Sahibinden Sitesinde Mesaj 襤le Doland覺r覺c覺l覺k zerine Bilgi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Sahibinden Sitesinde Mesaj 襤le Doland覺r覺c覺l覺k zerine Bilgi

Mesaj Turult » 31 Mar 2022, 09:49

Merhaba arkadalar ge癟en ba覺mdan ge癟en bir olay覺 paylamak istiyorum daha 繹nce yaayan vard覺r belki yaamayanlar i癟inde uyar覺 olsun
Yak覺n zamanda fazla kullanmad覺覺m br saatimi malum sar覺 sitede ilana vermitim daha fazla kiiye ulama amac覺yla
襤lan覺 verdikten 2 g羹n sonra watsaptan t羹rkiye d覺覺ndan bir numaradan ingilizce mesaj geldi
襤ncirlikte asker olduunu s繹yleyen amerika vatanda覺 olduunu s繹yleyen ah覺s ilan覺m覺 g繹rd羹羹n羹 ve istediim fiyat覺 vereceini ama saati dubaideki kuzenine g繹ndereceini , ptt kargo ile yakla覺k ukadar tuttuunu kargo bedelinide g繹ndereceini s繹yledi dubaide bir adres g繹nderdi
Bende eer istediim para hesab覺ma yatarsa olur dedim
襤ban istedi ve ertesi g羹n bank of amerika adl覺 br mail adresinden mail ald覺m
Paran覺n michael garrett adl覺 kiinin hesab覺ndan 癟覺kt覺覺n覺 ve sizin tr deki bankaya yatmas覺 i癟in kargo evraklaklar覺n覺n fotolar覺n覺n bize g繹nderilmesi gerrektiini sonras覺nda paran覺n hesaba ge癟eceini ve bunun bir g羹venli ticaret 繹nlemi olduunu s繹yl羹yordu
Bakt覺m iban, banka ad覺 galan herey normal g繹z羹k羹yordu
Sonra i癟ime bir 羹phe d羹t羹 herey fazla d羹zg羹n ilerliyordu adam hi癟 pazarl覺k yapmadan istediim fiyat覺 veriyor hatta kargo paras覺n覺 fazlas覺yla
G繹nderiyordu, tel noyu arat覺rd覺m, nijerya 癟覺kt覺
Satt覺覺m saatin s覺f覺rlar覺 dubaide vergisiz daha ucuza gelebilirdi
Bunlar覺 sorduumda adana incirlikte g繹rev yapt覺覺n覺 ve pandemden dolay覺 d覺ar覺 癟覺k覺p kargo paketi alamad覺覺n覺 falan s繹ledi
Tam ikna olmuken arkada覺n uyar覺s覺yla sat覺tan vazge癟tim
B繹yle bir olay ba覺na gelen var m覺 acaba, doland覺r覺lmaktan ucuz mu y覺rtt覺k
Kullan覺c覺 avatar覺
Turult

Kay覺t: 17 Eyl 2017, 16:46

Re: Doland覺r覺c覺l覺k 羹zerine

Mesaj Mehmet45 » 31 Mar 2022, 09:59

Sari site uzerinden gelen , yurtdisi WhatsApp numarasi uzerinden iletisime gecenleri hemen sikayet et diyip engelleyin. Bu durumlarin hepsi dolandiriciliktir.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mehmet45

Kay覺t: 09 Kas 2012, 11:41

Mesaj digitusmaximus » 31 Mar 2022, 10:04

Yaw insanlar haram yemek i癟in ne taklalar at覺yorlar, ne yalanlar s繹yleyip, hangi bin dereden su getiriyor be. 襤nsan mahluk insanl覺ktan 癟覺km覺 desene. Para eline ge癟meden yapaca覺n her sat覺 doland覺r覺lma riski ta覺r.

Bir kere ben de 250 TL deerinde bir saat beenmitim LetGo da. Yeri izmir g繹z羹k羹yordu. Mesaj att覺m, adam kayserideyim u anda dedi. Tamam dedim ben paray覺 g繹ndereyim siz saati kargo ile g繹nderin dedim. Sonu癟ta 250TL dediin 癟ok b羹y羹k bir para deil, bu kadar k羹癟羹k bir para i癟in insanlar doland覺r覺c覺l覺k yapmaya yeltenmez demitim ama yap覺yorlarm覺 malesef. Adam paray覺 ald覺ktan sonra telefonlar覺m覺 a癟mad覺, a癟t覺ysa da hastam var hastanedeyiz ben sizi arayaca覺m dedi daha sonra telefondan da whatsapp'tan de letgo dan da engellemi beni. O g羹n bana b羹y羹k bir ders oldu. 襤nsan dediin mahluk, kuma覺 pis ise kendi de her t羹rl羹 pislii yapmaya yeltenebiliyor. Bir daha b繹yle ilere kalk覺mad覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
digitusmaximus

Kay覺t: 14 Eyl 2020, 08:34

Mesaj Turult » 31 Mar 2022, 10:21

San覺r覺m adamlar profesyonel
Hacker ler ilede ortak 癟al覺覺yorlar bank of americadan gelen maili bir g繹rseniz o kadar orjinalki
Bankan覺n ceosunun falan imzas覺 var
Alacak kiinin iban覺 benim iban覺m
Hatta adam bana daha 繹nce ayn覺 adrese istambul kavac覺k ptt 羹besinden g繹nderilen kargonun fotolar覺n覺 falan g繹nderdi
Bir musibet bin nasihatten iyidir
Nerdeyse hem saatimizden hemde 300 tl kargo paras覺ndan olacakt覺k
Kullan覺c覺 avatar覺
Turult

Mesaj slhgzl » 31 Mar 2022, 12:10

Daha 繹nce forumda buna benzer bir癟ok doland覺r覺c覺l覺k giriimini okumutuk.Genelde afrika k繹kenli kiiler kendilerini amerikan askeri olarak tan覺t覺p g羹ven art覺rarak bu ii yap覺yorlar.Ge癟mi olsun.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj Turult » 31 Mar 2022, 12:27

Ben arama butonunda yazm覺t覺m ama tama olarak bu ekil bir olay g繹rememitim
Teekk羹rler
Kullan覺c覺 avatar覺
Turult

Mesaj zemberekv2 » 31 Mar 2022, 13:12

Ge癟mi olsun, ucuz atlatm覺s覺n覺z.

Yine Nijeryal覺lar b羹y羹k almaya 癟al覺覺yor, ura覺p plan yap覺yor, senaryo yaz覺yor, biz de ahlaks覺zl覺kta bile emek yok. Kendi insan覺m覺zla, saat 羹zerine neler yaad覺m neler.

Yeminler ederler, s繹zleri namustur, "herkese sorabilirsiniz" onlar覺 (klasik yalanlar ite). 襤lk 10 saniyede akl覺ma gelenler, klon Seiko yollar, 羹st羹ne iddia eder bakt覺 olmuyor "bover Abi ondan biiii olmaz yaa", balans al覺rs覺n pand羹l eksik gelir, saatini verirsin g羹nlerce bug羹n git, yar覺n gel, saatin her eyi orjinal der, tepe, kay覺 tokas覺 baka marka bunun yaz覺yor burada diyorsun adam pikin pikin "buluruz orcinalini nolmus?" b覺kman覺n son aamas覺na geldim.
Kullan覺c覺 avatar覺
zemberekv2

Kay覺t: 20 Mar 2022, 15:20

Mesaj mturann » 31 Mar 2022, 13:15

Ge癟mi olsun
Bilgi i癟in teekk羹rler
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 119 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners