Omega Swatch Speedmaster efsanesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Swatch Speedmaster efsanesi

Mesaj tarabya28 » 29 Nis 2022, 18:01

vatandaşın 260 -280 dolardan aldığı devamında saat tefecilerinin eline geçmesi 30 bin rakamını görüp kekleri avladıktan bir süre sonra 9 10 bin bandına düşen bikaç arkadaşımın sazan gibi :D ağına düştükleri şimdiden omega'nın tarihe kara leke olarak iz bıraktığı saatlerdir. ilk çıktığı gün söyledim beni kaale almadılar hem paraları gitti hem de psikolojileri bozuldu.
Kullanıcı avatarı
tarabya28

Re: Omega Swatch Speedmaster efsanesi

Mesaj Umutunal » 29 Nis 2022, 18:35

O saate10 bin 20 bin verenler , ki sanmıyorum verdiklerini, ahmaklığına doymasın.
Omeganın tarihe kara bir leke bırakma lafınız yakışıksız olmuş. Beğenirsiniz beğenmezsiniz bu size kalmış. Ama bu şekilde yaftalama olmaz
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj yaman20 » 29 Nis 2022, 19:05

tarabya28 yazdı:vatandaşın 260 -280 dolardan aldığı devamında saat tefecilerinin eline geçmesi 30 bin rakamını görüp kekleri avladıktan bir süre sonra 9 10 bin bandına düşen bikaç arkadaşımın sazan gibi :D ağına düştükleri şimdiden omega'nın tarihe kara leke olarak iz bıraktığı saatlerdir. ilk çıktığı gün söyledim beni kaale almadılar hem paraları gitti hem de psikolojileri bozuldu.

Omega tefeci ve ahmakları hesap edememiş anlaşılan..
İyiyi ara, doğruyu ara, güzeli ara fakat kusuru arama.
Kullanıcı avatarı
yaman20

Mesaj esenturk » 29 Nis 2022, 21:21

Diğer konuda bazı arkadaşlarla tartışmalarımız oldu. Kah yanlış kah doğru anlamalar vs.

Aradan biraz zaman geçti alanlar oldu daha fazla canlı kullanım videoları görselleri vs çıktı.

Saat satışa çıkmadan önce fikrim negatifti fakat bu görselleri vs görünce fikrim değişti. Artık negatifin de negatifi :)

Elbette beğenen, tipi benim hoşuma gitti alırım parası bana koymaz diyen, aslında fiyat kurlardan dolayı böyle ama napalım beğendik aldık diyene saygı da duyarım.

Fakat bazı görüşlere göre bu saati omegaya giriş adımı omega ile tanışma sonrasında gerçek speedmaster alma için ön adım olarak görenlerle ne yazık ki aynı çizgiye gelemiyorum.

Yahu bu saat omega değil swatch ne omegaya girişi ne omegayla tanışması. Bu saatte omeganın logodaki adından başka neyi var ? Kendi mekanik mekanizması mı ? Güzel işçiliği mi ? Çelik kalitesi mi ? Safir cam mı? E hiç biri.

Bu saat kadran tasarımı omega speedmasterdan alınmış esinlenmek demiyorum bakın alınmış, fakat kadrana omega yazalım da ayıp da olmasın şimdi denilmiş bioseramik kisvesi altında plastiğin allahı olan malzemeden yapılmış, mineral cam bile layık görülmeyip mika konulmuş, içinde swatchın kutusunda bile odada çat çat çat diye saniye sesinin yankılandığı mekanizma? Olan kordonu berbat plastik oyuncak bir kullan at saat.

Hadi retail fiyatını verip alana yukarıda söylediklerimden dolayı birşey diyemem fakat;

Bu saate 10 bin 20 bin 30 bin veren adama da çok şaşırırım.

Ne diyelim alana hayırlı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj tarabya28 » 02 May 2022, 00:26

omega gibi tarihi başarılarla dolu firmaya hiç yakışmayan fiyasko saattir.
Kullanıcı avatarı
tarabya28

Mesaj Ufkynl » 02 May 2022, 02:03

Bir şeyi cok sev bir şeyden nefret et kafası 90larin basında kaldı arkadaslar.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj mrtkrks » 02 May 2022, 17:50

Ufkynl yazdı:Bir şeyi cok sev bir şeyden nefret et kafası 90larin basında kaldı arkadaslar.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şu ana kadar Omega X Swatch başlığı altında saati kötüleyen kişilerin hiçbirinin diğer Omega başlıkları altında bir yorumlarını görmedim.

Bu saat, kısıtlı bütçesi olanlara da Omega hakkında yorum yapma hakkı sağladı çünkü alabilecekleri bir fiyat seviyesinde.

Şimdi beğendim dese, “git al o zaman” diyecekler. Ama beğenmedim dedikten sonra istedikleri kadar yorum yapabiliyorlar.

Ancak bu saat Omega değil, Swatch. Bunu unutmayın. Halen Omega hakkında yorum yapabilecek seviyede değilsiniz maalesef.

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj mrtkrks » 02 May 2022, 17:52

esenturk yazdı:Diğer konuda bazı arkadaşlarla tartışmalarımız oldu. Kah yanlış kah doğru anlamalar vs.

Aradan biraz zaman geçti alanlar oldu daha fazla canlı kullanım videoları görselleri vs çıktı.

Saat satışa çıkmadan önce fikrim negatifti fakat bu görselleri vs görünce fikrim değişti. Artık negatifin de negatifi :)

Elbette beğenen, tipi benim hoşuma gitti alırım parası bana koymaz diyen, aslında fiyat kurlardan dolayı böyle ama napalım beğendik aldık diyene saygı da duyarım.

Fakat bazı görüşlere göre bu saati omegaya giriş adımı omega ile tanışma sonrasında gerçek speedmaster alma için ön adım olarak görenlerle ne yazık ki aynı çizgiye gelemiyorum.

Yahu bu saat omega değil swatch ne omegaya girişi ne omegayla tanışması. Bu saatte omeganın logodaki adından başka neyi var ? Kendi mekanik mekanizması mı ? Güzel işçiliği mi ? Çelik kalitesi mi ? Safir cam mı? E hiç biri.

Bu saat kadran tasarımı omega speedmasterdan alınmış esinlenmek demiyorum bakın alınmış, fakat kadrana omega yazalım da ayıp da olmasın şimdi denilmiş bioseramik kisvesi altında plastiğin allahı olan malzemeden yapılmış, mineral cam bile layık görülmeyip mika konulmuş, içinde swatchın kutusunda bile odada çat çat çat diye saniye sesinin yankılandığı mekanizma? Olan kordonu berbat plastik oyuncak bir kullan at saat.

Hadi retail fiyatını verip alana yukarıda söylediklerimden dolayı birşey diyemem fakat;

Bu saate 10 bin 20 bin 30 bin veren adama da çok şaşırırım.

Ne diyelim alana hayırlı olsun.

Saatin orjinalinde de mika cam kullanıyor. Hatta koleksiyonerler özellikle mika camlı versiyonları toplamaya çalışıyorlar.

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Byrmcl ve 207 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners