İsviçre Mekanizmalı İsviçre Olmayan Saatler Hakkında

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İsviçre Mekanizmalı İsviçre Olmayan Saatler Hakkında

Mesaj raven » 29 Nis 2022, 13:21

Herkese selamlar. Mekanizma olarak "swiss made" ürün kullanıp da farklı ülkenin markaları hakkında düşünce ve yorumları paylaşalım. Örneğin M. Herbelin ve Sturling markaları bahsi geçen tarzda üretim yapıyor. Bu tip saatler alınır mı alınmaz mı? Nedenler vs.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Re: İsviçre Mekanizmalı İsviçre Olmayan Saatler Hakkında

Mesaj SelAc » 29 Nis 2022, 23:51

Selitta sw200 mekanizmalı Almanya üretimi, PointTech Iron Annie bir saatim var. Kasa, cam, kadran ve kayış oldukça kaliteli malzemelerden iyi bir işçilikle üretilmiş. Extra ek bir kutu ve saatin tarihi hikayesi de oldukça anlamlı. Swiss Made bir saati aratmıyor. Gözlemlediğim tek eksiği, tabi eksiklik denebilirse pim deliklerinin kasaya biraz yakın oluşu. Kalın kayışlarla uymuyor. İnce deri kayışlar kullanıyorum. Sorun çözülüyor.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj hknmtn » 30 Nis 2022, 00:56

Bende de ETA 2801-2 mekanizmalı bir Junghans var. Mükemmel bir saat.
Alman menşeili saatlerde bu şekilde çok marka var ve genelde iyiler hatta baya iyiler. Bir çoğu da ETA kullanır.
Almayı düşündüğünüz Swiss Made mekanizma kullanan bir Alman ise bence alınabilir.
Bazı saatlerin içinde Swiss Made mekanizma var var olmasına da ne var? Swiss Made mekanizma deyince akla direk ETA ve Sellita geliyor ama başka firmalarda var. Buna da dikkat etmek lazım.
Michel Herbelin markasının uygun fiyatlı Swiss Made saatleri de var denenebilir bence. Benim de beğendiğim kurmalı art deco bir modeli var.
Stuhrling'e karşı da ön yargılıyım. Varsa kullanıcısı iyi kötü yorumlarsa biraz bilgim olur.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj copycat » 30 Nis 2022, 07:15

Artık AliExpress'teki homage markaları bile sellita kullanıyor. Bir çoğunda iki fiyat seçeneği var, farkını ödeyince sellita mekanizmalı tercih yapabiliyorsunuz.

Şahsen sellita sw-200 ile Çinli pt-5000 mekanizma arasında ciddi bir kalite farkı olduğunu düşünmüyorum.

Elimde olan pt-5000 mekanizmalı saat de müthiş zaman tutuyor ve kullanım hissi sellita ile aynı.

Yani sellita mekanizma ne kadar tercih sebebi olur, tartışılır.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Skywalker34tr » 30 Nis 2022, 10:05

Geçen sene Stuhrling Depthmaster otomatik bir saati abime hediye etmiştim. Geçen hafta dikkatimi çekti biraz bakayım dedim fakat durum facia resmen, utandım hediye ettiğim için desem yalan olmaz. Kasa ve kordon da hafifçe soyulmalar başlamış ve bezel o kadar sıkışmış ki dönmüyordu ayrıca 20 dk geri kalmıştı. Niye düzeltmiyorsun dediğimdeyse sabah ayarladım diye cevap verdi. Artık gerisini siz düşünün yani saat tanınmaz haldeydi. Saati o duruma getirecek bir işte de çalışmıyor diyelim ki iş koşulları vs
En son Skywalker34tr tarafından 30 Nis 2022, 11:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj prx » 30 Nis 2022, 10:35

Skywalker34tr yazdı:Geçen sene Stuhrling Depthmaster otomatik bir saati abime hediye etmiştim. Geçen hafta dikkatimi çekti biraz bakayım dedim fakat durum facia resmen, utandım hediye ettiğim için desem yalan olmaz. Kasa ve kordon da hafifte soyulmalar başlamış ve bezel okadar sıkışmış ki dönmüyordu ayrıca 20 dk geri kalmıştı. Niye düzeltmiyorsun dediğimdeyse sabah ayarladım diye cevap verdi. Artık gerisini siz düşünün yani saat tanınmaz haldeydi. Saati o duruma getirecek bir işte de çalışmıyor diyelim ki iş koşulları vs

:D
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj raven » 30 Nis 2022, 22:27

Skywalker34tr yazdı:Geçen sene Stuhrling Depthmaster otomatik bir saati abime hediye etmiştim. Geçen hafta dikkatimi çekti biraz bakayım dedim fakat durum facia resmen, utandım hediye ettiğim için desem yalan olmaz. Kasa ve kordon da hafifçe soyulmalar başlamış ve bezel o kadar sıkışmış ki dönmüyordu ayrıca 20 dk geri kalmıştı. Niye düzeltmiyorsun dediğimdeyse sabah ayarladım diye cevap verdi. Artık gerisini siz düşünün yani saat tanınmaz haldeydi. Saati o duruma getirecek bir işte de çalışmıyor diyelim ki iş koşulları vs

Garantiden servise gönderseydiniz keşke hem servis hakkında da bilgimiz olurdu.Saatin bir yılda bu hale gelmesi gerçekten ilginç olmuş.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Skywalker34tr » 30 Nis 2022, 23:31

Amerikan dan alındığı için burada garantisi geçmiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 207 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners