners