Longines Conquest Automatic Durma Sorunu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Longines Conquest Automatic Durma Sorunu

Mesaj chiefofficer » 26 Nis 2022, 18:43

prx yazdı:Bende katiliyorum eğer sonsuz kurma kolu varsa 10 15 kere kurmayla bisey olmaz.bence değişim talep edin
Değilim yaparlar mı bilmiyorum hocam 20 gün olmuş ama saatin içimin açılmasını hoş bulmuyorum açıkçası

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
chiefofficer

Mesaj prx » 27 Nis 2022, 06:34

chiefofficer yazdı:
prx yazdı:Bende katiliyorum eğer sonsuz kurma kolu varsa 10 15 kere kurmayla bisey olmaz.bence değişim talep edin
Değilim yaparlar mı bilmiyorum hocam 20 gün olmuş ama saatin içimin açılmasını hoş bulmuyorum açıkçası

Geri almazlar kardeşim bence ama endiselenme sorunu bulup hallederler rolex bile duruyo insan yapısı yapılır gelir nasil olsa en fazla 3 bilemedin 5 yıl sonra bakım icin açılacak yani takılma otomatik kullaniyosan bunlar normal
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 27 Nis 2022, 09:37

prx yazdı:
chiefofficer yazdı:

Geri almazlar kardeşim bence ama endiselenme sorunu bulup hallederler rolex bile duruyo insan yapısı yapılır gelir nasil olsa en fazla 3 bilemedin 5 yıl sonra bakım icin açılacak yani takılma otomatik kullaniyosan bunlar normal

Bide otomatik bi saat olduğu icin 30 saniye veya bir dakika sallayın kurmanıza gerek yok bi pislik de takılmış olabilir bi deneyin sallayın rotor dönsün
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj chiefofficer » 27 Nis 2022, 11:26

prx yazdı:
chiefofficer yazdı:

Yenisi ile değişim talep edecem bakalım olmadı longines’e mail atmayı düşünüyorum. Yok bakım için açılacak illa ki ama yeni olan bir şeyin böyle yapması can şıktı hocam

Kullanıcı avatarı
chiefofficer

Mesaj chiefofficer » 27 Nis 2022, 11:27

prx yazdı:
prx yazdı:
chiefofficer yazdı:

Bide otomatik bi saat olduğu icin 30 saniye veya bir dakika sallayın kurmanıza gerek yok bi pislik de takılmış olabilir bi deneyin sallayın rotor dönsün
Salladım hocam onu da denedim ama banamısın demedi duruyor sürekli [emoji3526]

Kullanıcı avatarı
chiefofficer

Mesaj CptOz » 27 Nis 2022, 15:20

Geçmiş olsun Chief, hevesle alınan bir saatte böyle bir sorun çıkması can sıkar tabii... Değişim talep edin ama olmadı bakım ve tamir gerekecek sanırım... Benim uygun fiyatlı saatlerimle sorun çıksa bile canım pek sıkılmıyor... [emoji2]

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj chiefofficer » 28 Nis 2022, 01:27

CptOz yazdı:Geçmiş olsun Chief, hevesle alınan bir saatte böyle bir sorun çıkması can sıkar tabii... Değişim talep edin ama olmadı bakım ve tamir gerekecek sanırım... Benim uygun fiyatlı saatlerimle sorun çıksa bile canım pek sıkılmıyor... [emoji2]

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Teşekkür ederim CptOz. Gerçekten hem hevesle almıştım hemde doyamadım 1 kere taktım. Değilim olmuyormuş ama İstanbul da göndereceklermiş. Ölçümde bir sıkıntı çıkmamış ama içimin rahat etmesi adına mekanizma sıfırlanacakmış öyle söylediler.

Kullanıcı avatarı
chiefofficer

Mesaj Eterna » 28 Nis 2022, 09:52

Öncelikle çok geçmiş olsun. Kimi insan çok takılmaz. Benim uykularım kaçar böyle durumlarda, çok üzülürüm. Aslında kötü bir huy. Sağlık sıhhat yerinde ise her şeyin çözümü vardır. İnsanın kendisini bu kadar üzmesine değmiyor diyorum. Sonra olunca yine üzülüyorum.

Bir arkadaşımız yeni aldığı Bvlgari saatinin 24 saat içerisinde bozulduğunu ve aldığı yerin değiştirdiğini söyledi.

Genelde birebir değişimi mağazalar kendi yapmaz. Yetkili distribütör firma yapar. Ama her distribütörün prosedürü farklı olabilir. Veya 24 saat içerisinde bu kadar özel, kaliteli bir saatin bozulması kabul edilemeyeceği için distribütör firma yetkilileri ile görüşüp hemen değişim uygulamış olabilirler.

Sizin durum birazcık daha farklı. 1 aylık süre soz konusu. Yanlış anlamayın bozulması için yeterli demiyorum. Üstteki 24 saat örneğine göre çok uzun bir süre anlamında yazdım.

Yine kullanıcıdan kaynaklı bir durum yok ise; Swatch grup/Longines markası 1 ay da bozulan bir saati tamir etmek yerine değiştirmeli diye düşünüyorum. Ben baskı pres yapmanızdan yanayım.

İstanbul swatch grubu arayın konuşun. Sosyal medya kanalları var ise şikayetinizi yazın. Kurumsal firmalar genelde çok önemser bunları. Hatta fayda etmiyorsa yurtdışına İsviçre ye yazın.

Mağazaya da baskı yapın. Onlarında distribütöre hatırı geçer. Ricası sizden etkili olabilir.

Bütün bunları benim gibi hassas olduğunuzu düşünerek yazıyorum. Bir şey olmaz, açıp yeni mekanizma taksınlar derseniz hiç uğraşmaya yorulmaya gerek yok :)
En son Eterna tarafından 28 Nis 2022, 18:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners